Справа № 488/3008/19
Провадження № 3/488/1028/19
10.10.2019 року суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Бондаренко Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Миколаєва, громадянина України, працюючого у ФОП " ОСОБА_1 ", зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, -
10.07.2019 року о 21:18 год. в м.Миколаєві, по просп.Богоявленському на перехресті пров.Кобера, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Volkswagen Transporter, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп"яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніла шкіра обличчя, нестійка хода. Водієві було запропоновано пройти медичний огляд в установленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу за допомогою алкотестеру Drager. ОСОБА_1 відмовився проходити медичний огляд на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків, але виявив бажання пройти медичний огляд на стан алкогольного сп"яніння в медичному закладі. Згідно висновку МОНД від 10.07.2019 року №614 водій керував транспортним засобом в стані алкогольного сп"яніння. Аналіз при проходженні медичного огляду в медичному закладі із застосуванням приладу “Alcotest Drager 6810” склав 0,40 проміллі.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину у вчиненні інкримінованого порушення визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненом; у повній мірі усвідомив, які наслідки могло спричинити його порушення та запевнив суд, що подібне не повториться. Посилаючись на малозначність вчиненого правопорушення, просив суд закрити провадження по справі.
Надавши оцінку представленим доказам, знаходжу доказаною вину ОСОБА_1 у скоєні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КупАП - у керуванні транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджено даними протоколу про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями свідків, які підтвердили факт проходження огляду у встановленому законом порядку на вживання алкогольних напоїв ОСОБА_1 , тестуванням на алкоголь з результатами аналізу 0,40 проміллі (легка ступінь сп'яніння).
Відповідно до ст.22 КупАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
У відповідності до ст.ст. 33-35 КупАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника ОСОБА_1 , який раніше до адміністратиної відповідальності не притягувався. Також враховано ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, зокрема, повне визнання своєї вини, щире каяття у вчиненому, незначний вміст алкоголю (0.40%) при допустимій нормі 0.2% і що ніяких негативних наслідків ОСОБА_1 не допустив своїми діями, а тому вказане правопорушення не виявляє великої суспільної небезпеки і є малозначимим, у зв'язку із чим необхідно звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись статтями 22, 283-284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення та оголосити йому усне зауваження.
Провадження по справі закрити.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу через Корабельний районний суд м. Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.В. Бондаренко