Іменем України
27 вересня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2649/19
Луганський окружний адміністративний суд у складі;
головуючого судді: Пляшкової К.О.,
за участю
секретаря судового засідання: Моспанюк Є.С.,
представників
позивача: Матусевича Р.М. (довіреність від 17.05.2019 № 3205/111/28/05-19),
відповідача: не прибула,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження із врахуванням особливостей, встановлених статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративну справу за позовом Головного управління Національної поліції в Луганській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про стягнення виконавчого збору,
До Луганського окружного адміністративного суду 02 вересня 2019 року з Першого апеляційного адміністративного суду для продовження розгляду надійшов позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - позивач, ГУНП в Луганській області) до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі - відповідач, УДВС ГТУЮ у Луганській області) з вимогою скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі - державний виконавець) від 05 червня 2019 року у виконавчому провадженні № 59274059 про стягнення виконавчого збору у розмірі 16692,00 грн.
В обґрунтування вимог зазначено, що постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2019 року у справі № 360/731/19 за позовом ОСОБА_1 до ГУНП в Луганській області скасовано рішення Луганського окружного адміністративного суду від 08.04.2019, ухвалене нове, яким, зокрема, зобов'язано ГУНП в Луганській області внести зміни до наказу від 12.11.2018 № 566 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» за статтею 77 частиною першою пунктом 7 (за власним бажанням), зарахувавши до його календарної вислуги років (15 років 3 місяці 8 днів) для призначення пенсії на пільгових умовах час служби у підрозділах карного розшуку та підрозділах боротьби з економічною злочинністю, обчислений з розрахунку один місяць служби за півтора місяці, а також час участі в антитерористичній операції, обчислений з розрахунку один місяць за три місяці (9 років 6 місяців 12 днів); зобов'язано ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років. Повний текст постанови отриманий ГУНП в Луганській області 20 травня 2019 року.
Позивач звертає увагу, що у постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2019 року у справі № 360/731/19 визначений спосіб та початок виконання судового рішення в частині подання документів для призначення пенсії ОСОБА_1 - відповідно до пункту 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (далі - Порядок № 3-1).
На адресу ГУНП в Луганській області 21.05.2019 надійшло звернення ОСОБА_1 щодо виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду, за результатами розгляду якого 28.05.2019 позивачем проінформовано ОСОБА_1 про підготовку документів та подальше виконання судового рішення. Розрахунок вислуги років для призначення пенсії складений 27.05.2019 та наказом ГУНП в Луганській області від 29.05.2019 № 453 о/с внесені зміни до наказу від 12.11.2018 № 566 о/с.
Таким чином станом на 29.05.2019 ГУНП в Луганській області добровільно та у повному обсязі у відповідності до Порядку № 3-1 здійснило всі можливі дії на виконання постанови суду, а саме, внесло зміни до наказу про звільнення ОСОБА_1 та підготувало розрахунок вислуги років для призначення пенсії з урахуванням висновків суду.
На адресу ГУНП в Луганській області 10.06.2019 надійшла постанова державного виконавця від 05.06.2019 про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого 31.05.2019 Луганським окружним адміністративним судом про зобов'язання ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.
Одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження державним виконавцем винесено постанову про стягнення виконавчого збору з ГУНП в Луганській області у розмірі 16692,00 грн.
Проте, на думку представника позивача, державним виконавцем не враховано положення частини дев'ятої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження», якими визначено, що виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, якщо рішення виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
ГУНП в Луганській області 12.06.2019 до державного виконавця спрямована заява про закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» та скасування постанови про стягнення виконавчого збору, до якої додано документи, що підтверджують виконання судового рішення: витяг з наказу ГУНП в Луганській області від 29.05.2019 № 453 о/с; копію розрахунку вислуги років для призначення пенсії від 27.05.2019; копію листа від 28.05.2019 № 223/111/58-2019 та копію звернення ОСОБА_1 від 20.05.2019.
Крім того, державного виконавця листом від 18.06.2019 № 136/111/58-2019 повідомлено, що після отримання заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії від 18.06.2019, боржник листом від 18.06.2019 № 134/111/58-2019 до ГУПФУ в Луганській області спрямував документи для призначення пенсії ОСОБА_1
Державним виконавцем 20.06.2019 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження у зв'язку з фактичним виконанням рішення суду.
Всупереч положень пункту 1 частини другої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем не з'ясований порядок виконання судового рішення, визначений Порядком № 3-1, що призвело до необґрунтованого прийняття постанови про стягнення виконавчого збору.
