Ухвала від 07.10.2019 по справі 420/5497/19

Справа № 420/5497/19

УХВАЛА

07 жовтня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,

розглянувши матеріали:

за позовною заявою Обслуговуючого кооперативу "Жемчужний квартал" (вул. Каманіна, 16-А/1, м. Одеса, 65005)

до Управління соціального захисту населення у Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (вул. М. Говорова, 7, м. Одеса, 65058)

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Обслуговуючий кооператив "Жемчужний квартал" звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення у Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, в якому просить:

- визнати неправомірною бездіяльність Управління соціального захисту населення у Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо укладання угоди про відшкодування витрат з урахуванням пільг при нарахуванні суми внесків за споживчі житлово-комунальні послуги;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення у Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради укласти угоду про відшкодування витрат з урахуванням пільг при нарахуванні суми внесків за споживчі житлово-комунальні послуги з Обслуговуючого кооперативу "Жемчужний квартал", який є обслуговуючою організацією та проводить нарахування за споживчі житлово-комунальні послуги.

Ухвалою від 24.09.2019 року зазначений позов залишено без руху і роз'яснено позивачу, що виявлені недоліки повинні були усунуті шляхом надання виправленої позовної заяви з її копією для відповідача.

30.09.2019 року на виконання ухвали від 24.09.2019 року позивачем надано заяву.

Таким чином, у строк, наданий судом, недоліки адміністративного позову позивачем усунуто.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

Зазначений спір підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та підсудний Одеському окружному адміністративному суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені ст. 170 КАС України, відсутні.

В прохальній частині позову позивач просив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Відповідно до ч.1 ст.12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з ч.3 ст.257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Як зазначено у ч.1 ст.260 КАС України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.2 ст.260 КАС України, у випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

З огляду на вищевикладене, враховуючи значення справи для сторін, суд дійшов висновку про необхідність розгляду вказаної справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 248, 256, 260, 261, 293 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відкрити загальне позовне провадження в адміністративній справі за позовною заявою Обслуговуючого кооперативу "Жемчужний квартал" до Управління соціального захисту населення у Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Призначити підготовче засідання на 05 листопада 2019 року о 12:00 год. у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №5.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.

Копію ухвали направити учасникам справи, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Справа розглядатиметься Одеським окружним адміністративним судом, суддею одноособово, під головуванням судді Андрухіва В.В.

Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом 15 днів з дня складення ухвали лише в частині дотримання правил підсудності. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Андрухів

Попередній документ
84782633
Наступний документ
84782635
Інформація про рішення:
№ рішення: 84782634
№ справи: 420/5497/19
Дата рішення: 07.10.2019
Дата публікації: 09.10.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.01.2020)
Дата надходження: 19.09.2019
Предмет позову: про визнання неправомірною бездіяльність щодо укладання угоду про відшкодування витрат з урахуванням пільг при нарахуванні суми внесків за спожиті житлово-комунальні послуги
Розклад засідань:
22.01.2020 14:30 Одеський окружний адміністративний суд
30.01.2020 16:00 Одеський окружний адміністративний суд