Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 22.10.2019 по справі 202/5685/19

Справа № 202/5685/19

Провадження № 1-кс/202/11298/2019

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

22 жовтня 2019 року м. Дніпро

слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про призначення експертизи у кримінальному провадженні № 42019042630000141,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42019042630000141, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

22 жовтня 2019 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про призначення експертизи у кримінальному провадженні № 42019042630000141.

Дане клопотання, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, було передано слідчому судді 22 жовтня 2019 року.

Згідно з матеріалами клопотання, в ході досудового розслідування встановлено, що для реалізації злочинного умислу, направленого на привласнення грошових коштів Дніпровської міської ради, з метою прикриття незаконної діяльності невстановлена досудовим слідством особа, яка діяла за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , підшукала для участі у відкритих торгах на закупівлю послуг: «Послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532), директором якого було призначено ОСОБА_7 , не повідомляючи останню про свої злочинні наміри.

На прохання невстановленої досудовим слідством особи, яка діяла за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , директор ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» ОСОБА_7 подала до тендерного комітету документи, до яких було долучено перелік працевлаштованих на ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» фахівців інженерів-геодезистів, необхідних для виконання передбачених робіт з паспортизації вулиць м. Дніпро, що не відповідало дійсності.

Надалі, реалізуючи злочинні корисливі наміри з метою прикриття незаконної діяльності ОСОБА_5 , який діяв за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та іншою невстановленою досудовим слідством особою, використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, 23.05.2018 року, забезпечив оголошення Департаментом відкритих торгів на закупівлю послуг: «Послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» на загальну суму 20 млн. грн. За результатами проведених відкритих торгів переможцем стало підприємство ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532).

31.07.2018 року між Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради (далі - Замовник) в особі директора департаменту ОСОБА_5 , з однієї сторони, та директором ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) ОСОБА_7 укладено договір №31/07-1 на придбання «Послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» на суму 19 960 219,04 грн.

Продовжуючи реалізовувати єдиний злочинний умисел, направлений на привласнення грошових коштів міського бюджету, невстановлена досудовим слідством особа, яка діяла за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , 26.09.2018 року з метою прикриття незаконної діяльності співучасників забезпечила внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме щодо заміни директора ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) ОСОБА_7 на ОСОБА_8 .

Надалі ОСОБА_5 використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та іншою невстановленою досудовим слідством особою, 18.12.2018 року забезпечив оголошення Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради відкритих торгів на закупівлю послуг: «Послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» на загальну суму 4 137 506,46 млн. грн.

Продовжуючи реалізовувати єдиний злочинний умисел, направлений на привласнення грошових коштів міського бюджету, невстановлена досудовим слідством особа, яка діяла за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , з метою прикриття незаконної діяльності співучасників для участі у відкритих торгах на закупівлю послуг: «Послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» використала особисті дані ОСОБА_8 як нового директора ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532), який зареєстрований в м. Донецьку, та в період з 2014 року до 2019 року на підконтрольну територію України фактично не в'їжджав.

Надалі ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та іншою невстановленою досудовим слідством особою забезпечив перемогу у відкритих торгах на закупівлю послуг: «Послуги з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» підконтрольному учасникам злочинної групи ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532).

Після чого, 18.12.2018 року, заступник директора Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради (далі - Замовник) ОСОБА_4 , будучи наділеною відповідно до наказу № 200 від 22.09.2017 року Директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР ОСОБА_5 правом підпису фінансових документів, використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , та іншою невстановленою досудовим слідством особою, підписала зі сторони Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради договір №18/12-1 на придбання «Послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро» на суму 4 137 506,46 грн., виконавцем якого виступило ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532), в особі директора ОСОБА_8 .

Надалі невстановлена органом досудового розслідування особа, діючи умисно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , на початку серпня 2018 року, більш точний час в ході слідства не встановлено, з метою прикриття незаконної діяльності співучасників, підшукала у м. Києві фахівців інженерів-геодезистів необхідних для виконання передбачених договорами робіт з паспортизації вулиць м. Дніпро ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які на прохання невстановленої органом досудового розслідування особи, за винагороду оформили та передали невстановленій органом досудового розслідування особі технічні паспорти вісімдесяти вулиць міста Дніпро, що включало в себе: складання пояснювальних записок, оформлення та брошурування (підготовка паперового вигляду до передачі замовнику), використовуючи надані невстановленою органом досудового слідства особою вихідні дані щодо технічних паспортів вулиць м. Дніпра, а саме: інженерно-геодезичні вишукування, схеми розташування, схеми організації дорожнього руху, картографічний аналіз ДТП, а також викопіювання вулиць м. Дніпро (скриншот з карт Coogle).