З вищевикладених підстав позивач вважає позовні вимоги такими, що належить задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 03 вересня 2019 року позовну заяву залишено без руху (арк. спр. 77-78).
Після усунення недоліків позовної заяви ухвалою суду від 18 вересня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін (арк. спр. 83-84).
Державним виконавцем 24 вересня 2019 року за вх. № 48746/2019 подано відзив на позовну заяву, в якому державний виконавець заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав (арк. спр. 91-95).
До ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області 04.06.2019 надійшов виконавчий лист від 31.05.2019 № 360/731/19 про зобов'язання ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років.
Державним виконавцем на підставі статей 3, 4, 24, 25, 27 Закону України «Про виконавче провадження» 05.06.2019 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову про стягнення виконавчого збору, копії яких направлено боржнику.
Від боржника 13.06.2019 надійшов лист-заява разом з копіями документів, в якому ГУНП в Луганській області повідомило, що документи, необхідні для призначення пенсії ОСОБА_1 , виготовлені ще до відкриття виконавчого провадження. У зв'язку з чим, боржник вважає, що виконавче провадження підлягає закриттю, а виконавчий збір за цим виконавчим провадженням не стягується.
Державним виконавцем 14.06.2019 направлено боржнику лист-вимогу про надання інформації та підтверджуючих документів щодо стану виконання рішення суду, в якому також вказано про відсутність у документах, поданих разом із заявою про закриття виконавчого провадження, документів, що підтверджують направлення до органів Пенсійного фонду України матеріалів для призначення пенсії ОСОБА_1
Докази направлення боржником до органів Пенсійного фонду України усіх необхідних документів для призначення пенсії ОСОБА_1 надійшли до державного виконавця тільки 18.06.2019, після отримання яких 20.06.2019 винесено постанову про закриття виконавчого провадження.
З вищевикладеного, на думку державного виконавця, слідує, що рішення суду виконано боржником фактично та у повному обсязі тільки 18.06.2019, тобто після відкриття виконавчого провадження. Відповідно, державний виконавець вважає помилковими твердження позивача, що рішення суду ним виконано до відкриття виконавчого провадження.
З огляду на вищевикладене державний виконавець вважає, що постанова про стягнення виконавчого збору прийнята ним у відповідності з вимогами Закону України «Про виконавче провадження» та підстави для її скасування у суду відсутні.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги повністю, просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні, що відбулося 26 вересня 2019 року, заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2019 року у справі № 360/731/19 за позовом ОСОБА_1 до ГУНП в Луганській області, серед іншого, зобов'язано ГУНП в Луганській області внести зміни до наказу від 12.11.2018 № 566 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» за статтею 77 частино першою пунктом 7 (за власним бажанням), зарахувавши до його календарної вислуги років (15 років 3 місяці 8 днів) для призначення пенсії на пільгових умовах час служби у підрозділах карного розшуку та підрозділах боротьби з економічною злочинністю, обчислений з розрахунку один місяць служби за півтора місяці, а також час участі в антитерористичній операції, обчислений з розрахунку один місяць за три місяці (9 років 6 місяців 12 днів); зобов'язано ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років (арк. спр. 124-127).
ОСОБА_1 31.05.2019 отримано виконавчий лист № 360/731/19 про зобов'язання ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років (арк. спр. 97), який разом із заявою від 04.06.2019 про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 38) подано до ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області.
Державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області постановою від 05.06.2019 відкрито виконавче провадження № 59274059 з виконання вищевказаного виконавчого листа (арк. спр. 100-101).
Також постановою державного виконавця від 05.06.2019 ВП № 59274059 стягнуто з боржника ГУНП в Луганській області виконавчий збір у розмірі 16692,00 грн (арк. спр. 103-104).
ГУНП в Луганській області листом від 12.06.2019 № 611/111/28-2019 повідомило державному виконавцю, що за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 від 21.05.2019 про виконання судового рішення, 28.05.2019 повідомлено ОСОБА_1 про факт підготовки відповідних документів та подальше виконання рішення суду, а також про необхідність подання заявником відповідної заяви про призначення пенсії та надання документів згідно з переліком. Крім того, повідомлено про складання 27.05.2019 розрахунку вислуги років для призначення пенсії та внесення змін до наказу від 12.11.2018 № 566 о/с наказом від 29.05.2019 № 453 о/с. ГУНП в Луганській області зазначено, що документи, які необхідні для призначення пенсії, підготовлені боржником ще до часу винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. На підставі викладеного боржник просив закінчити виконавче провадження та не стягувати виконавчий збір (арк. спр. 105-106).
