про залишення позовної заяви без руху
01 листопада 2019 року СєвєродонецькСправа № 425/3446/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Рубіжанська міська рада Луганської області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
28.10.2019 з Рубіжанського міського суду Луганської області до Луганського окружного адміністративного суду за підсудністю надійшли матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (далі - відповідач № 1), виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області (далі - відповідач № 2), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Рубіжанська міська рада Луганської області, в якому позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 щодо не внесення пропозиції та не формування порядку денного сесії Рубіжанської міської ради Луганської області з урахуванням питання про умови оплати праці заступника міського голови Сидоренкової Л.Р. щодо визначення посадового окладу у відповідності до додатку 50 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 525);
зобов'язати Виконавчий комітет Рубіжанської міської ради Луганської області здійснити перерахунок заробітної плати позивача в повному обсязі з урахуванням усіх надбавок та доплат, що нараховуються залежно від розміру посадового окладу за період з 25 червня 2019 року по 10 вересня 2019 року, виходячи з посадового окладу 9500,00 грн.
Розглянувши матеріали позову, суд дійшов такого.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом не сплачено судовий збір.
Частиною 2 статті 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В прохальній частині позовної заяви позивачем, окрім позовних вимог, які стосуються перерахунку заробітної плати, заявлено позовну вимогу немайнового характеру, за яку потрібно справляти судовий збір, а саме вимоги про визнання протиправною бездіяльності Хортіва Сергія Івановича щодо невнесення пропозиції та неформування порядку денного сесії Рубіжанської міської ради Луганської області з урахуванням питання про умови оплати праці заступника міського голови Сидоренкової Л.Р. щодо визначення посадового окладу у відповідності до додатку 50 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 525).
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.
Таким чином, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Позивачу слід надати суду платіжний документ про сплату судового збору в сумі 768,40 грн в дохід Державного бюджету України за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО) - 899998;
рахунок отримувача - UA838999980000034312206084029;
код класифікації доходів бюджету - 22030101;
призначення платежу - *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України; Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Статтею 160 КАС України встановлені вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Пунктом 2 частини п'ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається:
повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною другою статті 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до частини п'ятої статті 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з частиною десятою статті 44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Позивачем у позовній заяві зазначено РНОКПП ОСОБА_1 218882188, при цьому доказів на підтвердження вказаних обставин, а саме - належним чином засвідченої копії довідки про присвоєння ОСОБА_1 реєстраційного номеру облікової картки платника податків до позовної заяви додано не було.
Також суд зауважує, що відповідно до пункту четвертого частини п'ятої статті 246 КАС України у резолютивній частині рішення зазначаються, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.
Позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії довідки про присвоєння ОСОБА_1 реєстраційного номеру облікової картки платника податків та паспорта позивача.
Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивачем у позовній заяві зазначено як третю особу Рубіжанську міську раду Луганської області, тобто по суті позивачем заявлено клопотання про залучення її до участі у справі, однак жодного обґрунтування зазначеному клопотанню позивачем не надано.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивачем в позовній заяві не зазначено обґрунтувань щодо залучення Рубіжанської міської ради Луганської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву, в якій навести обґрунтування щодо залучення Рубіжанської міської ради Луганської області в якості третьої особи, або уточнити склад осіб, які беруть участь у справі. Також позивачу слід надати суду копії уточненої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини третьої статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини першої статті 4 КАС України).
З аналізу наведених норм процесуального закону слідує, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень, тобто посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, а в позові позивачем в якості відповідача № 1 зазначено ОСОБА_2 як фізичну особу, що суперечить вимогам статті 46 КАС України.
Позивачу слід уточнити особу відповідача.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Рубіжанська міська рада Луганської області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачеві протягом семи календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду документа про сплату судового збору в сумі 768,40 грн; уточненої позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи; належним чином засвідчених копій довідки про присвоєння ОСОБА_1 реєстраційного номеру облікової картки платника податків та паспорта позивача.
В разі неусунення вказаних недоліків у встановлений термін позовну заяву буде повернуто позивачеві.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяІ.О. Свергун