Постанова від 16.09.2019 по справі 607/22099/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2019 Справа №607/22099/19

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін Валентин Євгенович розглянувши матеріали, які надійшли із Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільським районним відділенням поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області направлено в суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 095054 від 30 липня 2019 року, 30 липня 2019 року о 17.00 год. громадянка ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці у дворі будинку по АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою, поводила себе зухвало, своїми діями порушувала громадський порядок і спокій громадян, таким чином вчинила дрібне хуліганство.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, вказавши, що нецензурними словами не виражалася.

Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 вказала, що між ними з ОСОБА_1 виник конфлікт, оскільки остання виганяє її з дому, одна чи виражалася ОСОБА_1 нецензурною лайкою не пригадує.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.

Так, згідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Так, статтею 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Згідно ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Про вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 254 КУпАП складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як зазначено в ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

В порушення вимог ст.ст. 251, 256 КУпАП, в наявних матеріалів справи беззаперечних доказів, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП немає.

Так, на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, до протоколу долучено наступні документи:

-протокол прийняття заяви від ОСОБА_2 про кримінальне правопорушення та іншу подію від 26 липня 2019 року, згідно якої остання вказала, що її свекруха ОСОБА_1 разом зі своєю сестрою ОСОБА_3 виганяє її з дочкою з будинку, який вони разом з чоловіком побудували, вчиняє хуліганські дії, ображає її матюкливими словами і погрожує фізичною розправою;

-письмові пояснення ОСОБА_2 від 25 липня 2019 року, згідно яких 23 липня 2019 року близько 21.00 год. виникла сварка між її свекрухою - ОСОБА_1 та її сестрою ОСОБА_3 , в результаті чого виганяли її з дому;

-рапортом ДОП Тернопільського РВП ТВП ГУНП в Тернопільській області Гевко-Рій Г. від 26 липня 2019 року про те, що ОСОБА_2 звернулася з заявою до поліції про те, що її свекруха ОСОБА_1 вчиняє відносно неї хуліганські дії.

Однак, вказані матеріали не дають суду підстав вважати, що 30 липня 2019 року о 17.00 год. громадянка ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці у дворі будинку по АДРЕСА_1 виражалася нецензурною лайкою, поводила себе зухвало, своїми діями порушувала громадський порядок і спокій громадян, виходячи з наступного.

Так, жодні із матеріалів, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення на підтвердження вини ОСОБА_1 , не стосуються подій, які мали місце 30 липня 2019 року, оскільки протокол прийняття заяви про вчинене правопорушення датований 26 липня 2019 року, а в письмових поясненнях ОСОБА_2 викладено обставини щодо подій, які мали місце 23 липня 2019 року.

Усі наведені докази базуються на поясненнях самої ОСОБА_2 , яка є зацікавленою стороною у справі, оскільки саме між нею та ОСОБА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення, виник конфлікт.

При цьому, в судовому засіданні ОСОБА_2 не підтвердила того факту, що ОСОБА_1 виражалася в її сторону нецензурними словами, вказавши, що між ними виник конфлікт.

Таким чином, у вказаних матеріалах справи відсутні достатні та беззаперечні докази того, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Згідно ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а тому справу щодо неї слід закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 173, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП - закрити, в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяВ. Є. Ломакін