Постанова від 29.10.2019 по справі 308/11920/19

308/11920/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2019 р. м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Малюк В.М.,за участю представника Закарпатської митниці ДФС Селеш О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , закордонний паспорт - НОМЕР_1 від 08.07.2014 року, орган, що видав - 4601, ідентифікаційний номер платника податків - НОМЕР_2 , за ст.471 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

07.10.2019 року о 12 год. 56 хв. в зону митного контролю на ділянку “Виїзд” (ЗМК - пасажирська) митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «RENAULT» модель «MEGANE», номер кузова НОМЕР_3 , реєстраційний номерний знак Австрії НОМЕР_4 , під керуванням громадянина України ОСОБА_1 , який повертався з України, де перебував у приватних справах, до Австрії.

Формою проходження митного контролю громадянин України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».

Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

При усному опитуванні гр. України ОСОБА_1 заперечив наявність будь-яких товарів та предметів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних заборонених або обмежених до вивезення з митної території України товарів та предметів не переміщує.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду в боксі поглибленого огляду.

В ході митного контролю вищезазначеного транспортного засобу та особистих речей громадянина України ОСОБА_1 , в ніші, яка розташована в підлозі автомобіля, біля переднього лівого сидіння водія, та яка передбачена заводом-виробником, без ознак приховування, було виявлено пістолет стартовий RETAY P114-U, калібру 9 мм, для відстрілу холостих патронів, колір-чорний, країна-виробник - Туреччина та 9 (дев'ять) штук набоїв холостих, до стартового пістолету, калібру 9 мм, покриття - мідь, країна-виробник - Туреччина. Доступ до виявлених предметів нічим не утруднювався.

Виявлені пістолет стартовий RETAY P114-U, калібру 9 мм, для відстрілу холостих патронів, колір-чорний, країна-виробник - Туреччина та 9 (дев'ять) штук набоїв холостих, до стартового пістолету, калібру 9 мм, покриття - мідь, країна-виробник - Туреччина, громадянин України ОСОБА_1 визнав своєю власністю, не заявив працівникам митниці тому, що забув про них. Також, зазначив, що вартість стартового пістолету становить 1375 грн. 00 копійок, вартість 9 набоїв холостих, становить 175,50 грн. (сто сімдесят п'ять грн. 50 коп.) України, по 19 грн. 50 коп. за кожен. Загальна вартість виявлених предметів становить 1550,50 грн (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят грн. 50 коп.).

Відповідно до п.8.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 №622 - дозвільна система, що здійснюється органами поліції, поширюється на бойову нарізну військових зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, нейтралізовану, несучасну, спортивну, мисливську вогнепальну зброю, бойові припаси до зброї, основні частини до зброї, пневматичну, холодну зброю, пристрої та патрони до них, що належать підприємствам, установам, організаціям, суб'єктам господарювання та громадянам.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів.

На момент переміщення через митний кордон України у громадянина України ОСОБА_1 відсутні будь-які дозвільні документи до пістолета стартового RETAY P114-U, калібру 9 мм, для відстрілу холостих патронів, колір-чорний, країна-виробник - Туреччина та 9 (дев'ять) штук набоїв холостих, до стартового пістолету, калібру 9 мм, покриття - мідь, країна-виробник - Туреччина.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме під час проведення митного контролю не заявив за встановленою формою точні відомості про переміщувані ним через митний кордон України предмети, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через митний кордон України.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Згідно наявної в матеріалах письмової заяви, ОСОБА_1 просить розглядати справу без його участі.

Представник Закарпатської митниці ДФС Селеш О.О. у судовому засіданні просив притягнути гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.471 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність у діях гр. ОСОБА_1 складу правопорушення митних правил, передбаченого ст.471МК України - порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» предметів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України. Дії ОСОБА_1 за ст.471 МК України кваліфіковані правильно.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушення підтверджується протоколом про ПМП №4263/30500/19 від 07.10.2019 року, актом проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 07.10.2019 року, наявними у справі письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.10.2019 р., доповідною запискою від 07.10.2019р., наявними у справі письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 07.10.2019 р.

Відповідно до п.8.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 №622 - дозвільна система, що здійснюється органами поліції, поширюється на бойову нарізну військових зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, нейтралізовану, несучасну, спортивну, мисливську вогнепальну зброю, бойові припаси до зброї, основні частини до зброї, пневматичну, холодну зброю, пристрої та патрони до них, що належать підприємствам, установам, організаціям, суб'єктам господарювання та громадянам.

Відповідно до п.2 ч.1 ст 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів.

При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Відповідно до положень ст.40-1, ч.5ст.283 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст.ст.472, ст.ст.36, 283-285 КУпАП України, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ст.471МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн., з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил (загальною вартістю - 1550,50 грн.), а саме:

?пістолету стартового RETAY P114-U, калібру 9 мм, для відстрілу холостих патронів, колір-чорний, країна-виробник - Туреччина,

?набоїв холостих, до стартового пістолету, калібру 9 мм, покриття - мідь, країна-виробник - Туреччина

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду Малюк В.М.