Ухвала від 24.10.2019 по справі 360/4061/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

24 жовтня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4061/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 54-Б), Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 59) про визнання протиправним та скасування пункту окремого положення акту суб'єкта владних повноважень,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (далі - відповідач І, Департамент), Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (відповідач ІІ, ЛОДА), в якій позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

- визнати протиправним та скасувати пункт 1 розпорядження голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації "Про внесення змін до структкри облдержадміністрації" від03.09.2019 № 690 в частині припинення юридичної особи - Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в результаті ліквідації.

- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації "Про попередження про наступне звільнення працівників в результаті ліквідації юридичної особи" від 09.09.2019 № 41 в частині попередження про наступне звільнення з 05.12.2019 на підставі пункту 1 частини 1 статті 87 Закону України "Про державну службу" Болдирєва Дмитра Анатолійовича, заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації - начальника управління програм, планування, інформаційно-організаційного забезпечення, зв'язків з громадськістю, стратегічної екологічної оцінки, координації екологічних програм та регуляторної політики Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.

В обгрунтування позовної заяви зазначено, що позивач з серпня 2016 року працює в Департаменті екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, на сьогоднішній день на посаді заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації - начальника управління програм, планування, інформаційно-організаційного забезпечення, зв'язків з громадськістю, стратегічної екологічної оцінки, координації екологічних програм та регуляторної політики Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації. 06 вересня 2019 року позивача під особистий підпис ознайомлено з попередженням про наступне звільнення з посади з 05 грудня 2019 року згідно з розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації “Про внесення змін до структури облдержадміністрації” від 03 вересня 2019 року № 690, відповідно до якого прийнято рішення про ліквідацію з 05 грудня 2019 року Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.

У попередженні зазначалось: «відповідно до пункту 1 частини першої, частини третьої статті 87 Закону України « Про державну службу», статті 49-2 КЗпП України, у зв'язку зі змінами у структурі Луганської обласної державної адміністрації, внесеними розпорядженням голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03 вересня 2019 року № 690, а саме: припиненням з 05 грудня 2019 року юридичної особи Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в результаті ліквідації, попереджаємо Вас про наступне звільнення з 05 грудня 2019 року з посади на підставі пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» з виплатою вихідної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати згідно з частиною четвертою статті 87 Закону України «Про державну службу».

При цьому вказане попередження не містило будь-яких пропозицій щодо переведення позивача на рівнозначну або будь-яку іншу посаду. Під час ознайомлення з попередженням позивача повідомили, що у зв'язку з ліквідацією Департаменту їй неможливо запропонувати будь-яку іншу посаду з тієї причини, що вказане розпорядження не передбачає можливості переведення державних службовців Департаменту, який ліквідується, до іншого структурного підрозділу Луганської облдержадміністрації, а тому позивача в подальшому буде звільнено з 05 грудня 2019 року з виплатою вихідної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати на виконання вищезазначеного розпорядження.

На думку позивача, в даному випадку фактично мала місце не ліквідація юридичної особи публічного права по причині відмови держави від виконання завдань та функцій ліквідованого структурного підрозділу, а зміна структури державного органу шляхом перетворення, або й взагалі перейменування Департаменту екології та природних ресурсів в Департамент паливно-енергетичного комплексу, екології та природних ресурсів, а тому підстав до звільнення співробітників не було.

Позивач вважає, що її законне право на працю та рівні права доступу до державної служби та інші гарантії, визначені Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України “Про державну службу”, було порушено в момент попередження її про наступне звільнення з посади, яке стало наслідком видання розпорядження від 03 вересня 2019 року № 690. Вважає, що її права, які гарантує Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закон України “Про державну службу”, повинні бути відновлені.

Ухвалою від 17 вересня 2019 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недолків.

Ухвалою суду від 03 жовтня 2019 року продовжено строк на усунення недолків позовної заяви.

На виконання зазначеної ухвали суду позивачем через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 51728/2019 від позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої додано позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та її копії для вручення відповідачам.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з частиною п'ятою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Згідно з пунктом 7 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.

Згідно з пунктом 4 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи значення даної справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 49,160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації про визнання протиправним та скасування пункту окремого положення акту суб'єкта владних повноважень.

Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 19 листопада 2019 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 4.

Зобов'язати відповідачів протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації та Луганську обласну державну адміністрацю - Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію у строк до 11 листопада 2019 року надати суду для долучення до матеріалів справи в належним чином засвідчених копіях:

- уставні документи (положення) Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації;

- розпорядження від 03 вересня 2019 № 690 “Про внесення змін до структури облдержадміністрації”;

- перелік вакантних посад Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації;

- перелік запропонованих позивачу вакантних посад разом з доказами ознайомлення позивача з цим переліком.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Шембелян В.С. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачам разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяВ.С. Шембелян