Ухвала від 27.09.2019 по справі 320/4649/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

27 вересня 2019 року м. Київ № 320/4649/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області про скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області про скасування наказу Відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області від 02.07.2019 №125.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.08.2019 позовну заяву було залишено без руху.

Позивачу було запропоновано протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати копії усіх заповнених сторінок паспорту громадянина України - ОСОБА_1 ;

- надати докази сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- надати чином засвідчені копії таких документів (у двох примірниках): наказ Відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області від 02.07.2019 №125 про скасування будівельного паспорта №260 від 11.11.2015; будівельний паспорт № НОМЕР_1 від 11.11.2015; матеріали, які були складені за результатами проведення Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області у період з 10.06.2019 по 24.06.2019 позапланового заходу або клопотання про витребування вказаних документів (у разі їх відсутності у позивача);

- надати копію позовної заяви для направлення відповідачеві.

20.09.2019 до суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з відповідними додатками.

Дослідивши вказані матеріали, судом встановлено, що позивачем виконано вимоги ухвали суду від 29.08.2019 та усунено недоліки позовної заяви у повному обсязі.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Згідно з частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що спірний наказ був прийнятий на підставі листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області від 26.06.2019 №2606/03, та за результатами проведеної Інспекцією позапланової перевірки зі складанням акта №24062019/4.

За таких обставин, суд вважає, що рішення у цій справі може вплинути на права та обов'язки Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, за зверненням якої був прийнятий спірний наказ, у зв'язку з чим цей орган має бути залучений до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 49, 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.

2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.

3. Призначити підготовче засідання на 10 жовтня 2019 року о 12:00 год.

Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).

4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області (08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а).

5. Зобов'язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

6. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).

7. Витребувати від позивача докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів, а саме:

- пакет документів, який подавався позивачем для видачі удівельного паспорту №260 від 11.11.2015.

8. Витребувати від відповідача:

- копія отриманої від позивача заяви та пакета документів, на підставі яких був виданий будівельний паспорт №260 від 11.11.2015;

- копія будівельного паспорту №260 від 11.11.2015 у повному обсязі;

- копія листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області від 26.06.2019 №2606/3, на підставі якого був прийнятий спірний наказ;

- нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо повноважень на скасування будівельного паспорту;

- копію Положення про Відділ містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області.

9. Витребувати докази від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області:

- письмові пояснення щодо підстав (юридичних та фактичних) проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання позивачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт, за результатом якого був складений акт №24062019/4;

- копія наказу про проведення перевірки від 14.04.2016 №5;

- копія посвідчення (направлення) від 07.06.2019 №0706/5/1;

- письмові пояснення щодо способу встановлення невідповідності збудованого позивачем об'єкта будівельному паспорту №260 від 11.11.2015;

- копія направленого на адресу Відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області листа від 26.06.2019 №2606/3;

- копію Положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області.

10. Повідомити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

11. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

12. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

13. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

14. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.

15. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

16. Запропонувати третій особі подати пояснення щодо позову у п'ятиденний строк з моменту отримання копії позовної заяви з додатком, з доказами направлення копій пояснень іншим учасникам справи.

17. Запропонувати учасникам справи надати суду відповідь на пояснення третьої особи протягом п'яти днів з моменту отримання ними таких пояснень

18. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

19. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Дудін С.О.