Рішення від 24.10.2019 по справі 824/880/19-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/880/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач), яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , звернулась в суд з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною відмову Управління Державної міграційної служби у Чернівецької області у видачі ОСОБА_2 у зв'язку із досягнення 16 - річного віку паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2503-ХІІ;

- зобов'язати Управління Державної міграційної служби у Чернівецької області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку із досягненням нею 16-річного віку паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2503-XII, без передачі будь - яких даних про дитину і про батьків до ЄДДР, без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Реєстрі (УНЗР), без відцифрованого підпису особи, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук, без використання будь - яких засобів ЄДДР.

1. Аргументи учасників справи.

1.1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що по досягненню дитиною 16-річного віку звернувся в її інтересах із письмовою заявою до відповідача, в якій просив видати паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки у зв'язку з відмовою від оформлення паспорта з електронним безконтактним носієм та з електронним чіпом, у зв'язку з релігійними переконаннями. Проте, 26.06.2019 року позивачу відмовлено у наданні доньці такого паспорта, оскільки Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду.

1.2. Посилаючись на приписи Конституції України позивач вважає, що відповідач прямо порушує права її неповнолітньої доньки, відтак звернувся до суду з даним позовом.

2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечував щодо заявлених позовних вимог, з огляду на наступне.

2.1. Зазначив, що до територіального підрозділу міграційної служби звернулась мати - ОСОБА_1 із заявою від імені неповнолітньої особи, а не безпосередньо особа, що досягла шістнадцятирічного віку, як того передбачає законодавство. Відтак, заява про видачу паспорта у вигляді книжечки не була подана особисто заявником, як того вимагають норми законодавства, що регулюють питання оформлення та видачі паспорта громадянина України. Звернення законних представників неповнолітньої особи розцінюється, як порушення порядку звернення до міграційної служби за отриманням адміністративної послуги, саме з боку заявника.

2.2. Звертав увагу суду на те, що позивачем не надано жодного документа, необхідних для проведення процедури оформлення та видачі паспорта громадянина України, передбаченого пунктом 1 розділу ІІІ Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України № 456 від 06.06.2019 року. Також останнім, не надано рішення суду, що набрало законної сили, яким зобов'язано підрозділ міграційної служби оформити та видати паспорт зразка 1994 року.

Відтак, з наведеного вище випливає, що за умов недотримання позивачем вимог законодавства, що регулює питання оформлення та видачі паспорта громадянина України, у територіального підрозділу міграційної служби були відсутні правові підстави для проведення процедури оформлення та видачі паспорта громадянина України.

3. Процесуальні дії в справі.

3.1. Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.09.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Доводи учасників справи.

4.1. 17.10.2019 року позивач подав до суду заяву, в якій просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

4.2. 22.10.2019 року представник відповідача подав до суду заяву, в якій просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження.

4.3. Враховуючи приписи статті 194 КАС України, та подання учасниками справи заяв про розгляд справи у порядку письмового провадження без їх участі, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

5. Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

5.1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 01 квітня 1997 року Путильським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 8).

5.2. Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 13 травня 2003 року виконавчим комітетом Сергіївської сільської ради Путильського району, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є донькою ОСОБА_1 . (а.с. 6)

5.3. Судом досліджена заява щодо оформлення паспорта громадянина України, зі змісту якої вбачається, що законні представники неповнолітньої дитини, батьки - ОСОБА_2 просять оформити та видати ОСОБА_2 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.

При цьому зазначено, що вказаним Положенням не передбачено внесення даних про особу до ЄДДР, не передбачено формування (присвоєння) УЗЗР (будь - яких інших ідентифікаторів: цифрових, штрих-кодових, QR-кодових, біометричних, тощо), не передбачено використання будь - яких засобів ЄДДР. (а.с.17)

Крім того, посилаючись на норми Закону України "Про звернення громадян" висловив прохання надати письмову відповідь з повідомленням про дату і час оформлення паспорту. (а.с. 17)

5.4. Листом Путильського районного сектору УДМС в Чернівецькій області від 26.06.2019 року № Л-7/6/7320-19/7320/6003-19, позивача повідомлено про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №398 "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302" (набрала чинність 07.06.2019), до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 внесено зміни, якими передбачається, що Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, затверджено наказом МВС від 06.06.2016 №456, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 червня 2019 року за №620/33591.

