Справа № 1540/4887/18
30 вересня 2019 року м.Одеса
У залі судових засідань № 18
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Донець В.Р.
за участю сторін:
представника позивача - не з'явився
представника відповідача - не з'явився
представника третьої особи - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій відповідача щодо неврахування при перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2018 року надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за знання 1 європейської мови в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 10% від посадового окладу; виплати пенсії з урахуванням лише 50% суми підвищення пенсії, зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року, з урахуванням посадового окладу в розмірі 4650 грн.; окладу за військове звання в розмірі 1340 грн.; процентної надбавки за вислугу років (45%) в розмірі 2695,50 грн.; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за знання 1 європейської мови в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 10% від посадового окладу та здійснити виплату донарахованих сум з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 року задоволено клопотання представника відповідача та зупинено провадження у адміністративній справі №1540/4887/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №826/3783/18, яка розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва.
Протокольною ухвалою суду від 30.09.2019 року поновлено провадження у справі у зв'язку з набранням законної сили судовим рішенням у справі №826/3783/18.
27.09.2019 року від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у вказаній справі до набрання законної сили рішеннями Верховного Суду у зразкових справах №240/6263/18 та №160/3586/19.
При цьому, згідно даних офіційного веб-порталу судової влади України ухвалою Верховного Суду 25.01.2019 року по справі №240/6263/18 (№Пз/9901/1/19) відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа - ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії.
Так, в ухвалі Верховного Суду від 25.01.2019 року по справі №240/6263/18 (№Пз/9901/1/19) визначені ознаки типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, а саме:
- позивачами у них є особи, звільнені з військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
- відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України, на пенсійному обліку якого перебувають позивачі);
- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку неперерахунком та невиплатою пенсії у повному обсязі з 01 січня 2018 року без урахування суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення);
- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2018 року з урахуванням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення).
Відповідно до п.9 ч.2 ст.236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно п. 21, 22 ч.1 ст.4 КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги; зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Відповідно до ч. 1, 3 ст.291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. При ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Станом на 30 вересня 2019 року рішення Верховного Суду у зразковій справі №240/6263/18 (№ Пз/9901/1/19) не набрало законної сили.
Таким чином враховуючи те, що справа №1540/4887/18 має ознаки типової відповідно до положень п. 21 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачем заявлено аналогічні вимоги, тому суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження в справі до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразковій справі.
При цьому, суд не вбачає підстав для зупинення провадження до набрання законної сили одразу у двох зразкових справах, а тому клопотання представника відповідача про зупинення провадження в частині зупинення провадження до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/3586/19 (№ Пз/9901/12/19) -не підлягає задоволенню.
Керуючись п.9 ч.2ст. 236 КАС України, суд, -
Клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зупинення провадження у справі - задовольнити частково.
Зупинити провадження у адміністративній справі №1540/4887/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/6263/18 (№Пз/9901/1/19).
В задоволенні іншої частини клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зупинення провадження у справі - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида