Постанова від 21.10.2019 по справі 439/1484/19

Справа № 439/1484/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПО СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

21 жовтня 2019 року м. Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Бородійчук О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Бродівського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

згідно протоколу серії БД № 377464 про адміністративне правопорушення від 22.09.2019 року гр. ОСОБА_1 о 02 год. 30 хв. 22.08.2019 року керував скутером марки «Хонда» в стані алкогольного сп'яніння.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат Галушка В.В. в судовому засіданні зазначив, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, скеровані суду органом поліції, врахувавши пояснення правопорушника та його представника, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Окрім того, відповідно до п. 9. розділу II Інструкції про порядок виявлення у водіїв тран­спортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебу­вання під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої наказом МВС, МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох го­дин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Тому суддя погоджується із твердженням представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про те, що в даному випадку огляд особи на стан алкогольного сп'яніння проведений з порушенням вищенаведених вимог. Адже із змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння 22.09.2019 року о 02:30 год., а із змісту висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкого­льного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.09.2019 року вбачається, що точним часом огляду ОСОБА_1 є 04:45 год., тобто огляд особи проведено пізніше, ніж через дві години.

Відтак, в силу приписів ст. 266 КУпАП огляд на стан ал­когольного сп'яніння вважається недійсним.

Інших доказів на підтвердження відомостей, наведених у протоколі, органом поліції не наданою.

Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Таким чином наявні у справі докази не підтверджують факту порушення ОСОБА_1 вимог п. 2.5 ПДР України та відповідно наявність у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О. Бородійчук