Постанова від 26.09.2019 по справі 754/11807/19

Номер провадження 3/754/3373/19

Справа №754/11807/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 вересня 2019 року м. Київ

Суддя Деснянського районного суду міста Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1

проживаючого в АДРЕСА_1

за ст. 124 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 132768 від 28.07.2019 зазначено, що 28.07.2019 року о 12:50 год. ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Ford Fiesta» державний номер НОМЕР_1 по вул. Ангарська в м. Одеса, не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення з автомобілем «САЗ», державний номер НОМЕР_2 , внаслідок зіткнення автомобілі зазнали механічні ушкодження.

ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, просив закрити у зв'язку з відсутністю складу правопорушення. На підтвердження своїх пояснень зазначив, що в матеріалах справи міститься диск на якому можливо встановити, що дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія автомобіля «САЗ», державний номер НОМЕР_2 .

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Судом встановлено, що в матеріалах справи міститься диск з відеозаписом, який був отриманий ОСОБА_1 від Департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Одеській області. З відеозапису вбачається, що водій автомобіля «САЗ», державний номер НОМЕР_2 порушуючи правила дорожнього руху, не дотримуючись безпечного виїзду на проїзну частину руху по якій рухався водій автомобіля "Ford Fiesta", державний номер НОМЕР_1 , спричинив аварійну ситуацію, у результаті якої сталася дорожньо-транспортна пригода з пошкодженням транспортних засобів.

Відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Отже дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 362810 від 01.08.2019, схему місця ДТП від 01.08.2019, вислухавши пояснення ОСОБА_1 які не викликали сумнівів у суду, диск з відеозаписом, суд дійшов до висновків, що не встановлено порушення водієм ОСОБА_1 п. 13.1 ПДР.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю з підстав відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Тому підлягає закриттю провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись статтями 1, 7, 245, 247, 251, 284, 287-289, 294 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м.Києва.

Суддя В.В. Бабко