Ухвала від 21.10.2019 по справі 160/9189/19

УХВАЛА

21 жовтня 2019 року Справа № 160/9189/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відповідача-1: Кабінету Міністрів України, до Відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, до Відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, до Відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, до Відповідача-5: Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

20.09.2019р. через систему "Електронний суд" ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Відповідача-1: Кабінету Міністрів України, до Відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, до Відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, до Відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, до Відповідача-5: Міністерства фінансів України та просить:

1. Визнати, на підставі статтей 1,7, 18, 19, 28 закону України "Про звернення громадян", статті 40 Конституції України право позивача на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 p., які безпосередньо стосуються фізичного існування винахідника технології ОСОБА_1 "Екотерм" ОСОБА_1 та членів його сім'ї, та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича розглянути особисто скарги позивача за його особистої участі та внести на розгляд Кабінету Міністрів України питання про відсутність контролю у Кабінеті Міністрів України, згідно ст.28 Закону України "Про звернення громадян", щодо законності дій посадових осіб державних органів влади при розгляді звернень та скарг громадян, зокрема, скарги позивача реєстраційний №БЛ-8926580 від 08 січня 2019p. з питання реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, зокрема, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 "Екотерм", яка має як загальнодержавне так і світове значення та забезпечує екологічні права громадян, та притягнути до відповідальності посадових осіб, які порушили право позивача на звернення особисто до Прем'єр-міністра України, надіслали скарги до державних органів влади, дії яких оскаржуються, та не здійснили контроль щодо їх розгляду та прийняття рішень спрямованих на забезпечення екологічних прав громадян та зниження вартості виробництва енергії, згідно норм діючого законодавства України.

2. Встановити, що Прем'єр-міністр України Гройсман Володимир Борисович, Кабінет Міністрів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, які у своїй діяльності використовують енергетичні ресурси та витрачають кошти платників податків на оплату тепла, електроенергії та іншого по необґрунтованим та завищеним цінам, при розгляді скарги Олександровича реєстраційний № БЛ -8926580 від 08 січня 2019 p., не вчинили дій, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. N366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", у відповідності до своїх повноважень, спрямованих на виконання закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про альтернативні джерела енергії", якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або "Теплоагенти Благути©" та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі ст.28 закону України "Про звернення громадян", контроль щодо виконання Кабінетом Міністрів України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством фінансів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - "Теплоагенти Благути©", яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: "Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: "Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - "Теплоагенти Благути©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006), згідно запиту Благодійного фонду "Екологія - Геос" поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

3. Встановити, що Прем'єр-міністр України Гройсман Володимир Борисович, Кабінет Міністрів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство фінансів України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, які у своїй діяльності використовують енергетичні ресурси та витрачають кошти платників податків на оплату тепла, електроенергії та іншого по необґрунтованим та завищеним цінам, при розгляді скарги реєстраційний №БЛ-8926580 від 08 січня 2019 p., не вчинили дій, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. № 366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", у відповідності до своїх повноважень, спрямованих на виконання Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про альтернативні джерела енергії", якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або "Теплоагенти Благути©" та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля та зобов'язати Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі ст.28 закону України "Про звернення громадян", контроль щодо виконання Кабінетом Міністрів України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством фінансів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - "Теплоагенти Благути©", яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: "Наукові дослідження та проектно-конструкторська розробка акумулятора тепла ОСОБА_1 для запобігання забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами та парниковими газами шляхом використання скидного енергопотенціалу технологічного процесу виробництва теплової енергії для інтенсифікації процесу перетворення продуктів згоряння чи відпрацьованих газів на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - "Теплоагенти Благути©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006, патенти на корисну модель N28963,91123, авторське свідоцтво на науковий твір № 39705), згідно запиту Благодійного фонду "Екологія -Геос" поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

