проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
24 жовтня 2019 року Справа № 905/675/19
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Терещенко О.І., суддя Сіверін В.І., суддя Пелипенко Н.М.
розглянувши апеляційну скаргу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 м. Краматорськ (вх. № 3232 Д/1-18)
на рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2019 року у справі №905/675/19 ухвалене в приміщенні господарського суду Донецької області (суддя Аксьонова К.І.) повний текст якого складено 07.10.2019 року
за первісним позовом ОСОБА_2 , м. Москва, Російська Федерація
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг», м. Краматорськ
за участю
третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Електроламповий завод Альфа», м. Краматорськ
третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 , м. Краматорськ
про визнання недійсним рішення загальних зборів, оформленого протоколом №2 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» від 10.04.2018, відновлення становища позивача шляхом визначення складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» у стані, що існував до внесення змін спірним рішенням загальних зборів, та скасування подальших реєстраційних дій (записів) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 , м. Краматорськ
до відповідача ОСОБА_2 , м. Москва, Російська Федерація
про визнання дійсним складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг»
Рішенням господарського суду Донецької області від 26.09.2019 року у справі №905/675/19 позовні вимоги ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» про визнання недійсним рішення загальних зборів, оформленого протоколом №2 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» від 10.04.2018 року, відновлення становища позивача шляхом визначення складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» у стані, що існував до внесення змін спірним рішенням загальних зборів, та скасування подальших реєстраційних дій (записів) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, задоволено частково; визнано недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» (код ЄДРПОУ 35672242), оформлене протоколом №2 від 10.04.2018 року; скасовано реєстраційну дію/запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; 11.04.2018 року 12701050013002686; Чудінова Людмила Федорівна; Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради Донецької області; зміна місцезнаходження, зміна складу або інформації про засновників; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» на користь ОСОБА_2 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3842 грн.; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено; у задоволенні позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Лізинг» відмовлено.
Третя особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 з рішенням суду першої інстанції не погодилась та звернулась до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати повністю рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2019 року у справі №905/675/19 за позовом ОСОБА_2 із залишенням його позову без розгляду.
Одночасно апелянт просить поновити пропущений строк для подання апеляційної скарги, оскільки на даний час повний текст рішення не вручено, частково ознайомилася зі змістом лише 12.10.2019 року.
Щодо заявленого клопотання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження рішення, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до статті 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як вбачається із матеріалів справи, судом першої інстанції ухвалено оскаржуване рішення 26.09.2019 року, (повний текст рішення складено 07.10.2019 року).
Так, апеляційна скарга була подана до господарського суду першої інстанції 17.10.2019 року, про що свідчать відомості щодо поштового відправлення на поштовому конверті (з штрихкодовим ідентифікатором №8433104841255), в якому апеляційна скарга надійшла до місцевого господарського суду.
Зважаючи на те, що апеляційна скарга на рішення господарського суду першої інстанції подана з дотримання встановленого частиною 1 статті 256 ГПК України строку, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення залишається без розгляду.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.10.2019 року, суддею - доповідачем у даній справі визначено суддю Терещенко О.І. та сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Терещенко О.І., суддя Сіверін В.І., суддя Пелипенко Н.М.
Апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Відповідно до вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №905/675/19. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Керуючись статтями 234, 254, 262 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 на рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2019 року у справі №905/675/19.
2. Учасникам справи встановити строк до 06.11.2019 року на протязі якого вони мають право подати відзиви на апеляційну скаргу, який повинен відповідати вимогам частини 2 статті 263 Господарського процесуального кодексу України.
3. Призначити справу №905/675/19 до розгляду на "13" листопада 2019 р. о 11:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, зал судового засідання №115.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/ та https://eag.court.gov.ua/sud4875/
Головуючий суддя О.І. Терещенко
Суддя В.І. Сіверін
Суддя Н.М. Пелипенко