Провадження № 3/317/695/2019
Справа № 317/3147/19
09 жовтня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Нікітін В.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Азербайджана, не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Інші відомості суду не відомі.
за правопорушення, передбачене ст. 121 ч. 7 КУпАП, -
23.09.2019 з Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області до Запорізького районного суду Запорізької області надійшла адміністративна справа відносно ОСОБА_1 за ч. 7 ст. 121 КУпАП, відповідно до якої 17.09.2019 об 11 год. 20 хв. ОСОБА_1 на 417 км+100 м а/д Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, який був не перереєстрований в установленому законом порядку у зв'язку з необхідністю внесення змін в реєстраційний документ транспортного засобу (встановлено газобалонне обладнання), чим порушив п.30.1 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання з'явився ОСОБА_1 , який вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що не володіє інформацією про будь-яке переобладнання транспортного засобу, оскільки він не є його власником, а лише тимчасово користується ним, як видно з документів.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.30.1 Правил дорожнього руху України, власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обов'язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів.
Проте в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 380822 від 17.09.2019 зазначено, що транспортний засіб ВАЗ 2102 д.н.з. НОМЕР_1 належить ОСОБА_2 .
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 380822 від 17.09.2019 не зазначено, чи проводився технічний огляд транспортному засобу ВАЗ 2102 д.н.з. НОМЕР_1 в установленому законом порядку.
Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 13 жовтня 2008 року № 534 затверджено Порядок здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації, який визначає процедуру проведення працівниками Державтоінспекції перевірок технічного стану колісних транспортних засобів (КТЗ) під час їх експлуатації в період між державними технічними оглядами, які здійснюються у випадку наявних ознак, що свідчать про технічну несправність КТЗ або забруднення ним навколишнього середовища.
Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що за результатами перевірки складається Акт перевірки технічного стану колісного транспортного засобу (далі - Акт перевірки) за формою, наведеною у додатку до цього Порядку, копія якого надається водієві КТЗ.
Проте жодного Акту перевірки технічного стану КТЗ працівниками поліції не складено.
Тобто, якщо КТЗ, а саме автомобіль транспортний засіб ВАЗ 2102 д.н.з. НОМЕР_1 , був переобладнаний, а саме встановлено газобалонне обладнання, встановлення порушення мало бути відповідним чином підтверджено - складено Акт перевірки КТЗ.
Частиною 6 ст. 121 КУпАП передбачена відповідальність водіїв за керування транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Частиною 7 ст. 121 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою статті 121 КУпАП.
В матеріалах справи є довідка інспектора Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції Овчинникова Н.Г., в якій зазначено, що 12.05.2019 відносно ОСОБА_1 складено протокол за ч. 6 ст. 121 КУпАП, штраф у сумі 170 грн. сплачено. Однак до матеріалів справи не додано жодного документа на підтвердження цього.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 7 ст. 121 КУпАП, вважаю за необхідне її закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 38, ст. 121, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, -
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 7 ст. 121 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В.Нікітін