Рішення від 07.10.2019 по справі 160/7164/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2019 року Справа № 160/7164/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (49050, м. Дніпро, вул. Казакова, буд. 3; код ЄДРПОУ 39788766) до товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж" (50037, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Спартака, буд. 143; код ЄДРПОУ 39472860) про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

30 липня 2019 року головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж", в якій просить: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «НВК Криворіжелектромонтаж», а саме: зупинити виробництво (виконання робіт):

- силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ тип: Т.Т.П. потужністю 315 кВА зав. № 22023 інв. № 536 1961 р.в.;

- КЛ 6 кВ марки КЛ-6 кВ ЦСКн 3x70 мм2 1= 400 метрів від опори № б/б РП 30 ГЗК ЛІ 11 N° 13 до силового масляного трансформатора 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у період з 11.04.2019 р. по 17.04.2019 р. відповідно до наказу головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 09.04.2019р. № 279-П посадовими особами головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено позапланову перевірку додержання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки у товаристві з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж" за адресою: 50037, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вулиця Спартака, буд.143. За результатами перевірки були виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих. На підприємстві відсутній дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування станцій та мереж; технологічне електрообладнання), яке введено в роботу та знаходиться на балансі ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж". Порушено п.6, п. 7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107, ст.21 Закону України «Про охорону праці». Адміністративний позов про застосування заходів реагування подається у зв'язку з виявленням порушень, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей, а отже такий позов подано на захист конституційних прав людей на життя та здоров'я.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 20.08.2019 року об 11:30 год. та поновлено позивачу строк звернення до суду.

Вищезазначеною ухвалою відповідачу запропоновано надати відзив, але відповідач правом на надання відзиву не скористався.

В подальшому розгляд справи відкладався на 09.09.2019 року.

З метою повторного виклику представників сторін, розгляд справи відкладено до 01.10.2019 року.

01.10.2019 року розгляд справи відкладено до 07.10.2019 року.

02.10.2019 року представник відповідача подав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника за наявними у матеріалами та прийняти рішення на розсуд суду.

Згідно з ч.ч.1, 2, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання.

При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.

Сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.

08 лютого 2019 року головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області видано припис №4/6.4 товариству з обмеженою відповідальністю ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж", в якому встановлено строк на усунення порушень.

09.04.2019 року головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області видано наказ №279-П «Про проведення позапланової перевірки суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж".

На підставі зазначеного наказу видано направлення № 130/6-н від 09.04.2019 року на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини додержання законодавства про працю, зайнятість населення та інших нормативно-правових актів товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж", що знаходиться за адресою: 50037. Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вулиця Спартака, будинок 143.

За результатами проведеної позапланової перевірки дотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, посадовими особами позивача складено акт № 27/6.4 від 17.04.2019 року (далі по тексу - акт перевірки № 27/6.4).

Так, актом перевірки зафіксовано:

- порушення відповідачем вимог Закону України «Про охорону праці», вказаних в пунктах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 30, 31, 32, 33, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72. 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 85, 86 раніше виданого припису № 4/6.4 від 08.02.2019 року усунуті в повному обсязі;

- порушення, вказані в п. п. 1, 27, 29, 34, 40, 50, 57, 83, 84 раніше виданого припису №4/6.4 від 08.02.2019 року, не усунуто.

У зв'язку з виявленими порушеннями, що відображені у п. п. 1, 27, 29, 34, 40, 50, 57, 83, 84 раніше виданого припису №4/6.4 від 08.02.2019 року та зазначені у розділі V акту перевірки від 17.04.2019 року №27/6.4, визначено необхідність негайного зупинення виробництва (виконання робіт):

- силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ тип: Т.Т.П. потужністю 315 кВА зав. № 22023 інв. № 536 1961 р.в.;

- КЛ 6 кВ марки КЛ-6 кВ ЦСКн 3x70 мм2 1= 400 метрів від опори № б/б РП 30 ГЗК ЛІ 11 N° 13 до силового масляного трансформатора 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж".

Зміст цих порушень такий:

- П.1 стаття 21 Закону № 2694, пункт 21, пункту 6 Додаток 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року №1107: «не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;

- П. 27 відсутній дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, а саме: устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання) яке введено в роботу та знаходиться на балансі ТОВ «НВК КРИВОРІЖЕЛЕКТРОМОНТАЖ»: силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ тип: Т.Т ОСОБА_1 П. потужністю 315 кВА зав. №22023 інв.№5361961 р.в. та КЛ 6 кВ марки КЛ-6 кВ ЦСКн 3х70 мм2 L=400 метрів від опори №6/б РП 30 ГЗК ЛЕП №13 до силового масляного трансформатора 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж»., що є порушенням п.6, п.7 постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 року «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»;

- П.29 У ВП «ПІВДЕНЬЕЛЕКТРО в камері Т встановлений силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА зав. №22023 інв. №5361961 р.в. таким чином, що під час його обслуговування не забезпечені зручні і безпечні умови для спостереження за рівнем масла, що є порушенням статті 13,14 Закону України «Про охорону праці» та п.1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», розділу VII глави 4 п.4.2., п.4.6 «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»;

- П.34 у ВП «ПІВДЕНЬЕЛЕКТРО» не складений перелік електроустановок, що вичерпали свій ресурс, в порушення статті 13,14 Закону України «Про охорону праці», додатку 3 до пункту 4,5 НПАЛП 0.000-6.15-99 «Порядок проведення опосвідчення електроустановок споживачів».

