про повернення позовної заяви
15 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2829/19
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюк А.Я., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Любешівського районного сектору Управління Державної міграційної служби України у Волинській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Любешівського районного сектору Управління Державної міграційної служби України у Волинській області про визнання протиправною відмови у видачі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII; зобов'язання оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII без передачі будь яких даних про дитину та про її матір до ЄДДР, без формування (пррисвоєння) унікального номеру запису в Реєстрі (УНЗР), без відцифрованого підпису особи, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифорованих відбитків пальців рук, без використання будь яких засобів ЄДДР.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2019 року позовну заяву залишено без руху, оскільки вона подана без додержання вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано позивачу строк для усунення недоліків (із зазначенням способу їх усунення) - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію зазначеної ухвали позивач одержала 28 вересня 2019 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 03 жовтня 2019 року.
Станом на 15 жовтня 2019 року позивач недоліки позовної заяви не усунув.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Частиною п'ятою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позивач у встановлений судом строк не усунув недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2019 року про залишення позовної заяви без руху, тому вказану позовну заяву і додані до неї документи необхідно повернути позивачу.
Керуючись пунктом 1 частини четвертої, частинами п'ятою - восьмою статті 169, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Любешівського районного сектору Управління Державної міграційної служби України у Волинській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою і доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя А.Я. Ксензюк