Справа № 136/1485/19
23.09.2019 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з Вінницького апеляційного суду за підсудністю про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП _ НОМЕР_1 , працюючого директором складу ПП «Агротехномаг», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягуваного до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
На розгляд суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно гр.. ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ №092047, 27.07.2019 о 21:35 год. на автодорозі с. Теклинівка, вул. Жовтнева, 50, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем ВАЗ 2106, державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9. ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому не визнав за обставин вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, мотивуючи тим, що інспектором поліції було грубо порушено визначений законодавцем порядок проходження огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння, а також протокол про адміністративне правопорушення складено у його відсутність.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши усі зібрані у справі докази в їх сукупності, дійшов висновку про таке.
Зі змісту обставин, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення суд встановив, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Процедура направлення та проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння (далі - Інструкція), яка 09.11.2015 року затверджена Наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду від 17 грудня 2008 р. N 1103.
За наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (пункт 1 Розділ ІІ Інструкції).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я) (п.7 Розділ І Інструкції).
Згідно з ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Наведене свідчить, що законодавцем чітко визначена процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду, тому однією та єдиною підставою для проведення огляду водія на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння у медичному закладі є відмова останнього від огляду працівником поліції із використанням спеціальних технічних засобів або його незгода з результатами, у зв'язку із чим надається форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Судом встановлено, що до матеріалів про адміністративне правопорушення додано Висновок щодо результатів медичного огляду від 27.07.2019 за №29 стосовно ОСОБА_1 , який був складений лікарем ОСОБА_2 о 23:00 годині.
Утім судом встановлено, що вказаний Висновок не містить відбитку печатки медичного закладу, тобто він виготовлений із порушенням вимог діючого законодавства, що ставить під сумнів такий доказ, тобто він є неналежним та недопустимим на підтвердження факту перебування особи у стані алкогольного сп'яніння.
Переконливість кожного доказу доводиться у змагальній процедурі безпосередньо перед тим складом суду, який дає цьому доказу юридично значущу оцінку.
Суд, керуючись принципом "поза розумним сумнівом" вважає, що протокол про адміністративне правопорушення як юридичний документ, що містить дані про обставини вчиненого правопорушення, за відсутності інших допустимих доказів щодо обставин правопорушення, є недостатнім для твердження про винуватість ОСОБА_1 , зокрема як було встановлено складений він із порушенням вимог ст.256 КУпАП, так як не містить підпису особи, яка притягується до відповідальності.
При цьому, зазначений запис у протоколі про адміністративне правопорушення про відмову ОСОБА_1 від підпису у протоколі суперечить іншим зібраним у справі доказам, зокрема із письмових пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було встановлено, що 28.07.2019 о 02 годині, тобто по збігу майже двох годин після складання уповноваженою посадовою особою протоколу (27.07.2019 о 23:05 годині складено протокол) вони були запрошені в якості свідків та засвідчили що ОСОБА_1 відмовився від підпису та дачі пояснень в адінпротоколі.
Інших доказів підтвердження перебування особи в стані алкогольного сп'яніння матеріали справи не містять.
За правилами ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП недоведена, отож провадження у справі слід закрити на підставі статті 247 ч.1 п.1 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 130, 247, 251, 276, 284 КУпАП, суд, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Д.Т. Кривенко