Разом з листом державному виконавцю надано: копію довіреності на представництво (арк. спр. 107), копію витягу з наказу ГУНП в Луганській області від 29.05.2019 № 453 о/с (арк. спр. 108), копію розрахунку вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 від 27.05.2019 (арк. спр. 109-110), копію листа від 28.05.2019 № 223/111/58-2019 (арк. спр. 111), копію звернення ОСОБА_1 від 20.05.2019 (арк. спр.112-113).
Державним виконавцем 14.06.2019 за № 3386 на правлено до ГУНП в Луганській області вимогу, в якій, зокрема, зазначено, що 13.06.2019 від боржника надійшла заява від 12.06.2019 № 611/111/28-2019 з додатками, з якої слідує, що ГУНП в Луганській області підготовлено матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, що підтверджується копіями наданих до заяви документів. Однак, копії документів, що підтверджують направлення до органів Пенсійного фонду матеріалів для призначення пенсії ОСОБА_1 не надано. У зв'язку з чим державний виконавець вимагає надання інформації щодо повного та фактичного виконання вищевказаного рішення суду; у разі виконання, надання копій підтверджуючих документів; у разі невиконання, надання документів, що підтверджують хід виконання (арк. спр. 115-116).
ГУНП в Луганській області листом від 18.06.2019 № 136/111/58-2019 повідомило державного виконавця про підготування усіх необхідних документів для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , які у день написання ОСОБА_1 заяви про призначення пенсії 18.06.2019 направлені до ГУПФУ в Луганській області, що підтверджено копією супроводжувального листа від 18.06.2019 № 134/111/58-2019 (арк. спр. 117).
Обставину, що днем написання ОСОБА_1 заяви про призначення пенсії є 18.06.2019, підтверджено копією цієї заяви (арк. спр. 49).
Дослідженням копії листа ГУНП в Луганській області від 18.06.2019 № 134/111/58-2019 встановлено, що боржником 18.06.2019 до ГУПФУ в Луганській області направлено документи для призначення і виплати пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (арк. спр. 118).
Постановою державного виконавця від 20.06.2019 ВП № 59274059 закінчено виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 360/731/19, виданого 31.05.2019 Луганським окружним адміністративним судом; постанову про стягнення виконавчого збору від 05.06.2019 направлено до органів Казначейства для виконання (арк. спр. 122).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і відзив учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Закону № 1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Згідно з частиною першою статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом (пункт 1 частини другої статті 18 Закону № 1404-VIII).
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено початок примусового виконання рішення, зокрема:
- виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої);
- виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону (частина п'ята);
- за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Статтею 27 Закону № 1404-VIII визначено засади справляння виконавчого збору, зокрема:
- виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України (частина перша);
- за примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи (частина третя);
- виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню (пункт 1 частини п'ятої);
- виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження (частина дев'ята).
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону № 1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Законом України від 23.11.2018 № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено у 2019 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня: 4173,00 грн.
Аналізуючи наведені вище положення, суд дійшов висновку, що стягнення виконавчого збору, крім визначених законом випадків, коли виконавчий збір не стягується, пов'язується з початком примусового виконання. Останнє державний виконавець розпочинає на підставі виконавчого документа, відтак одночасно з відкриттям виконавчого провадження повинен вирішити питання про стягнення виконавчого збору та винести постанову про стягнення виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.
Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постановах від 13.02.2019 у справі № 295/13991/16-а (реєстраційний номер рішення в ЄДРСР 79846128), від 20.02.2019 у справі № 712/5014/17 (реєстраційний номер рішення в ЄДРСР 79997704).
Отже, стягнення виконавчого збору одночасно з відкриттям виконавчого провадження є обов'язком державного виконавця. Саме тому на час відкриття виконавчого провадження у державного виконавця відсутні законні підстави для того, щоб не вирішувати питання про стягнення виконавчого збору за виконавчим документом.
З вищеописаних доказів, наявних у матеріалах справи, судом встановлено, що на час прийняття рішень (винесення постанов) про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 360/731/19, виданого 31.05.2019 Луганським окружним адміністративним судом, та стягнення з боржника виконавчого збору у державного виконавця були відсутні визначені пунктом 1 частини п'ятої статті 27 Закону № 1404-VIII підстави для звільнення ГУНП в Луганській області від сплати судового збору.
Що стосується тверджень позивача про добровільне виконання судового рішення ще до відкриття виконавчого провадження, суд зазначає таке.
Порядок виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення визначений статтею 63 Закону № 1404-VIII.
Так, згідно з частиною першою цієї статті за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
Аналізом положень статей 26 та 63 Закону № 1404-VIII суд дійшов висновку, що на початку примусового виконання рішення - відкриття виконавчого провадження, державний виконавець не зобов'язаний перевіряти чи виконано рішення суду в добровільному порядку, якщо ні, то з яких підстав тощо. Такий обов'язок виникає виключно після спливу, встановленого частиною шостою статті 26 Закону № 1404-VIII, - 10 робочих днів.
Відповідно, суд дійшов висновку, що саме боржником у встановлений чинним законодавством строк мають бути надані докази виконання рішення суду у добровільному порядку.
Так, постановою Першого апеляційного адміністративного суду зобов'язано ГУНП в Луганській області підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.
Як вище вказано, боржник листом від 12.06.2019 № 611/111/28-2019 повідомив державного виконавця, що до відкриття виконавчого провадження ГУНП в Луганській області 27.05.2019 складено розрахунок вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 та 29.05.2019 внесено відповідні зміни до наказу від 12.11.2018 № 566 о/с, тобто підготовлено матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 .
Проте, доказів, які б свідчили про направлення до органів Пенсійного фонду України матеріалів для призначення пенсії ОСОБА_1 , державному виконавцю не надано.
З вищевикладеного слідує, що на час відкриття виконавчого провадження судове рішення боржником у повному обсязі не виконано.
Твердження представника ГУНП в Луганській області, що боржник не міг виконати рішення суду без написання ОСОБА_1 заяви про призначення пенсії та надання останнім відповідних документів згідно з переліком, судом відхиляються, оскільки жодним чином не змінюють тієї обставини, що на час відкриття виконавчого провадження рішення боржником не виконано.
Також, з мотивувальної частини постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2019 року у справі № 360/731/19 слідує, що 07.12.2018 ОСОБА_1 звернувся до ГУНП в Луганській області із заявою про оформлення та подання документів до органів Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з наявністю вислуги років у пільговому обчисленні, що надає право на призначення та отримання пенсії за вислугою років.
З викладеного судом встановлено, що в ГУНП в Луганській області на час постановлення судового рішення, яким його зобов'язано підготувати та направити до органів Пенсійного фонду України матеріали для призначення пенсії ОСОБА_1 , вже була наявна заява ОСОБА_1 про призначення йому пенсії за вислугу років. Відповідно твердження представника позивача про відсутність такої заяви відхиляються судом як безпідставні.
Твердження представника позивача, що наявна в ГУНП в Луганській області заява ОСОБА_1 про призначення пенсії не відповідає формі заяви, яка визначена Порядком № 3-1, судом також відхиляються оскільки, виходять за межі предмета доказування у даній справі.
Крім того суд зважає на те, що такі обставини були предметом доказування у справі № 360/731/19, проте, у постанові суду від 15 травня 2019 року відсутні будь-які висновки Першого апеляційного адміністративного суду про невідповідність заяви про призначення пенсії, поданої ОСОБА_1 07.12.2018 до ГУНП в Луганській області, вимогам Порядку № 3-1.
Що стосується тверджень представника позивача, що Перший апеляційний адміністративний суд у постанові від 15 травня 2019 року визначив ГУНП в Луганській області порядок виконання рішення суду, а саме, відповідно до пункту 12 Порядку № 3-1, яким визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи, то суд також відхиляє їх як безпідставні, оскільки у постанові суду відсутні відомості про встановлення судом порядку і строку її виконання.
У свою чергу, до повноважень державного виконавця не віднесено обрання на власний розсуд належного способу виконання судового рішення, встановлення чи зміни його виконання.
Вирішення таких процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових рішень в адміністративних справах, віднесено до компетенції суду, який розглядав справу як суд першої інстанції (стаття 378 КАС України).
Боржником не надано державному виконавцю відповідного судового рішення, яким встановлено порядок виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2019 року у справі № 360/731/19.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі всього вищевикладеного суд дійшов висновку, що державний виконавець, приймаючи рішення про стягнення з боржника виконавчого збору, діяв у відповідності з вимогами Закону № 1404-VIII, а оскаржувана постанова відповідає критеріям правомірності, встановленим частиною другою статті 2 КАС України.
Позивачем суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином позовні вимоги є необґрунтованими та у їх задоволенні слід відмовити.
За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову Головного управління Національної поліції в Луганській області (місцезнаходження: 93406, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Вілєсова, будинок 1, код за ЄДРПОУ 40108845) до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Єгорова, будинок 22, код за ЄДРПОУ відсутній) про скасування постанови про стягнення виконавчого збору відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя К.О. Пляшкова