справа № 2-а-563/09
Іменем України
21 травня 2009 року м. Щорс
Щорський районний суд Чернігівської області у м. Щорсі у складі: головуючого - судді - Валевача М. М.,
при секретарі - Зорко М. В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації, ' Головного управління державного казначейства України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення недоплаченої суми допомоги, -
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації, Головного управління державного казначейства України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій щодо нарахування та виплати одноразової допомоги при народженні двох дітей та допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, зобов'язання призначити допомогу при народженні дітей у сумі, кратній 22, 6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років на день народження дитини та провести перерахунок сплачених сум, стягнення недоплаченої суми допомоги, зобов'язання призначити щомісячну допомогу по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку з 1 квітня 2007 року по 31 березня 2009 року у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років з послідуючим її перерахунком у відповідності до змін діючого законодавства.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що вона має на утримані дітей віком до трьох років - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та відповідно до вимог ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми» має право на отримання державної допомоги на дітей до досягнення ними трьохрічного віку. Вона вважає, що в порушення ст. 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" відповідач не надав їй допомогу при народженні дітей у сумі, кратній 22, 6 прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини (418, 00 х 22, 6=9446, 8 грн., ). ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації сплатило 3400 гри., тобто позивачка вважає, що їй недоплатили 6046, 8 грн. на кожну дитину.
Відповідно до вимог ст. 65 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" було встановлено1 прожитковий мінімум на одну особу на тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 грн., з 1 квітня - 463 грн., з 1 жовтня - 470 грн. Тобто, відповідач мав виплатити за період з квітня 2007 року по грудень 2007 року, включно, 7073, 6 грн. а фактично було виплачено 2406, 96 грн. (розрахунок у позові.) Недоплата по догляду за дітьми становить 4666, 64 грн.
В порушення ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" відповідач нараховує допомогу по догляду за дітьми до досягнення ними трьохрічного віку не у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Відповідно до ст. 58 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" було встановлено прожитковий мінімум на одну особу на тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення - дітей віком до 6 років: з 1 січня - 526 грн., з 1 квітня - 538 грн., з 1 липня - 540 грн., з 1 жовтня - 557 грн. Натомість відповідачем не нараховувалося та не сплачувалося їй зазначена допомога у відповідних сумах в супереч вимогам ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у зв'язку з чим їй не донараховано за цей період 9507, 6 грн.
За період з січня по квітень 2009 року позивачка вважає, що їй не донараховано 2477, 4 грн. (розрахунки наведені в позові). Вважає, дії відповідачів протиправними та такими, що порушують її права.
В судове засідання представник позивачки не з"явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач ОСОБА_5 управління державного казначейства України в Чернігівській області позов не визнав, надав суду заперечення на позов, просить в задоволенні позову відмовити, в тому числі й у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду. Відповідач також наголошує, що ніяких прав і законних інтересів позивачки не порушувало. Дане твердження не може бути прийнято судом як безпідставне.
Відповідач ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації позов не визнав, надав суду заперечення на позов, просить в задоволенні позову відмовити, в тому числі й у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду.
В обгрунтування заперечень проти позову відповідач зазначив, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" надається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Однак, відповідно до розділу УШ Прикінцевих положень Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачений ст. 15 цього Закону визначається законами про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину з 1 січня 2006 року - 50 відсотків цього прожиткового мінімуму. Законом України "Про державний бюджет на 2007 рік" (абзац 2 ч. 2 ст. 56) встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для ^застрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007 р. положення по п. 30 ст. 71 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" було визнано не конституційним, але кошти на виплати зазначеної допомоги та механізм її виплати не передбачені. Щодо вимог позивачки про стягнення на її користь сум недоотриманої допомоги по догляду за дітьми до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік, то відповідач просить врахувати, що
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28 грудня 2007 року N 107-ХІ встановлено, що розмір державних соціальних гарантій на 2008 рік, що визначається залежно від прожиткового мінімуму, встановлюється відповідними законами, цим законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Також відповідач наголошує, що позивачка пропустила строк звернення до адміністративного суду.
Виходячи із встановлених обставин справи та досліджених доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Позивачка має на утриманні дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, і є особою, на яку поширюється ця статті 13 Закону України № «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» (далі - Закон № 2811-ХП).
Згідно до ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків передбачених Конституцією України.
Посилання відповідача на відсутність коштів та механізму здійснення вказаних виплат не може бути вжито до уваги судом з огляду на наступне.,
Статтею 46 Конституції України передбачено, що пенсії та інші види соціальних виплат та допоміг, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Преамбулою Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811 -ХП від 21.11.92 передбачено, що цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення. Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" не ставить виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку залежності від наявності чи відсутності механізму його виплати.