Таким чином, за відсутності відповідного рішення суду на сьогодні у Путильському РС УДМС у Чернівецькій області відсутні правові підстави оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки ОСОБА_2 .

Крім того повідомлено, що ОСОБА_2 є громадянином України відповідно до статті 3 Закону України "Про громадянство України". (а.с.19)

5.5. Зі змісту листа Путильського районного сектору УДМС в Чернівецькій області № 7320-158/7320-19 від 11.09.019 року повідомлено УДМС України в Чернівецькій області про те, що до Путильського РС УДМС України в Чернівецькій області 12.06.2019 року звернулась ОСОБА_1 мати неповнолітньої ОСОБА_2 , як її представник, із заявою довільної форми щодо оформлення та видачі їй паспорта громадянина України у вигляді книжечки по досягненню нею шістнадцятирічного віку.

До вказаної заяви не було долучено всіх документів, а саме: заява про видачу паспорта (Ф1), 2 фотокартки, копія свідоцтва про народження дитини, копія паспорта представника, додаток 13, рішення суду, що набрало законної сили, тобто до заяви не надані всі необхідні документи.

Оскільки на момент звернення ОСОБА_1 її доньці, ОСОБА_2 вже виповнилось шістнадцять років, то, відповідно до Положення про паспорт громадянина України, вона зобов'язана була особисто звернутись до територіального підрозділу міграційної служби із відповідною заявою та необхідним пакетом документів, а не вчиняти цих дій через свого законного представника.

У зв'язку з відсутністю необхідних документів та у зв'язку з фактичною відсутністю заявника при зверненні провести процедуру оформлення та видачі паспорта громадянина України не було можливим. (а.с.34)

5.6. Також судом досліджена реєстраційна - контрольна картка по зверненню громадян. (а.с.36)

6. До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

6.1.Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України "Про громадянство України" 18.01.2001 року №2235-III (далі - Закон №2235-III).

Статтею 5 Закону №2235-III визначено, що документом, що підтверджує громадянство України є, зокрема, паспорт громадянина України.

Згідно п. 1, 3, 5, 6, 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-XI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта. У верхній частині лицьового боку обкладинки зроблено напис "Україна", нижче - зображення Державного герба України, під ним - напис "Паспорт". На внутрішньому лівому боці обкладинки у центрі - зображення Державного прапора України, нижче - напис "Паспорт громадянина України". На першу і другу сторінки паспортної книжечки заносяться прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження. На першій сторінці також вклеюється фотокартка і відводиться місце для підпису його власника. На другу сторінку заносяться відомості про стать, дату видачі та орган, що видав паспорт, ставиться підпис посадової особи, відповідальної за його видачу. Записи засвідчуються мастиковою, а фотокартка - випуклою сухою печаткою. Перша сторінка або перший аркуш після внесення до них відповідних записів та вклеювання фотокартки можуть бути заклеєні плівкою. У разі заклеювання плівкою усього аркуша записи та фотокартка печатками не засвідчуються. Третя, четверта, п'ята і шоста сторінки призначені для фотокарток, додатково вклеюваних у паспорт, а сьома, восьма і дев'ята - для особливих відміток. На десятій сторінці робляться відмітки про сімейний стан

Отже, даним Положенням про паспорт громадянина України передбачено дві форми паспорта громадянина України: книжечка і картка.

6.2. Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов'язки осіб, на ім'я яких видані такі документи визначає Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, що посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 року №5492-VI (далі - Закон №5492-VI).

Абзацом а) пункту 1 частини 1 статті 13 Закону 5492-VI визначено, що документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру (далі - документи Реєстру), відповідно до їх функціонального призначення поділяються на документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України.

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону 5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Частинами 1, 2, 4, 5 ст. 14 Закону 5492-VI передбачено, що форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів. Бланки документів у формі картки виготовляються з полімерних матеріалів, які за фізичними характеристиками підлягають лазерній персоналізації і гравіюванню відповідно до державних (національних) та міжнародних стандартів, і містять безконтактний електронний носій (у випадках, передбачених цим Законом) та номер бланка.

6.3. В ході розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулась в інтересах своєї доньки ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до посадових осіб відповідача із заявою в якій просила оформити бланк паспорта громадянина України без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та видати ОСОБА_2 виключно у вигляді паспортної книжечки на підставі Закону України від 18.01.2001 року №2235-ІІІ "Про громадянство України", форма якої не заборонена діючим законодавством України, а не у формі пластикової картки типу ID-1, форма якої не є паспортом та не є його єдиним зразком.