4. Визнати, що до повноважень Кабінету Міністрів України відноситься вирішення питань щодо забезпечення конституційних прав громадян, зокрема, права позивача на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарги реєстраційний №БЛ-8926580 від 08 січня 2019 p, про надання відповідь на запитання, які стосуються фізичного існування винахідника технології ОСОБА_1 "Екотерм" ОСОБА_1 та членів його сім'ї, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України пп.1 п.6 та абз.1 п.7 Положення про порядок призначення житлової субсидії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 841 від 17.10.2018 p.) та бездіяльністю щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 "Екотерм" - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", а також щодо відновлення та забезпечення порушеного права, та у відповідності до своїх повноважень Кабінету Міністрів України та Прем'єр-міністр України Гройсман Володимир Борисович, не надали та не забезпечили державної допомоги, задля забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, для перепроектування та переобладнання опалювальної системи позивача, утеплення будинку, заміни котла, не вчинив дії для виділення коштів для запровадження на будинку позивача технології ОСОБА_1 "Екотерм", але скоротив витрати газу на 1 кв.м опалювальної площі, підвищив плату за газ на 23 відсотки, а пенсію з 2300,37 грн. до 2306,67 грн. на 0,27 відсотків, знизив розмір субсидії з 4148,42 грн. до 2170,51 грн., при цьому підвищено пенсію на 6,30 грн., а обов'язкова сплата за газ становить 319,27 грн., а також скоротив пільгові витрати електроенергії на 20 кВт, та зобов'язати Кабінет Міністрів України на своєму засіданні, за участю позивача, надати громадянину України ОСОБА_1 відповідь на запитання, а саме: Яким чином має можливість фізичного існування на 76 році свого життя пенсіонер ОСОБА_1 , якщо Кабінет Міністрів України не вчиняє з 2006 року дії спрямовані на запровадження в Україні технології ОСОБА_1 "Екотерм" - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", що забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

5. Встановити, на підставі ст.ст. 9, 10, 11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", що Міністерством екології та природних ресурсів України при розгляді скарги реєстраційний №БЛ- 8926580 від 08.01.2019p., не вчинено дій, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. №366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", у відповідності до повноважень цього державного органу влади, спрямованих на виконання Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про альтернативні джерела енергії", якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або "Теплоагенти Благути©" та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічні права громадян та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі ст.28 Закону України "Про звернення громадян", контроль щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України своїх повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - "Теплоагенти Благути©", яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: "Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: "Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - "Теплоагенти Благути©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006), згідно запиту Благодійного фонду "Екологія - Геос" поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

6. Встановити, на підставі ст.ст. 9,10,11 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", ст.ст. 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", що Міністерством екології та природних ресурсів України при розгляді скарги реєстраційний №БЛ- 8926580 від 08.01.2019p., не вчинено дій, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. №366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", у відповідності до повноважень цього державного органу влади, спрямованих на виконання Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про альтернативні джерела енергії", якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або "Теплоагенти Благути©" та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічні права громадян та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити, на підставі ст.28 Закону України "Про звернення громадян", контроль щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 Закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", повноважень спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - "Теплоагенти Благути©", яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування природоохоронного заходу: "Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: "Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - "Теплоагенти Благути©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006), згідно запиту Благодійного фонду "Екологія - Геос" поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19,24 закону України "Про звернення громадян", забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. № 366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08.01.2019p., а саме: Розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за моєю особистою участю, згідно статті 19 законуУкраїни "Про звернення громадян", питання, а саме:

1) "Про розробку та впровадження двигунів внутрішнього згоряння ОСОБА_1 з замкненим циклом роботи (патенти №№ 62197, 85876, 86216, 86247, 88006) для військової техніки та енергетичних агрегатів, що виробляють електричну енергію";

2) "Про застосування продуктів згоряння або відпрацьованих газів - "Теплоагенти ОСОБА_1" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії в енергетичних агрегатах ОСОБА_1";

3) "Про розробку додаткового обладнання для переведення існуючих енергетичних агрегатів (котли, двигуни внутрішнього згоряння) на замкнений цикл роботи з використанням продуктів згоряння або відпрацьованих газів - "Теплоагенти ОСОБА_1" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії";

4) Про розробку та затвердження проекту "Теплоагенти ОСОБА_1" - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут нації. Впровадження природоохоронної та ресурсозберігаючої технології автономного енергозабезпечення державних установ та об'єктів бюджетної сфери України на базі винаходів України №62197, 86216,86247, 85876, 88006, 98941, 99107, 100006".

