Рішення від 09.10.2019 по справі 200/9113/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2019 р. Справа№200/9113/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Голошивця І.О., секретаря судового засідання - Шташаліс О.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Позов вмотивовано тим, що 22.02.2019 позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області з заявою про переведення його з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та надав всі необхідні документи. Додатково до Пенсійного органу було надано довідку № 2070/10/03-05-13 від 15.12.2016, для зарахування періодів роботи з 06.12.1998 по 31.12.2004 на фіксованому патенті у статусі фізичної особи- підприємця. За результатами розгляду зазначеної заяви, відповідачем було прийнято рішення № 130 про відмову у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах. Позивач вважає зазначене рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що 22.02.2018 до управління звернувся ОСОБА_1 із заявою № 2534 про перехід з пенсії по інвалідності від трудового каліцтва на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При первинному призначенні пенсії по інвалідності від трудового каліцтва в територіальному управлінні Пенсійного фонду м. Горлівки Донецької області, пільговий стаж позивача становив 6 років 6 місяців при загальному стажі роботи 13 років 26 днів. При зверненні за переведенням з пенсії по інвалідності від трудового каліцтва на пенсію за віком на пільгових умовах, згідно з ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», інших документів про стаж позивачем до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області надано не було. Згідно з отриманих індивідуальних відомостей про застраховану особу з 01.01.2000 по 31.12.2003 (позивачем в позові невірно вказано дату, а саме 31.12.2004, замість вірного 31.12.2003), наявні дані про ОСОБА_1 , як суб'єкта підприємницької діяльності, з кодом типу ставки «6», тобто такого, що здійснює підприємницьку діяльність за спрощеною системою. Так як ОСОБА_1 не було надано довідок, які б підтверджували його період здійснення підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року, зарахувати до загального стажу роботу з 01.01.2000 по 31.12.2003, неможливо. Отже, оскільки загальний стаж роботи суперечить вимогам пункту 1 частини 2 статті 114 Закону №1058, здійснити перехід та призначення пенсії на пільгових умовах неможливо. За таких обставин було прийнято рішення відмовити позивачу в переведенні пенсії на пільгових умовах згідно пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23.07.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23.08.2019 вирішено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та замінено засідання для розгляду справи по суті, призначене підготовче засідання на 04.09.2019.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 04.09.2019 відкладено розгляд справи до 27.09.2019.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.09.2019 закінчено підготовче провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи по суті на 09.10.2019.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач в даних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами по справі, позивач перебуває на обліку у відповідача, та йому встановлена пенсія по інвалідності від трудового каліцтва.

22.02.2018 ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області із заявою № 2534 про перехід з пенсії по інвалідності від трудового каліцтва на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області від 22.12.2019 № 130, заявнику відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Крім того, відовідачем не було враховано позивачу період трудової діяльності з 1998 року по 2003 рік у статусі фізичної особи-підприємця до загального страхового стажу.

Позивач оскаржує вищевказане рішення відповідача як таке, що прийняте з порушенням норм чинного законодавства та його конституційних прав.

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 року, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 1058- ІV).

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV, право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 9 Закону № 1058-ІV визначено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються у т. ч. пенсія за віком.

У відповідності зі статтею 26 Закону № 1058-ІV (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-ІV, на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно п. 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-ІV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці на списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вищезазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону і в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 року (далі - Закон № 1788-XII).

Відповідно до положень п. 16 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-ІV, положення Закону № 1788-XII застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Пунктом 1 частини 1 статті 45 Закону № 1058-ІV визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Частиною 1 статті 24 Закону № 1058 страховий стаж визначено як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися в установленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Згідно абзацу 4 частини 1 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

На підставі частини 1 статті 44 Закону №1058-ІV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Закон № 1788-XII відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

У відповідності до статті 62 Закону № 1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зазначеній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637), відповідно до якого основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

В матеріалах справи наявна трудова книжка позивача серії НОМЕР_1 , в якій за спірний період наявні відомості про те, що ОСОБА_1 з 21.02.2005 був прийнятий на посаду гірника з повним робочим днем в шахті, 06.08.2009 був звільнений по стану здоров'я по III групі інвалідності, трудове каліцтво.

Зазначені записи у трудовій книжці позивача скріплені печаткою підприємства та дефектів не мають.

Відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення до підприємства про результати огляду МСЕК від 06.08.2009, ОСОБА_1 встановлена III група інвалідності з причини трудового каліцтва.

Довідкою МСЕК про результати визначення ступеня професійної працездатності у відсотках серії АБ № 0045089 від 20.09.2016, ОСОБА_1 . визначено 70 % ступеню втрати працездатності.

Таким чином, з урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що надані позивачем документи є належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами пільгового стажу, який має враховуватися при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за період перебування на інвалідності у зв'язку з трудовим каліцтвом з 06.08.2009 по 22.02.2018, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Щодо неврахування Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області періоду трудової діяльності ОСОБА_1 з 1998 року по 2004 рік у статусі фізичної особи-підприємця до загального страхового стажу, суд зазначає наступне.

В матеріалах справи наявна довідка Горлівського відділення Артемівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області від 15.12.2016 № 2070/10/03-05-13, з якої зокрема вбачається, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою підприємцем у Виконавчому комітеті Горлівської міської ради. За період з 06.12.1998 по 31.12.2004 згідно наданих декларацій ФОП ОСОБА_1 працював на фіксованому патенті згідно ст. 14 ДКМУ «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 зі змінами та доповненнями.

Згідно наявних в матеріалах справи індивідуальних відомостей про застраховану особу з 01.01.2000 по 31.12.2003, наявні дані про ОСОБА_1 , як суб'єкта підприємницької діяльності, з кодом типу ставки «6, тобто такого, що здійснює підприємницьку діяльність за спрощеною системою, зазначені дані відповідач також підтверджує у своєму відзиві на адміністративний позов.

Відповідно до абзацу 3 підпункту 2 пункту 2.1 Розділу 2 Постанови від 25.11.2005 №22-1 «Про затвердження Порядку подання па оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846, період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, твердження позивача щодо неможливості зарахування до загального стажу роботи з 01.01.2000 по 31.12.2003, оскільки позивачем не було надано довідок, які б підтверджували його період здійснення підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01.01.2004 року суперечать встановленим судом обставинам, які підтверджуються матеріалами справи.

У відповідності до пункту 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі також - Постанова № 637), у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи (пункт 3 вказаної Постанови).

Пунктом 17 Постанови № 637 передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов'язків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що пенсійні органи повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об'єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

Отже, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що спірне рішення відповідача від 22.12.2018 № 130 є протиправними та підлягає скасуванню.

Таким чином, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача в частині визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 22.12.2018 № 130 про відмову в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах та визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо не зарахування ОСОБА_1 пільгового періоду роботи з 06.09.2009 по 22.02.2018 протиправною.

Водночас, щодо позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача зарахувати спірні періоди роботи до пільгового стажу та загального стажу роботи (період трудової діяльності у статусі фізичної особи-підприємця), зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області перевести позивача на пенсію за віком на пільгових умовах та здійснити перерахунок пенсії зі сплатою заборгованості, суд зазначає наступне.

Статтею 58 Закону №1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, спірне рішення відповідача прийняте без повного з'ясування обставин справи та інших документів, наданих позивачем.

З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, якими регулюються спірні відносини, суд дійшов висновку про застосування положень ст. 9 КАС України, а саме, обрання іншого способу захисту, який необхідний для повного відновлення порушеного права позивача.

З урахуванням дискреційних повноважень Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на прийняття рішення про призначення/ перерахунок пенсії, відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", суд вважає необхідним зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 22.02.2018 № 2534 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до п. п. 3, 4, 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення про переведення ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідач має враховувати висновки рішення в даній адміністративній справі щодо наявності підтвердження стажу позивача з зарахуванням визначеного судом періоду пільгового та загального стажу роботи.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

У відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про судовий збір» судові витрати не стягуються, оскільки позивач звільнений від їх сплати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 72-77, 133, 241-246, 255, 263, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ 23346787; 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, буд. 5) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області від 22.12.2018 № 130 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, яка виразилась у не зарахуванні ОСОБА_1 до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах, періоду перебування на інвалідності з 06.08.2009 по 22.02.2018.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ 23346787) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) від 22.02.2018 № 2534 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням висновків суду по данній справі.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Вступна та резолютивна частини рішення проголошені у судовому засіданні 09 жовтня 2019 року.

Повний текст рішення складений відповідно до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.О. Голошивець