Звернення заявниці ОСОБА_1 зареєстровано за № Л-7/6/7320-19 від 12.06.2019 року та заповнено відповідну реєстраційно - контрольну картку за зверненням громадян. (а.с.36)

За наслідками розгляду вказаної заяви, територіальним органом міграційної служби, повідомлено ОСОБА_1 , що з 01.10.2016 року внесено низку змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" №5492-VI від 20.11.2012, зокрема в частині видів та форми документів з імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього, порядку ідентифікації та верифікації особи, порядку оформлення та видачі цих документів, а також щодо віку, з досягненням якого особа зобов'язана отримати паспорт громадянина України. Враховуючи той факт, що заява, яка надійшла до міграційної служби, подана не особисто ОСОБА_2 , а її матір'ю ОСОБА_1 , не відповідала зразку заяви-анкети, зразок якої затверджено МВС України, та до заяви не було долучено необхідних документів, передбачених законодавством, для оформлення паспорта громадянина України, то прийняти заяву для розгляду та подальшого документування паспортом громадянина України не було можливим. Натомість, подана ОСОБА_1 заява прийнята до розгляду як звернення, з метою інформування заявника про можливість оформлення паспортного документа її донці у відповідності до діючого законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відтак, на момент звернення ОСОБА_1 до територіального органу міграційної служби в інтересах своєї доньки ОСОБА_2 , останній виповнилось 16 років.

Відповідно до пункту 3 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 745), кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про те, що заява яка надійшла на адресу Путильського РС УДМС України в Чернівецькій області подана не повноважною особою, чим порушено порядок подачі заяви щодо оформлення паспортного документа громадянина України.

Водночас слід зазначити, що відповідачем не виносилося рішення щодо відмови в оформленні паспортного документа саме ОСОБА_2 .

Так, відповідно до п.п. 1 п. 7 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року №302 (Порядок №302) оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.

Відповідно до п. 13 Порядку №302 для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета, зразок якої затверджується МВС.

Згідно з п. 23 Порядку №302 керівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС визначає працівників, які здійснюють функції з прийняття документів, оформлення заяв-анкет та видачі паспорта, і працівників, які здійснюють функції з оформлення паспорта (розгляд заяви-анкети, ідентифікація особи та прийняття рішення). Керівник уповноваженого суб'єкта визначає осіб, які в межах повноважень, встановлених законодавством, отримують доступ до інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, власником або розпорядником яких є ДМС, є матеріально відповідальними особами та здійснюють функції з прийняття документів, оформлення заяв-анкет і видачі паспорта.

Відповідно до п. 13 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-XII (Положення №2503-XII) для одержання паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 35 х 45 мм; у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України.

Отже, вказаними нормами встановлений обов'язок, при зверненні до територіального органу/підрозділу ДМС України заявника (особи, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто), надати саме заяву-анкету встановленого зразка, затвердженого МВС України. У випадку ж подачі заяви-анкети працівниками міграційної служби проводитимуться дії щодо перевірки повноти поданих заявником документів та відповідність їх оформлення вимогам законодавства.

Як встановлено з матеріалів справи, заяву-анкету встановленого зразка не було подано особисто ОСОБА_2 до територіального підрозділу міграційної служби, а подана заява батьками останньої в тому числі ОСОБА_1 , у довільній формі, що не відповідає вищенаведеному Порядку №302 та Положенню №2503-XII.

Одночасно, сама по собі заява без необхідних додатків (документів), подана ОСОБА_1 до Путильського РС УДМС України в Чернівецькій області у довільній формі не є підставою для оформлення та видачі паспорта будь-якого зразка її доньці ОСОБА_2 , у тому числі у вигляді книжечки.

Враховуючи наведене вище, зважаючи на те, що відповідач під час розгляду заяви позивача діяв в межах повноважень, на підставі та у спосіб, визначений діючим законодавством України, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

6.4. Згідно частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно статей 74-76 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно частин 1-3 статі 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про правомірність дій та рішень відповідача, а отже і про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

7. Розподіл судових витрат.

7.1. Враховуючи те, що в задоволенні позовних вимогах відмовлено повністю, а тому у відповідності до вимог статті 139 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачеві.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області - відмовити повністю.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 )

Відповідач - Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області (вул. Шептицького, 25, м. Чернівці, 58002)

Суддя О.В. Боднарюк