- П. 40 у ВП «ПІВДЕНЬЕЛЕКТРО» відсутній паспорт на заземлювальний пристрій РУ-6/0,4 кВ, що є в експлуатації. Порушення статті 13,14 Закону України «Про охорону праці», п.1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункт 7.4 глави 7 розділу VІІ «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»;

- П. 50 в диспетчерській службі не складені та неузгоджені в установленому порядку однолінійні схеми мереж вуличного зовнішнього освітлення м. Кривий Ріг та м. Інгулець;

- П. 57 у ВП «ЦЕНТРЕЛЕКТРО» не складені та не узгоджені в установленому порядку однолінійні схеми мереж вуличного зовнішнього освітлення м. Кривий Ріг та м. Інгулець, що є порушенням статті 13,14 Закону України «Про охорону праці», пункту 1.3.1, 8.7.3 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункт 3.3 розділу ІV «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»;

- П. 83 відсутній журнал реєстрації операцій перевірки технічного стану КТЗ контрольно-пропускним пунктом, що є порушенням статті 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694, п.4.2., розділу Х НПАОП-0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»;

- П. 84 не розроблено та не затверджено технологічний процес систематичної перевірки укомплектованості та технічного стану кожного колісного транспортного засобу, в порушення статті 13 Закону України «Про охорону праці», п.4.2., розділу Х НПАОП-0.00-1.62-12 «Правила охорони праці на автомобільному транспорті».

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких міркувань.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).

В розумінні статті 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі - Положення № 96), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (п.7 Положення №96).

За приписами статті 4 Закону №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 38 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Зокрема, підпунктом 16 пункту 4 Положення № 96 передбачено, що Держпраці здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.

Згідно з підпунктом 5 пункту 6 вказаного Положення Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці.

Приписами норми частини першої статті 39 Закону № 2694-XII передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, зокрема, мають право видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування обов'язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки, а також забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Частиною п'ятою статті 4 Закону № 877-V встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Із аналізу вищенаведених норм видно, що підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.

Як уже зазначалося, за результатами проведеної позапланової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж" виявлено не повне усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників підприємства, які зафіксовані в приписі від 11 липня 2018 року №11/3.6.

Частиною першою статті 246 Господарського кодексу України регламентовано, що здійснення будь-якої діяльності, що загрожує життю і здоров'ю людей або становить підвищену небезпеку для довкілля, забороняється.

Отже, відсутність у роботодавця дозволу під час виконання ним робіт підвищеної небезпеки, а також під час експлуатації машин, механізмів і устатковання підвищеної небезпеки є підставою для зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.

Вирішуючи питання наявності підстав для вжиття заходів реагування в частині зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, зупинення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, виконання робіт підвищеної небезпеки, суд зважає на те, що за приписами статті 39 Закону України "Про охорону праці" передумовою заборони, зупинення, припинення, обмеження експлуатації підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуску та експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт є створення суб'єктом господарювання загрози життю.

Статтею 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Отже, підставою для застосування відповідних заходів реагування є порушення суб'єктом господарювання законодавства про охорону праці, яке створює загрозу життю та здоров'ю людей, та у подальшому може призвести до тяжких наслідків.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За ч. 5 ст. 4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Так, підставою для звернення до суду з даним позовом був акт позапланової перевірки №27/6.4 від 17.04.2019 року стосовно виконання відповідачем вимог припису №4/6.4 від 08.02.2019 року.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивач довів суду правомірність заявлених вимог щодо необхідності зупинення виробництва (виконання робіт):

- силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ тип: Т.Т.П. потужністю 315 кВА зав. № 22023 інв. № 536 1961 р.в.;

- КЛ 6 кВ марки КЛ-6 кВ ЦСКн 3x70 мм2 1= 400 метрів від опори № б/б РП 30 ГЗК ЛІ 11 N° 13 до силового масляного трансформатора 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж".

Станом на дату розгляду даної справи порушення, які стали підставою для звернення позивача з даним позовом для застосування заходів реагування, відповідач не усунув, не спростував документально відсутність факту їх вчинення та існування, відтак позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи і наявним матеріалам, а відтак - адміністративний позов необхідно задовольнити.

Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 21 грудня 2018 року по справі № 815/1254/15.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує, що відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Разом з тим, оскільки позивачем не понесені витрати по залученню свідків і проведенню експертиз, судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 139, 241-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (49050, м. Дніпро, вул. Казакова, буд. 3; код ЄДРПОУ 39788766) до товариства з обмеженою відповідальністю "НВК Криворіжелектромонтаж" (50037, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Спартака, буд. 143; код ЄДРПОУ 39472860) про застосування заходів реагування, - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до «НВК Криворіжелектромонтаж», а саме зупинити виробництво (виконання робіт):

- силовий масляний трансформатор 6/0,4 кВ тип: Т.Т.П. потужністю 315 кВА зав. № 22023 інв. № 536 1961 р.в.;

- КЛ 6 кВ марки КЛ-6 кВ ЦСКн 3x70 мм2 L= 400 метрів від опори № 6/б РП 30 ГЗК ЛЕП № 13 до силового масляного трансформатора 6/0,4 кВ потужністю 315 кВА ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж" до усунення порушень.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.В. Ніколайчук