Таким чином, доводи відповідача в частині неврегульованості на законодавчому рівні здійснення виплат щомісячної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трьохрічного віку із урахуванням прожиткового мінімуму, а також відсутність коштів на ці виплати, не можуть бути підставою для їх не здійснення або відмови в задоволенні позову.
Статтею 152 Конституції України встановлено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
У відповідності зі статтями 1, 13 Закону України «Про Конституційний Суд України» єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України, який приймає рішення та дає висновки у справах щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Отже, до компетенції адміністративних судів, як судів загальної юрисдикції, належить надання висновків щодо відповідності нормативно-правових актів законам України (законності), в той час як прийняття рішень та надання висновків щодо конституційності законів та інших нормативно-правових актів є виключною юрисдикцією Конституційного Суду України.
Із заперечень відповідача - ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації встановлено, що відповідач не здійснює позивачці зазначених виплат, посилаючись на відсутність у нього коштів та на невизначеність розрахункової величини для розрахунку допомоги матерям до догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку.
Згідно зі ст. 4 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" фінансове забезпечення державних соціальних гарантій передбачених цим Законом здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Щодо вимог позивачки визнати дії відповідача неправомірними по призначенню, нарахуванню і виплаті одноразової допомоги при народженні дитини, то руд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" одноразова допомога при народженні дитини має виплачуватися у сумі, кратній 22, 6 прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини.
Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було встановлено наступне:
- абзац 2 частини 2 ст. 56 Закону: допомога при народженні дитини - у розмірі 8500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- пункт 14 ст. 71 Закону: призупинити дію статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії
громадян) не було визнано неконституційним положення абзацу 2 частини 2 ст. 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким було встановлено розмір одноразової допомоги при народженні дитини 8500 грн., яка виплачувалась позивачці відповідно до вимог абз.2 ст. 2. ст. 56 ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік».
Позивачці була призначена одноразова допомога при народженні дитини з квітня 2007 року у розмірі 8500 грн. на кожну дитину, тобто правомірно.
Згідно частини 1 статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
У відповідності до Прикінцевих положеннях цього Закону розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитині? відповідного віку, з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.
Статтею 56 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 року» встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до частини 1 статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" здійснюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) визнано неконституційним положення пункту 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України № 2811-XII щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Пунктом 5 зазначеного Рішення Конституційного суду України визначено, що рішення має значення для суддів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли в наслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані не конституційними Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Таким чином, з моменту ухвалення рішення Конституційного Суду України, тобто з 09 липня 2007 року, мала застосовуватися норма ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", тобто у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" позивачка мала право на отримання щомісячної виплати допомоги на дитину із урахуванням прожиткового мінімуму на одну особу для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 грн., з 1 квітня - 463 грн., з 1 жовтня - 470 грн., встановленого ч. 2 ст. 62 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік".
Як вбачається з матеріалів справи відповідач у 2007 році допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснював (виходячи з того, що допомога призначена з 09 липня 2007 року: за липень (23 дні) - у розмірі 62, 43 грн., за серпень -132, 64 грн., за вересень -134.45 грн., за жовтень - 136, 13 грн., за листопад - 140, 05 грн., за грудень -144, 10 грн.
З 09 липня 2007 року відповідач виплачував позивачці допомогу по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку не у відповідності із законом.
Недоплачена сума допомоги по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку за 2007 рік становить: за липень - 463:31х 23x2-258, 06=428, 97 грн., за серпень 926-265, 29 = 660, 71 грн., за вересень 926-268, 9 = 657, 1 грн., за жовтень 940, 00-272, 25 = 667, 75 грн., за листопад 940, 00-280, 09 = 659, 1 грн., за грудень 940, 00-288, 19 = 651, 81 грн.
Таким чином, загальна недоплачена позивачці сума допомоги по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку за 2007 рік становить (без врахування індексації) 3725, 44 грн. (по 1862, 72 грн. на кожну дитину).
ст. 23 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року N 107-УІ ст. 15 та п. 3 розділу УШ «Прикінцеві положення» Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" викладено в новій редакції, а саме допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень (ч. 1 ст. 15 Закону). Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року (50 відсоткам, з 1 січня 2009 року - 75 відсоткам, з 1 січня 2010 року - 100 відсоткам прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (3 розділу УШ «Прикінцеві положення» Закону).
Рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року № 10-пр/2008 не було визнано неконституційним положення ст. 23 вказаного Закону.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28 грудня 2007 року N 107-УІ було зупинено на 2008 рік дію частини 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" в частині встановлення розміру вказаної допомоги. Допомога позивачці у 2008 році нараховувалася щомісячно у розмірі 144, 10 грн., тобто на рівні грудня 2007 року.
Частиною 3 ст. 46 ЗУ «Про державний бюджет на 2009 рік» визначено, що допомога при народженні дитини, та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (2811-12) та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (2240-14) призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Згідно постанови КМУ від 27 грудня 2001 p. N 1751 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» абз.1 п.22 Порядку Відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.