8. 3обов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", шляхом: Придбання Міністерством екології та природних ресурсів України або іншим державним органом влади у авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" ліцензій на технічні рішення, які запобігають викидання шкідливих речовин і парникових газів при виробництві енергії шляхом переведення роботи енергоагрегатів на замкнений цикл;

9. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та: надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", бюджетної програми: "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 p. №366 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища", шляхом: Залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом "Екологія-Геос" наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України та вирішення на підставі законодавства України питання про виділення коштів для фінансування у 2019 - 2021 роках природоохоронного заходу: "Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: "Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006);

10. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", ШЛЯХОМ: Залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом "Екологія-Геос" наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України та вирішення на підставі законодавства України питання про виділення коштів для фінансування у 2019 році природоохоронного заходу: "Наукові дослідження та проектно-конструкторська розробка акумулятора тепла ОСОБА_1 для запобігання забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами та парниковими газами шляхом використання скидного енергопотенціалу технологічного процесу виробництва теплової енергії для інтенсифікації процесу перетворення продуктів згоряння чи відпрацьованих газів на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - "Теплоагенти ОСОБА_1©" (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006, патенти на корисну модель № 28963,91123, авторське свідоцтво на науковий твір № 39705).

11. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 ЗаконуУкраїни "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та: надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", шляхом: Розміщення на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України та інших державних органів влади інформацію про технологію ОСОБА_1 "Екотерм", впровадження якої, в кінцевому результаті призведе до безвугдецевого виробництва теплової, механічної та електричної енергії, запобігатиме викидання шкідливих речовин і парникових газів та виключить необхідність витрачати кошти платників податків на субсидії, так як вартість виробництва енергії скоротиться до експлуатаційних витрат обладнання, що в свою чергу знизить вартість виробництва товарів та послуг та підвищить їх конкурентну здатність, а це створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету, підвищення пенсій та заробітних плат;

12. 3обов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 Закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та: Надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", ШЛЯХОМ: Розгляду Міністерством екології та природних ресурсів України в установленому порядку та надання авторам технології ОСОБА_1 "Екотерм" та Кабінету Міністрів України експертного висновку щодо доцільності впровадження у виробництво технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка підпадає під дію статті 1 закону України "Про альтернативні джерела енергії" та забезпечуватиме енергетичну та екологічну безпеку, а також незалежність держави від імпортних енергоносіїв.

13. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 9,10,11 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 1 Закону України "Про альтернативні джерела енергії", статті 19 та 28 Закону України "Про звернення громадян", здійснити контроль щодо розгляду скарг Міністерством екології та природних ресурсів України, згідно норм чинного законодавства України, та: Надати доручення Міністерству екології та природних ресурсів України або іншому державному органу влади забезпечити екологічні права авторів технології ОСОБА_1 "Екотерм" - використання альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі Закону України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року", шляхом: Зобов'язання посадових осіб Міністерства екології та природних ресурсів України внести зміни та доповнення до Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів, затвердженого наказом Мінприроди 12.06.2015р. №194, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 994/27439, які б, без затвердження екологічного висновку, що є корупцією та зловживання владою посадових осіб, ставить в нерівні умови приватну, колективну та державну власність, забезпечували право громадян України на безпосереднє отримання коштів для фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища на прозорій основі.

14. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19,24 Закону України "Про звернення громадян", забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання, а саме: Розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за моєю особистою участю, згідно статті 19 Закону України "Про звернення громадян", питання про надання матеріальної допомоги для перепроектування та переобладнання моєї опалювальної системи, утеплення будинку, заміни вікон та дверей, так як за рахунок підвищення пенсії на 6,30 грн. при її розмірі 2306,57 грн. не можливо здійснити утеплення будинку, а не обгрунтоване підвищення ціни на газ, задля зменшення корупції в енергетичній галузі, та зниження Кабінетом Міністрів України норми споживання газу на 1 кв. м., задля скорочення бюджетних коштів на субсидії, порушує, зокрема, статтю 3 Конституції України: "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави", несе загрозу моєму життю, а саме-, фізичне знищення від голоду та холоду.

15. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19 Закону України "Про звернення громадян", забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарг реєстраційний №: БЛ-8826964/Д1 та №: БЛ-8826964/Д2 від 10 грудня 2018 p., а саме: Розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України за моєю особистою участю, згідно статті 19 закону України "Про звернення громадян" питання: щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Мінприроди, Мінфіну, Міністерства освіти і науки України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації за бездіяльність чи навмисні дії щодо вирішення питання про виділення коштів для фінансування у 2018 році природоохоронного заходу: "Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: "Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - "Теплоагенти ОСОБА_1©" (патенти на винаходи №№99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006), згідно запиту Благодійного фонду "Екологія - Геос" поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

16. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19 Закону України "Про звернення громадян", забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання про визначення шкоди нанесеної інтересам держави та громадянам України, зокрема, авторам технології ОСОБА_1 "Екотерм", у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України та іншими державними органами влади закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 "Екотерм".

17. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, на підставі статтей 1,18 19 Закону України "Про звернення громадян", забезпечити право ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питання про встановлення критеріїв та визначення завданої моральної шкоди та шкоди нанесеної здоров'ю авторам технології ОСОБА_1 "Екотерм" ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 бездіяльністю або навмисними діями посадових осіб державних органів влади продовж 2006-2018 років, у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання державними органами влади закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_1 "Екотерм".

18. Ha підставі статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, статті 176,177,364 Кримінального кодексу України, відшкодувати за рахунок держави моральні збитки завданні знущаннями при розгляді скарг Кабінетом Міністрів України та протиправною відмовою забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом реалізації у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача - "Теплоагенти ОСОБА_1©", яке у відповідності до Закону засвідчено вторським свідоцтво на науковий твір № 39705 та, зокрема, патентом на корисну модель № 91123 та зазначений такий інтелектуальний продукт забезпечує екологічні права громадян, у розмірі сто тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

19. Ha підставі статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, з метою забезпечення Кабінетом Міністрів України особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на безпечне для життя і здоров'я довкілля на період судової тяганини, зобов'язати Кабінет Міністрів України в установленому порядку терміново забезпечити доплату як завдану матеріальну шкоду, яка нанесена мені прийняттям Кабінетом Міністрів України рішень щодо обмеження норми опалювальної площі будинку до 200 кв. м., та необгрунтованим зниженням норми споживання природного газу на 1 кв. м. без надання державної допомоги, при розмірі пенсії у 2306,67 грн., для перепроектування та переобладнання моєї опалювальної системи та утеплення будинку, а також відмовою у виділені коштів для запровадження на моєму будинку технології ОСОБА_1 "Екотерм", у грошовому вимірі як різницю між вартістю природного газу, що спожитий на даний час та буде спожитий мною в опалювальний період, та субсидією, яку мені виділено на опалювальний період.

20. Відшкодувати ОСОБА_1 за рахунок держави, на підставі частини 2 статті 276 та статті 1173 Цивільного кодексу України, статті 25 Закону України "Про звернення громадян", статті 56 Конституції України, матеріальну шкоду (упущена вигода), яку я зміг би отримати, за умови виконання Кабінетом Міністрів України своїх повноважень в галузі охорони природи та ресурсозбереження, від реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 "Екотерм", яка має як загальнодержавне та світове значення, що забезпечує незалежне та автономне безпечне, екологічне та економічне виробництво енергії, а саме: знижує вартість виробництва енергії практично до експлуатаційних витрат, так як виключається вартість газу, вугілля, нафтопродуктів та запобігає викидання шкідливих речовин і парникових газів в атмосферу Землі, яку я визначаю у розмірі 0,5 відсотків від витрат валютних коштів для закупівлі продовж 2006-2018 років імпортних енергоносіїв для виробництва теплової, механічної та електричної енергії, достовірну інформацію про які зобов'язаний представити суду та мені Кабінет Міністрів України, на вимогу суду.

