Ухвала від 09.10.2019 по справі 580/3131/19

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

09 жовтня 2019 року справа № 580/3131/19

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Рідзель О.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

04.10.2019 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області №971010177110 від 13.09.2019 щодо відмови позивачу у переведенні на пенсію по інвалідності відповідно до ч. 9 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області перевести позивача на пенсію по інвалідності на підставі ч. 9 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 та здійснювати в подальшому виплату у розмірі 60% від суми його заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Черкаської області від 04.09.2019 №18-2018 вих. 19 без обмежень граничного розміру пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області виплатити позивачу різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за період із 05.09.2019 до моменту здійснення переведення на пенсію по інвалідності на підставі ч. 9 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що на його думку відповідач протиправно відмовив йому у переведенні на пенсію по інвалідності відповідно до ч. 9 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» за наявності на те підстав.

Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) і підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність. Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Підстави для повернення позовної заяви позивачеві, а також для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі або залишення позовної заяви без розгляду відсутні, а тому наявні підстави прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

При цьому приписами п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Враховуючи, що в даній справі предмет спору стосується оскарження рішення суб'єкта владних повноважень щодо призначення пенсійних виплат, суддя з огляду на п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Крім того під час з'ясування обставин у справі та перевірки їх наявними у матеріалах справи доказами судом з'ясовано, що для об'єктивного розгляду та вирішення справи із прийняттям у ній законного і обґрунтованого рішення необхідним є витребування у відповідача копію пенсійної справи позивача разом із заявою від 06.09.2019 про перехід на інший вид пенсії.

Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Частиною 3 ст. 80 КАС України передбачено, що суд постановляє ухвалу про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Таким чином, враховуючи вищевикладені норми законодавства а також оцінивши докази, які містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про необхідність витребування доказів у відповідача.

Керуючись ст. 12, 19, 80, 159 - 164, 171, 257 - 263 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

2.Здійснювати розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3.Витребувати із Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 21366538) - належним чином завірену копію пенсійної справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та його заяви від 06.09.2019 про перехід на інший вид пенсії.

4.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 21366538) надати Черкаському окружному адміністративному суду (18000 м. Черкаси, бул. Шевченка, 117) даний доказ протягом 15 п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

5.Роз'яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 21366538), що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати доказ, витребуваний судом, а також за неподання доказу без поважних причин, суд може застосувати заходи процесуального примусу, визначені Кодексом адміністративного судочинства.

6.Запропонувати відповідачу в разі не визнання адміністративного позову, надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі:

- до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини;

- позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.

7.У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

8.Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

9.Роз'яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

10.Інформацію у справі, що розглядається учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.ck.court.gov.ua/sud2370.

11.Копію ухвали направити учасникам справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст. 294 КАС України підлягає оскарженню лише з підстав порушення правил підсудності.

Суддя О.А. Рідзель