про зупинення провадження у справі
24 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2548/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Шевчику Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Луцької кооперативно житлово-експлуатаційної контори №8 житлово-будівельних кооператорів до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Виконавчий комітет Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування припису,
Луцька кооперативно житлово-експлуатаційна контора №8 житлово-будівельних кооператорів звернулася з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Виконавчий комітет Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 15.11.2018 року №02.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11.12.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження.
Ухвалою суду від 14.01.2019 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №140/2630/18 за позовом Виконавчого комітету Луцької міської ради до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області про визнання протиправним та скасування припису.
Ухвалою суду від 24.09.2019 року провадження у справі поновлено.
В судовому засіданні, яке було призначене на 10:30 24.09.2019 року представники позивача і третьої особи просили провадження у справі зупинити до вирішення справи №140/2630/18 Верховним Судом в касаційному провадженні, де ухвалою суду від 03.06.2019 року відкрито касаційне провадження. Представник відповідача щодо зупинення провадження не заперечує, вважає, що слід зачекати розультатів розгляду Верховним Судом справи №140/2630/18.
В судове засідання під час розгляду питання про зупинення провадження у справі представники сторін не прибули, подали заяви про розгляд справи без їх участі, провадження просили зупинити.
Відповідно до частини третьої статті 268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Як передбачено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відтак, судовий розгляд справи проведено в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання технічними засобами.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід зупинити з наступних підстав.
Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є визнання протиправним та скасування припису від 15.11.2018 року №02.
Як вбачається з матеріалів справи та із оскаржуваного припису, відповідачем в діяльності ЛК ЖЕК №8 ЖБК були встановлені порушення пункту 2 частини 3 статті 4, пункту 2 частини 1 статті 5, абзацу 1 пункту 3-1 розділу VI Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року №2189-VIII щодо втрати чинності законодавства, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Крім того, згідно припису, перевіркою було встановлено порушення норм чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а саме збільшено тариф на вищевказану послугу з 1 серпня 2018 року з 3,9360 грн. до 4,1352 грн. (крім квартир першого поверх) за 1 кв.м. загальної площі.
Як вбачається з матеріалів справи підставою для проведення перевірки та винесення оскаржуваного припису стало те, що рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 24.01.2018 року №20-1 «Про скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються житлово-експлуатаційними підприємствами», зокрема, для ЛК ЖЕК №8 ЖБК було встановлено на період з 15.02.2018 року скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку, згідно з додатками 1-6.
Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 16.05.2018 року №267-1 «Про вартість послуг, що надаються ТзОВ «СРБУ «Волиньліфт» з 01.06.2018 року встановлено розмір послуг з технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації.
04.07.2018 року виконавчим комітетом Луцької міської ради було прийнято рішення № 402-1 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 24.01.2018 року № 20-1 «Про скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, шо надаються житлово-експлуатаційними підприємствами», яким було вирішено внести зміни з 01.08.2018 року в графу 5 додатків 1-6 до рішення виконавчого комітету від 24.01.2018 року № 20-1, встановлено тарифи для будинків обладнаних ліфтами та викладено додатки 1-6 цього рішення в новій редакції.
У зв'язку із прийняттям вищенаведених рішень виконавчого комітету Луцької міської ради, на позивача ЛК ЖЕК №8 ЖБК був покладений обов'язок довести рішення до відома мешканців будинків не менше, ніж за 15 днів до введення у дію тарифів.
Отже, із вищезазначеного вбачається, що позивачем, як виконавцем послуг, було виконано рішення виконавчого комітету та змінено встановлений тариф.
Крім того, як встановлено судом за результатами перевірки ЛК ЖЕК №8 ЖБК, відповідачем було надіслано Луцькій міській раді припис №03 від 15.11.2018 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, згідно з яким відповідач вимагає скасувати рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 04.07.2018 року №402-1 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 24.01.2018 року №20-1 «Про скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються житлово-експлуатаційними підприємствами»» та зобов'язує комунальні підприємства м. Луцька провести перерахунок вартості послуги з утримання будинку.
Не погодившись з вказаним приписом виконавчий комітет Луцької міської ради звернувся з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області про визнання протиправним та скасування припису №03 від 15.11.2018 року. Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 22.02.2019 року в справі №140/2630/18, яке залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду вид 23.04.2019 року, визнано протиправним та скасовано припис Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області №03 від 15.11.2018 про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін.
Ухвалою суду від 03.06.2019 року відкрито касаційне провадження у даній справі за касаційною скаргою Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.
Як вбачається з матеріалів справи, розгляд питання про визнання протиправним та скасування припису від 15.11.2018 року №02, є об'єктивно пов'язаним та похідним від справи №140/2630/18, в якій ухвалою суду від 03.06.2019 року відкрито касаційне провадження, оскільки оскаржуваний в даній справі припис від 15.11.2018 року №02 винесений у зв'язку з виконанням позивачем рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 04.07.2018 року №402-1 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 24.01.2018 року №20-1 «Про скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються житлово-експлуатаційними підприємствами», правомірність винесення якого є предметом розгляду справи №140/2630/18.
З огляду на вищевстановлені обставини, суд приходить до висновку, що можливість вирішення вимоги про визнання протиправним та скасування припису від 15.11.2018 року №02 у рамках даної справи нерозривно пов'язана із справою №140/2630/18, предметом якої є правомірність винесення припису від 15.11.2018 року №03. Отже без вирішення останньої, розгляд справи про визнання протиправним та скасування припису від 15.11.2018 року №02 є об'єктивно неможливим.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі за позовом Луцької кооперативно житлово-експлуатаційної контори №8 житлово-будівельних кооператорів до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Виконавчий комітет Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування припису.
Керуючись статтями 236, 248 КАС України, суд
Провадження у даній справі за позовом Луцької кооперативно житлово-експлуатаційної контори №8 житлово-будівельних кооператорів до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Виконавчий комітет Луцької міської ради про визнання протиправним та скасування припису зупинити до розгляду Верховним Судом касаційної скарги у справі №140/2630/18.
Зобов'язати сторін повідомити суд про результати розгляду касаційної скарги у справі №140/2630/18.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені статтями 295, 297 КАС України та з врахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич
Повний текст ухвали суду складено 30.09.2019 року.