Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/3939/19
Провадження №: 1-кс/332/1453/19
10 жовтня 2019 р. місто Запоріжжя
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Запорізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , слідчого Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 12019080030001399 від 09.10.2019 слідчим клопотання про арешт майна, -
У провадженні СВ Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій областізнаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080030001399 від 09.10.2019, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 15 - ч.3 ст. 185 КК України.
Згідно змісту клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що 08.10.2019 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проникли до приміщення цеху № 14 ЗДП «Кремнійполімер», який знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Теплична, 7 та намагалися таємно викрасти майно, яке належить ЗДП «Кремнійполімер», але були затримані працівниками охорони. Розмір збитків встановлюється.
08.10.2019 проведено огляд місця події - приміщення двох кабінетів цеху № 14 ЗДП «Кремнійполімер», де виявлено і вилучено: кусачки червоного кольору та тканині рожеві рукавиці; барсетку чорного кольору із трьома ліхтариками, чорними рукавицями, п'ятьма частинами електроприладів; чорний рюкзак із двома кисневими редукторами, ацетиленовим редуктором, дванадцятьма платами електроприладів, трансформатором, зв'язаним мотком білого кабелю; сумка білого кольору з дротами від електрообладнання; предмет зовні схожий на сигнальну ракету.
В ході досудового розслідування вищевказані речі 09.10.19 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
На даний час вилучені об'єкти знаходяться в СВ Заводського ВП ДВП ГУ НП в Запорізькій області.
Вилучене під час оглядів місця події майно має істотне значення для проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, оскільки зберегли на собі сліди злочину, та у подальшому будуть використані в якості доказів та обставин, які встановлюються у кримінальному провадженні.
З метою збереження вилучених речових доказів, ставиться питання про їх арешт.
В судовому засіданні прокурор та слідчий просили задовольнити клопотання щодо арешту вилучених речових доказів.
Від ОСОБА_5 та ОСОБА_6 надійшли заяви про розгляд клопотання у їх відсутності.
Заслухавши учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього додатки, слідчий суддя доходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За нормами ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У зв'язку із тим, що вилучене майно має істотне значення для проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, оскільки можливо зберегло на собі сліди скоєного кримінального правопорушення (злочину), та у подальшому буде використано в якості доказів обставин, які встановлюються у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, є виправданим і необхідним у даному кримінальному провадженні, оскільки сприятиме досягненню мети щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, а також запобігатиме настанню будь-яких негативних наслідків, в тому числі і приховування та знищення майна, а тому з метою забезпечення кримінального провадження, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення або перетворення тимчасово вилученого майна задовольняє клопотання слідчого про арешт майна.
Керуючись ст.ст. 170, 172 КПК України, -
Клопотання про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке виявлено під час огляду місці події від 08.10.2019 року, а саме: кусачки червоного кольору та тканині рожеві рукавиці; барсетку чорного кольору із трьома ліхтариками, чорними рукавицями, п'ятьма частинами електроприладів; чорний рюкзак із двома кисневими редукторами, ацетиленовим редуктором, дванадцятьма платами електроприладів, трансформатором, зв'язаним мотком білого кабелю; сумка білого кольору з дротами від електрообладнання; предмет зовні схожий на сигнальну ракету.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1