Справа № 309/2990/19
Провадження № 3/309/852/19
24 вересня 2019 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Волощук О.Я. розглянувши матеріали, які надійшли з Хустського ВНП ГУНАП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсіонера, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №002327 від 30.08.2019 року складеного відносно ОСОБА_1 вбачається що, 30.08.2019 року о 18 год. 30 хв. громадянин ОСОБА_1 на річці Тиса на околиці с. Крива Хустського району Закарпатської області з використанням двох спінінгів зловив 6 штук риби мерена, яа занесена до Червоної книги України, що призвело до її загибелі.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч.2 ст. 20 Закону України «Про Червону книгу України» та наніс збитки рибному господарству.
Відповідно до ч.2 ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно до вимог ст.ст.245,252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов'язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі який встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються «… дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи».
Так у протоколі про адміністративне правопорушення №002327 від 30.08.2019 року складеного відносно ОСОБА_1 не зазначено статті Кодексу України про адміністративні правопорушення вимоги якої порушив ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ст.ст.256, 278 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення, складений в порушення вимог законодавства підлягає поверненню органу, що його склав для належного оформлення.
Зазначені недоліки перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи та прийняття рішення по справі, а тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню органу, що його склав для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути Управлінню державного агентства рибного господарства у Закарпатській області для виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.