Ухвалою суду від 25.09.2019р. зазначена позовна заява була залишена без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України та зобов'язано позивача у десятиденний строк з дня вручення ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

- адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та із зазначенням доказів на підтвердження таких обставин у відповідності до вимог п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України з дотриманням вимог ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, а саме: копії документів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, а також копію скарги №БЛ-8926580 від 08.01.2019р. у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням вимог ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 4610,40 грн. за подання даного адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до вимог ст.ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач отримав ухвалу суду від 25.09.2019р. - 04.10.2019р. у відповідності до вимог ст.ст. 126, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується поштовим повідомленням, наявним в матеріалах справи.

На виконання вимог вказаної вище ухвали, позивачем 10.10.2019р. через систему "Електронний суд" подано заяву про уточнення позовних вимог, сканкопії документів, які, на думку позивача, підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.

Окрім того, позивачем 10.10.2019р. через систему "Електронний суд" також подано і клопотання про витребування доказів, у якому останній просить витребувати від Пенсійного фонду та ДФС документи, які засвідчують його незадовільний матеріальний стан та на підставі ст. 6 КАС України і ст.8 Конституції України, у зв'язку з незадовільним станом, а також враховуючи, що сума судового збору за подання, зокрема, позовної заяви значно перевищує 5 відсотків річного доходу за попередній рік, а іншого доходу окрім пенсії позивач не має, останній просить звільнити його від сплати судового збору за подання, зокрема, позовної заяви.

Розглянувши вказане клопотання та вивчивши докази надані на його підтвердження, суд не вбачає обґрунтованих підстав для його задоволення та звільнення позивача від сплати судового збору за подання даної позовної заяви у зв'язку із незадовільним матеріальним становищем, виходячи з наступного.

Так, за приписами ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Вирішуючи питання щодо можливості звільнення позивача сплати судового збору за подання вищевказаного адміністративного позову, суд з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 23.01.2015р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011року №3674-УІ "Про судовий збір", а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 виходить із того, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Разом з тим, позивачем жодного доказу на підтвердження скрутного майнового стану та неможливість сплати судового збору за подання даного адміністративного позову в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору не додано.

При цьому, є необґрунтованим заявлення позивачем клопотання про витребування від органів Пенсійного фонду України та органів Державної фіскальної служби України документів, які засвідчують незадовільний матеріальний стан позивача, оскільки позивачем не надано доказів причин неможливості самостійно надати такі докази та (або) вжиття заходів для отримання таких доказів згідно до вимог ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням того, що саме на позивача покладено обов'язок довести суду рівень свого майнового стану, який перешкоджає позивачеві сплатити судовий збір за подання позовної заяви, згідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, у зв'язку з чим у задоволенні наведеного клопотання позивачеві слід відмовити.

Також, судом враховується і те, що відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 року у справі "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

За таких обставин, враховуючи, що позивачем недоліки позовної заяви у встановлений строк не усунуто, ухвала суду від 25.09.2019р. не виконана в повному обсязі, відсутність обгрунтованих підстав для задоволення клопотання позивача про витребування доказів та звільнення від сплати судового збору, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення даної позовної заяви позивачеві згідно до вимог п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 80, п.1 ч.4 ст.169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про про витребування доказів та звільнення від сплати судового збору у справі №160/9189/19 - відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відповідача-1: Кабінету Міністрів України, до Відповідача-2: Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, до Відповідача-3: Міністерства екології та природних ресурсів України, до Відповідача-4: Міністерства освіти і науки України, до Відповідача-5: Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.

Роз'яснити позивачеві, що згідно ч.8 ст.169 вказаного Кодексу, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали у відповідності до вимог ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України та у порядку, встановленому п.п.15.1 п.15 Розділу УІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва