23 вересня 2019 року Справа № 160/4648/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСерьогіної О.В.
за участі секретаря судового засіданняПостоловської А.О.
за участі:
представника позивача представника відповідачаБондаренко Т.М., Соколової Н.В. Панковської Є.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
22.05.2019 року Державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Дніпропетровській області, який в подальшому уточнило та просить:
- скасувати податкове повідомлення-рішення № 0020475242 від 14.05.2019 року Соборного управління Головного управління ДФС в Дніпропетровській області,
- скасувати податкове повідомлення-рішення № 0020465242 від 14.05.2019 року Соборного управління Головного управління ДФС в Дніпропетровській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він не згоден із висновками, що відображені в акті перевірки і вважає, що контролюючий орган прийняв податкові повідомлення-рішення, які суперечать нормам чинного законодавства. Позивача було атестовано, як наукову установу 03.12.2012р. на п'ять років до 31.12.2017р. Постановою КМУ №288 від 18.04.2018р. «Деякі питання державної атестації наукових установ» продовжено строк державної атестації, що закінчився після 01.01.2017р. до прийняття рішення щодо державної атестації таких установ відповідно до Порядку проведення державної атестації наукових установ, затвердженого Постановою КМУ №540 від 19.07.2017р. Основним видом діяльності позивача є наукова діяльність. Відповідно до норм чинного законодавства державні комерційні підприємства, які належать до наукових установ, звільняються від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) за результатами своєї фінансово-господарської діяльності.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.06.2019 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено її розгляд в судовому засіданні за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 10.07.2019р.
05.07.2019р. на адресу суду надійшов від відповідача письмовий відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого, зазначено наступне. Відповідно до п.2 ст. 12 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» №848-УИІ від 26.11.2015р. наукові установи, включені до реєстру, користуються податковими пільгами відповідно до законодавства України. Станом на 13.05.2019р. позивача не включено до реєстру наукових установ, тому позивач не має права на звільнення від сплати частини чистого прибутку (доходу) до Держбюджету. Під час перевірки встановлено, що позивачем в розрахунках чистого прибутку (доходу), що відраховуються державними підприємствами до державного бюджету, за відповідний період не задекларовано частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 75 відсотків від чистого прибутку на загальну суму 220482,00грн. (за 2017р. на суму - 5250,00грн., за 2018р. на суму - 215232грн.), чим порушено п.1 «Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями», затвердженого Постановою КМУ №138 від 23.02.2011р. В порушення Наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. №897 «Про затвердження форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств» позивачем не нараховано, не сплачено та не перенесено в рядок 20АВ податкової декларації з податку на прибуток підприємств авансовий внесок у зв'язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) за 2017 та 2018 роки на загальну суму 39687грн. (2017р. на суму - 945грн., 2018р. на суму - 38742грн.), а також не подано додатки АВ та ЗП до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2017р. та 2018р.
У судовому засіданні, 13.09.2019р., закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 23.09.2019р.
У судове засідання з'явилися представники позивача та представник відповідача.
Представники позивача у судовому засіданні позов підтримали та просили задовольнити його з підстав, викладених у позовній заяві. Представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні позову, з підстав викладених у відзиві на позов. Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 24.04.2019р. відповідачем проведено камеральну перевірку розрахунків частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, за перший квартал 2017р., за півріччя 2017р., за три квартали 2017р., за 2017р., півріччя 2018р., три квартали 2018р., 2018р. за результатом якої складено акт №2352/04-36-52-42/05757883.
Перевіркою встановлені порушення:
1) п.57.1.1.2 ПКУ, а саме заниження суми авансового внеску при виплаті дивідендів
з податку на прибуток за 2017 та 2018 роки на загальну суму 39687,00 грн. (відповідно за 2017р. на суму - 945грн., 2018р. на суму - 38742грн.);
2) Пункту 1 «Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями», затвердженого Постановою КМУ №138 від 23.02.2011р., а саме заниження частини чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету за 2017 та 2018 роки на загальну суму 220482,00грн. (відповідно за 2017р. на суму - 5250,00грн., за 2018р. на суму - 215232,00грн.).
06.05.2019р. позивач подав заперечення на акт камеральної перевірки даних №2352/04-36-52-42/05757883 від 24.04.2019р.
За результатом розгляду заперечень, відповідач дійшов висновку, що висновки акту перевірки від 24.04.2019р. №2352/04-36-52-42/05757883 не суперечать чинним нормам законодавства.
За результатом виявлених порушень, відповідачем прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:
- №0020475242 (форма «Р») від 14.05.2019р. яким збільшено суму грошового зобов'язання частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), за податковими зобов'язаннями на суму 220482,00грн.;
- №0020465242 (форма «Р») від 14.05.2019р. з податку на прибуток приватних підприємств, яким збільшено суму грошового зобов'язання за податковим зобов'язанням на суму 39687,00грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 9921,75грн.
Правові основи управління об'єктами державної власності визначені Законом України "Про управління об'єктами державної власності" від 21.09.2006р. №185-V (далі - Закон № 185-V).
Відповідно до частини першої статті 11-1 цього Закону державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, а також науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств "Міжнародний дитячий центр "Артек" і "Український дитячий центр "Молода гвардія") та їх об'єднання зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абз. 4 частини другої статті 11-1 вказаного Закону державні комерційні підприємства та казенні підприємства, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, а також науково-технологічні комплекси, засновані на державній власності, зобов'язані не менш як 50 відсотків чистого прибутку від своєї діяльності спрямовувати на провадження ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011р. №106 "Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджет" визначено, що контроль за справлянням надходжень до бюджету по коду бюджетної класифікації 21010000 "Частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету, та дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність" покладено на Державну податкову службу та Державну фінансову інспекцію (за результатами ревізій та перевірок).
Бюджетним кодексом України, зокрема пунктом 17 частини другої статті 29 визначено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України належить частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.
Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138 (далі - Порядок №138).
Відповідно до пункту 1 Порядку №138 частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств "Міжнародний державний центр "Артек" і "Український дитячий центр "Молода гвардія") до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75 відсотків.
Пунктом 3 Порядку № 138 визначено, що частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.
Форму розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011р. №285 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.05.2011 р. №643/19381.
Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.
Тобто, частина чистого прибутку визначається за результатами фінансово-господарської діяльності, розраховується за правилами бухгалтерського обліку та формою розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та декларується і сплачується у строк та в порядку, передбачені для податку на прибуток підприємств.
Відповідно до підпункту 16 частини першої статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" наукова (науково-дослідна, науково-технологічна, науково-технічна, науково-практична) установа (далі - наукова установа) - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, утворена в установленому законодавством порядку, для якої наукова та (або) науково-технічна діяльність є основною.
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" державні комерційні підприємства та казенні підприємства, які відповідно до статті 1 цього Закону належать до наукових установ, звільняються від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) за результатами своєї фінансово-господарської діяльності та зобов'язані не менш як 50 відсотків чистого прибутку від своєї діяльності спрямовувати на провадження ініціативної наукової і науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази.
Таким чином, чинним законодавством визначено, якщо державне підприємство належить до наукових установ, то воно звільнятиметься від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) у розмірі 75 відсотків та зобов'язане не менш як 50 відсотків чистого прибутку, обрахованого згідно з правилами бухгалтерського обліку, спрямовувати на провадження ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази, то така установа звільнятиметься від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу).
З матеріалів справи вбачається, що Державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» зареєстроване як юридична особа 28.05.2001р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та перебуває на обліку в Соборному управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області та є платником податку на додану вартість.
Відповідно до пп. 3.1., 3.2 Статуту Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» підприємство утворено з метою отримання прибутку за рахунок науково-дослідної, проектно-конструкторської, виробничої та підприємницької діяльності в галузі виробництва труб, балонів, металевих виробів та іншої продукції виробничого та побутового призначення. Предметом діяльності підприємства за КВЕД є: 72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
Згідно з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань слідує, основний вид діяльності позивача за КВЕД є: 72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
03.12.2012р. позивач отримав Свідоцтво про атестацію наукової установи за науково-технічним напрямком: розроблення нових матеріалів, технологій та устаткування для виробництва труб, балонів і трубних заготовок. Свідоцтво чинне до 31.12.2017р.
04.10.2018р. позивач звернувся до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з листом №Д/484 про надання інформації, чи є позивач звільненим від сплати частини чистого прибутку до державного бюджету як наукова установа.
17.10.2018р. за №3243-09/45249-08 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист №Д/484 від 04.10.2018р. та повідомило позивача, що Державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» як наукова установа звільняється від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку за результатами своєї фінансово-господарської діяльності та зобов'язано не менше як 50 відсотків чистого прибутку від своє діяльності спрямовувати на провадження ініціативної наукової і науково-технічної діяльності, спрямувати на провадження ініціативної наукової і науково-технічної діяльності, фінансування інновацій і розширення власної матеріально-технічної бази.