Після чого ОСОБА_6 , достовірно знаючи, що працівниками ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) роботи з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро фактично не проводились через відсутність на підприємстві фахівців інженерів-геодезистів, використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та іншою невстановленою органом досудового розслідування особою, в період з листопада до 22 грудня 2018 року, будучи наділеним відповідно до наказу № 200 від 22.09.2017 року Директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР ОСОБА_5 правом підпису фінансових документів, перебуваючи за місцем роботи на пр. Дмитра Яворницького, 75 в м. Дніпро, підписав і засвідчив печаткою департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР документи - акти здачі-приймання робіт з директором ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» ОСОБА_8 , які містили завідомо неправдиві відомості, надавши їм статусу офіційних.

Після чого ОСОБА_4 використовуючи своє службове становище у власних, корисливих цілях, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та невстановленою слідством особою, передали вказані завідомо неправдиві офіційні документи, що містили очевидно неправдиву для нього інформацію до бухгалтерії Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, на підставі яких в період з 06 до 28 грудня 2018 року Головним управлінням Держказначейства України у Дніпропетровській області здійснено перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» в сумі 19 898 693,43 грн.

Внаслідок умисних злочинних дій ОСОБА_4 , яка використовуючи своє службове становище у власних корисливих цілях, діяла за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та невстановленою слідством особою в період з 06 до 28 грудня 2018 року, на підставі завідомо підроблених документів привласнено грошові кошти Дніпропетровського міського бюджету в особливо великих розмірах на загальну суму 16 898 693,43 грн., що у 19 181 раз перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на 2018 рік.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

09 жовтня 2019 року, в порядку ст. ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_4 , вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч.2 ст.28,ч.1 ст.366 КК України.

03.10.2019 року за зверненням № 85а4936вих19 від 23.09.2019 прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області ОСОБА_11 спеціалістом ТОВ «Дослідницький інформаційно-консультативний центр» ОСОБА_12 було проведено експертне дослідження № 03/10. Згідно довідки спеціаліста експертного дослідження № 03/10 від 03.10.2019 року з'ясовано, що: здійснення фінансово-господарської діяльності між ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради в межах придбання на надання послуг згідно Договорів № 31/07-1 від 31.07.2018 р. та № 18/12-1 від 18.12.2018 р. документально не підтверджується. В наслідок не виконання зобов'язань за укладеними Договорами про надання послуг № 31/07-1 від 31.07.2018 р. та № 18/12-1 від 18.12.2018 р. між ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, за якими були перераховані бюджетні грошові кошти, сума матеріальної шкоди (збитків) завдана державі становить 16 898 693,43 грн.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що з метою встановлення дійсності здійснення фінансово-господарської діяльності між ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури ДМР та встановлення суми матеріальної шкоди (збитків) завданої державі виникла необхідність в призначені у зазначеному кримінальному провадженні судово-економічної експертизи, що потребує спеціальних знань.

Наведене зумовило слідчого звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Слідчий у судове засідання не з'явилась, натомість в прохальній частині клопотання просила здійснювати розгляд клопотання без її участі.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання про проведення експертизи.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст.242 КПК України, в редакції що діяла до набрання чинності 17 жовтня 2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» 187-IX від 04.10.2019 року, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Статтею 243 КПК України, в редакції що діяла до набрання чинності 17 жовтня 2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» 187-IX від 04.10.2019 року, передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 69 КПК України якщо дослідження пов'язане з повним або частковим знищенням об'єкта експертизи або зміною його властивостей, експерт повинен одержати на це дозвіл від особи, яка залучила експерта.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, в редакції що діяла до набрання чинності 17 жовтня 2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» 187-IX від 04.10.2019 року, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69, 242-244 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про призначення експертизи у кримінальному провадженні № 42019042630000141 задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 42019042630000141 судову економічну експертизу, проведення якої доручити судовому експерту Експертної установи - Український науково-дослідний інститут соціальної техніки та судових експертиз СБУ, за адресою: м. Київ, вул. Миколи Василенка, 3, попередивши про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1. Чи підтверджується документально здійснення фінансово-господарської діяльності між ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради в межах придбання та надання послуг за Договорами № 31/07-1 від 31.07.2018 р. та № 18/12-1 від 18.12.2018 р.?

2. Яку суму матеріальної шкоди (збитків) завдано державі в наслідок не виконання зобов'язань за укладеними Договорами про надання послуг № 31/07-1 від 31.07.2018 р. та № 18/12-1 від 18.12.2018 р. між ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради?

Для дослідження експертам надати: документи щодо взаємовідносин ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) та Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради за договорами про надання послуг № 31/07-1 від 31.07.2018 р. та № 18/12-1 від 18.12.2018 р.; довідку спеціаліста № 03/10 від 03.10.2019 року.

При необхідності для ознайомлення експертам надати матеріали кримінального провадження № 42019042630000141.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судову експертизу» дозволити пошкодження або знищення речових доказів в тій чи іншій мірі, які необхідні для проведення дослідження, згідно методики.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1