Як вбачається з матеріалів справи протягом 2008 року та до березня 2009 року (включно) відповідач виплачував позивачці допомогу по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку у розмірі 144, 10 грн. щомісячно на кожну дитину.,
Таким чином, у 2008 році та у січні - березні 2009 року (включно) відповідач виплачував позивачці державну допомогу по догляду за дитиною відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких, законодавчих актів України» - понад 130 грн. на кожну дитину.
Отже, суд не вправі зобов'язувати відповідача здійснити нарахування позивачці державної допомоги на дитину за період з 1 січня по 31 грудня 2008 року та з січня 2009 року по березень 2009 року (включно) у розмірах, про які просить позивачка.
Оскільки відповідно до ст. 5 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника) суд вважає за необхідне, зобов'язати відповідачів здійснити нарахування та виплату зазначеної допомоги.
Щодо строку звернення до адміністративного суду необхідно1 зазначити наступне.
Порушення прав позивачки щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у 2007 році, за захистом яких вона звернулася до суду, тривало з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року і припинилося лише 01.01.2008 року після внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми". Позивачка ж звернулася до суду 10 квітня 2009 року.
Для оспорювання неправомірних дій, бездіяльності та рішень органу чи посадової особи встановлений річний строк звернення до адміністративного суду.
Відповідачі наполягають на застосуванні цього строку при вирішенні спору та відмові в задоволенні позову з цих підстав.
Таким чином, суд вбачає пропущенім позивачкою річного строку звернення до суду за захистом свого права, що є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог. Однак, позивачка просить поновити пропущений строк посилаючись на те, що вона дізналася про порушення свого права лише в березні 2009 року із засобів масової інформації. Вона не мала змоги своєчасно звернутися до суду, оскільки здійснювала догляд за малолітніми дітьми. За таких обставин, суд вважає, що причини пропуску позивачкою строку позовної давності слід визнати поважними.
Щодо вимог позивачки зобов'язати відповідача призначити їй допомогу по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років щомісяця, з 1 квітня 2009 року з послідуючим її перерахунком у відповідності до змін діючого законодавства, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України др адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Отже, необхідною умовою для звернення особи до суду з адміністративним позовом є обов'язкова наявність порушення прав, свобод чи інтересів цієї особи у сфері публічно-правових відносин. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у адміністративного суду немає правових підстав для задоволення позову.
Оскільки правового підставою для звернення до адміністративного суду є захист порушених прав, свобод чи інтересів, то право на позов у особи виникає лише після порушення відповідачем її права, тобто захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено у майбутньому і щодо якого невідомо, буде воно порушено чи ні. За таких обставин вимога позивачки щодо зобов'язання відповідача здійснювати перерахунок допомоги в майбутньому відповідно до змін чинного законодавства задоволенню не підлягає.
Виходячи з викладеного, позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 46, 64, 152 Конституції України, ст. ст. 1, 13 ЗУ «Про Конституційний Суд України», ст. ст. 4, 5, 12, 13, 15, Прикінцевими положеннями Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», ст. ст. 56, 62 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік», ст. 58 р. І, ст. 23 р. II ЗУ "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", ч 3 ст. 46 ЗУ «Про державний бюджет на 2009 рік», ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" постанови КМУ від 27 грудня 2001 p. N 1751 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» ст. ст. 1, 2, 7-12, 17, 18, 99, 104, 158-163 КАС України суд,
Позовну заяву задовольнити частково.
Визнати поважними причини пропуску позивачкою строку звернення до суду. Визнати неправомірними дії ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 державної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року.
Стягнути з ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області на користь ОСОБА_1 недоплачену суму щомісячної допомоги по догляду за двома дітьми до досягнення ними трьохрічного віку за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року в сумі 3725, 44 грн/(три тисячі сімсот двадцять п'ять) грн. 44 коп. (по 1862, 72 грн. на кожну дитину).
В задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області призначити ОСОБА_1 допомогу при народженні дітей у сумі, кратній 22, 6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, та проведення перерахунку сплачених сум відмовити.
В задоволенні позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області на користь ОСОБА_1 недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01 квітня 2007 року по 08 липня 2007 року відмовити.
В задоволенні позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області на користь ОСОБА_1 недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року відмовити,
В задоволенні позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Щорської районної державної адміністрації Чернігівської області на користь ОСОБА_1 недоотриманої суми допомоги по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку за період з 1 січня 2009 року по 31 березня 2009 року відмовити.
В задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання відповідача здійснювати перерахунок допомоги в майбутньому відповідно до змін чинного законодавства відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування сплаченого нею судового збору 3 грн. 40 коп.,
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 дні з дня винесення повного тексту постанови та наступною подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до суду першої інстанції з одночасним направленням Ті копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після спливу строку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано.