24 жовтня 2019 року
м. Київ
Справа № 904/501/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Кролевець О.А. - головуючий, Губенко Н.М., Мамалуй О.О.,
розглянувши матеріали касаційної скарги акціонера Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реви М.М.
на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019
(головуючий - Чус О.В., судді Коваль Л.А., Кузнецов В.О.)
у справі №904/501/19 Господарського суду Дніпропетровської області
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланорін"
до Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат"
про стягнення заборгованості з виплати дивідендів у розмірі 186 660 346,19 грн,
28.08.2019 акціонер Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Рева М.М. (далі - акціонер ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Рева М.М.) звернувся до Верховного Суду через Центральний апеляційний господарський суд з касаційною скаргою на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019 у справі №904/501/19.
Перевіривши матеріали касаційної скарги акціонера ПАТ"Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реви М.М., Суд дійшов висновку, що слід відмовити у відкритті касаційного провадження з огляду на наступне.
За змістом п. 3 ч. 1 ст. 293 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо є ухвала про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою цієї особи на це саме судове рішення.
Водночас ухвалою Верховного Суду від 06.09.2019 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою акціонера Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реві М.М. у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019 у справі №904/501/19.
У вищевказаній ухвалі, відповідно до абз. 1 п. 2 ч. 2 ст 293 ГПК України Верховний Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою акціонера ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реви М.М. на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019 у справі №904/501/19, оскільки правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.
Враховуючи те, що Верховним Судом вже було постановлено ухвалу, якою вже було відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою акціонера ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реви М.М. на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019 у справі №904/501/19, то Верховний Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, оскільки є ухвала про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою цієї особи на це саме судове рішення на підставі п. 3 ч. 1 ст. 293 ГПК України.
Керуючись статтями 234, 235, 293 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
1. Відмовити акціонеру Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Реві М.М. у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 19.08.2019 у справі №904/501/19.
2. Копії ухвали надіслати учасникам справи.
3. Надіслати скаржнику касаційну скаргу разом з доданими до неї матеріалами. Копію касаційної скарги залишити у Верховному Суді.
Ухвала є виконавчим документом, набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.А. Кролевець
Судді Н.М. Губенко
О.О. Мамалуй