В акті перевірки не зазначено та не заперечується відповідачем, що в 2017 та 2018 роках позивач проводив роботи, які класифікуються за кодом КВЕД 72.19 - Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
На підтвердження здійснення Державним підприємством «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» наукової діяльності, матеріали справи, також містять: статут Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади»; свідоцтво про державну реєстрацію; витяг та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 22.06.2018р.; довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с.49); звіти про фінансові результати за 2017р., за 2018р.; звіти про здійснення наукових досліджень і розробок за 2017 рік та за 2018 рік); свідоцтво про атестацію наукової установи №012 від 03.12.2012р.; показники діяльності наукової установи (форма №2) за 2017-2018р.р.; перелік наукових та науково-методичних праць співробітників ДП «НДТІ» за 2017-2018р.р.; перелік наукових та науко-дослідних робіт, що виконувались в період з 01.01.2017р. по 31.12.2017р. та в період з 01.01.2018р. по 31.12.2018р.
Таким чином, дослідивши матеріали справи та аналізуючи наведені нормативно-правові акти, суд дійшов висновку, що позивачем доведено наявність статусу наукової установи, отже Державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» звільняється від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) за результатами своєї фінансово-господарської діяльності.
Суд відхиляє посилання відповідача на правомірність прийнятого рішення з огляду на відсутність позивача в Державному реєстрі наукових установ, яким надається підтримка держави з огляду на наступне.
Частиною першою статті 12 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" визначено, що для надання державної підтримки науковим установам незалежно від форми власності, діяльність яких має важливе значення для науки, економіки та виробництва, створюється Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави. Положення про Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави, розробляється у порядку, визначеному цим Законом, і затверджується Кабінетом Міністрів України. Наукові установи незалежно від форми власності, що включені або претендують на включення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, підлягають державній атестації. Наукові установи включаються до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, строком до п'яти років у межах строку, визначеного за результатами державної атестації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері наукової і науково-технічної діяльності, розміщує перелік наукових установ, включених до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, на своєму офіційному веб-сайті та забезпечує безоплатний доступ до нього.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2001р. № 380 "Про затвердження положення про Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави" (далі Постанова № 380) визначено, що Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави (далі Реєстр) - це перелік науково-дослідних, науково-технічних установ усіх форм власності (далі - наукові установи) та вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації усіх форм власності, діяльність яких має важливе значення для розвитку науки, економіки і виробництва.
Наукові установи та вищі навчальні заклади, включені до Реєстру: користуються податковими пільгами відповідно до законодавства України; не можуть змінювати наукову і науково-технічну діяльність на інші види діяльності; зобов'язані не менш як 50 відсотків доходу від своєї діяльності спрямовувати на провадження наукової та (або) науково-технічної діяльності та розвиток матеріально-технічної бази, необхідної для проведення наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок; щороку до 1 березня подають МОН за звітний період витяг, звіти та довідку, визначені абзацами восьмим - сімнадцятим пункту 2 цього Положення.
31.05.2019р. Державне підприємство «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» отримав свідоцтво №00034 про державну атестацію наукової установи та 25.06.2019р. позивача внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави (свідоцтво №02667 серія НГ)
Відповідно до ст. 1 Податкового кодексу України останній регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, що справляються в Україні, визначає їх вичерпний перелік, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 6 Податкового кодексу України надано визначення понять "податок" та "збір". Так, податок - це обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платника податку відповідно до цього Кодексу. Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податків, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Статтями 9 та 10 Податкового кодексу України визначено вичерпний перелік загальнодержавних і місцевих податків і зборів.
Таким чином, передбачене чинним законодавством звільнення наукової установи від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) не є податковою пільгою та не пов'язано з включенням до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, і ч. 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог позивача щодо протиправності податкових повідомлень рішень ГУ ДФС у Дніпропетровській області, а тому дані позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з вимог вищенаведеного чинного законодавства України та обставин, встановлених в ході розгляду справи.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходить із того, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин, підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ГУ ДФС у Дніпропетровській області на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у сумі 4051,36 грн., понесені позивачем згідно платіжних доручення №33 від 21.05.2019р., №278 від 04.06.2019р., №152 від 04.09.2019р.
Оцінуючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, а також обставини, встановлені у ході судового розгляду справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення №0020475242 від 14.05.2019р. прийняте Головним управлінням ДФС в Дніпропетровській області.
Скасувати податкове повідомлення-рішення №0020465242 від 14.05.2019р. прийняте Головним управлінням ДФС в Дніпропетровській області.
Стягнути з Головного управління ДФС в Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська. 17-а, код ЄДРПОУ 39394856) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю. Осади» (49000, м. Дніпро, вул. Писаржевського, 1-а, код ЄДРПОУ 05757883) судові витрати в сумі 4051,36грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 03 жовтня 2019 року.
Суддя О.В. Серьогіна