П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
17 вересня 2019 р. Категорія: 111010000м.ОдесаСправа № 420/1271/19
Головуючий в 1 інстанції: Соколенко О. М.
час і місце ухвалення: письмове провадження, м. Одеса
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Семенюка Г.В.
суддів: Потапчука В.О. , Шляхтицького О.І.,
при секретаріВишневській А.В.
за участю сторін:
ГУ ДФС, ДФСТарановський Р.В. (довіреність)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні П'ятого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 червня 2019 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ-ТОРГ-БУД" до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України, про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДФС в Одеській області №958523/40407208 від 18.10.2018 року і про зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ-ТОРГ-БУД" (код ЄДРПОУ 40407208) №46 від 19.09.2018 року днем надіслання до реєстру, -
встановиВ:
Позивач, звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, в якому просив суд: - визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС в Одеській області: № 958523/40407208 від 18.10.2018 року; - зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року, мотивуючи його тим, що ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" надані всі необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій за податковою накладною №46 від 19.09.2018 року, однак, рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 958523/40407208 від 18.10.2018 року надана відмова у реєстрації податкової накладної/рахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13 червня 2019 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 18.10.2018 року № 958523/40407208. Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну, виписану товариством з обмеженою відповідальністю "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її надіслання до реєстру.
Не погодившись з Рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДФС в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати Рішення суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що задовольняючи позов, суд першої інстанції не врахував, що в рішенні комісії від 18.10.2018 року № 958523/40407208 щодо реєстрації податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року було чітко зазначено саме які документи не було надано підприємством разом із повідомленням.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "ГАЗ-ТОРГ-БУД" зареєстровано як юридична особа 07.04.2016 року та з 07.04.2016 року взято на податковий облік (т.1 а.с.66-67).
Відповідно до частини першої статті 3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Згідно з пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом економічної діяльності ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" є - 46.71 "Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами".
Як зазначив позивач у своєму клопотанні від 10.04.2019 року (т.1 а.с.248), позивачем на підставі договору поставки № 6-2016 від 01.08.2016 року ("Сокар ЕлПіДжи" - постачальник) придбано 7,649 тонн скрапленого газу, з яких 2,198 тонн продано та злито на підставі договору № 206-9 від 02.07.2016 року (ПП "Аквазар-Трейд") та подано на реєстрацію податкову накладну № 46 від 19.09.2018 року.
Так, з матеріалів справи вбачається, що для здійснення своєї безпосередньої господарської діяльності, позивач як покупець уклав, зокрема, з товариством з обмеженою відповідальністю "Сокар ЕлПіДжи " (постачальник) договір поставки № 6-2016 від 01 серпня 2016 року (т.1 а.с.86-94), згідно якого постачальник передає у власність покупцю нафтопродукти (надалі - Товар), а покупець приймає і сплачує їх вартість.
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2 Договору№6-2016 кількість, асортимент, ціна та інші необхідні для поставки партії Товару дані визначаються у Додаткових угодах, що складаються Постачальником та підтверджуються шляхом підписання Покупцем на умовах даного Договору. Якість Товару відповідає державним стандартам України ДСТУ, що підтверджується паспортом якості та/або сертифікатом відповідності.
Згідно з п.3.1 Договору № 6-2016 якість Товару має відповідати ДСТУ, що діють на території України, і підтверджуватись паспортом (сертифікатом) якості заводу-виробника Товару, (далі Виробник).
Пунктом 6.1 Договору № 6-2016 визначено, що умови оплати 100% передплата, якщо інше не передбачено у Додатковій угоді до договору.
Відповідно до п.6.2 Договору № 6-2016 ціна та кількість товару за даним Договором складається з загальної вартості і кількості Товару, що постачається за даним Договором.
Пунктами 6.3, 6.4 Договору № 6-2016 визначено, що покупець зобов'язаний сплатити Товар на умовах 100% попередньої оплати Партії Товару протягом одного дня з дати підписання Додаткової угод, якщо інше не передбачено Сторонами в Додатковій угоді до даного договору. Оплата здійснюється на підставі виставленого постачальником Рахунку.
З матеріалів справи вбачається, що на виконання умов Договору № 6-2016: - ТОВ "Сокар ЕлПіДжи " виписано податкову накладну № 285 від 18.09.2018 року, згідно якої постачався товар "газ вуглеводний скраплений паливний марки СПБТ" з кодом УКТ ЗЕД 2711139700, загальною кількістю 7,649 тон. (т.1 а.с.134, 249); - позивачем здійснено оплату за газ скраплений ТОВ "Сокар ЕлПіДжи", що підтверджується звітом про дебетові і кредитові операції по рахунку ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" з 01.09.2018 року по 15.10.2018 року (т.1 а.с.136, т.2 а.с.1); - ТОВ " Сокар ЕлПіДжи " на виконання п.3.1 Договору№6-2016 надано позивачу копії сертифіката відповідності із терміном дії з 10.07.2018 року по 30.09.2018 року на товар - газ вуглеводний скраплений марки ПБА в кількості 1599645 кг. (2984413 л.) (т.1 а.с.135) та паспорт якості товару (т.1 а.с.135).
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, для забезпечення зберігання та перевалки придбаного позивачем газу скрапленого, а також, здійснення його перевезення, позивачем укладено з: - товариством з обмеженою відповідальністю "ВК-Інвест 2005" (виконавець) договір зберігання та перевалки №010617 від 01 липня 2017 року, згідно умов якого замовник (ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД") передає на зберігання, а виконавець приймає і зобов'язується зберігати і повернути збережений у повному обсязі скраплений газ, що є власністю замовника (т.1 а.с.100-105); - товариством з обмеженою відповідальністю "Газ Пойнт" (перевізник) договір №0107-17 від 01 липня 2017 року, згідно умов якого перевізник у порядку та на умовах договору зобов'язується доставляти автомобільним транспортом довірений йому замовником (ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД") вантаж з пункту відправлення до пункту призначення і видавати вантаж уповноваженій на одержання вантажу особі, а замовник зобов'язується сплачувати за перевезення плату (т.1 а.с.106-111).
Як убачається з матеріалів справи, здійснюючи свою безпосередню господарську діяльність, ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" (продавець) уклало з ПП "Аквазар-Трейд" (покупець) договір від 02.06.2016 року №206-9 (т.1 а.с.115-117), відповідно до п.1 якого продавець зобов'язується відвантажити і передати у власність покупцю скраплений газ (далі -"Товар"), а покупець зобов'язаний прийняти та оплатити його на умовах передоплати.
Відповідно до п.2.1, п.2.2 договору № 206-9 товар по даному договору може відвантажуватись партіями. Якість товару має відповідати вимогам ДСТУ і повинна бути підтверджена сертифікатами (паспортом якості) виробника.
Відповідно до п.4.1. договору № 206-9 продавець зобов'язується:
4.1.1. передати товар (партію) покупцю у строки та на умовах, визначених даним договором та його додатковими угодами;
4.1.2. передати покупцю всі необхідні і належним чином оформлені документи на товар (його партію); сертифікати якості від заводу-виробника, податкові накладні і інші, на вимогу покупця, документи;
4.1.3. надати покупцю рахунки для здійснення оплати за товар (його партії) за залізничний тариф та за додаткові послуги, які виникли при транспортуванні товару (за наявності таких);
Згідно з п.4.2 договору № 206-9 покупець зобов'язується:
4.2.1. направляти продавцю заявку (лист) про потреби у товарі на прогнозований період, обумовлювати порядок відвантаження товару (в повному об'ємі чи партіями), бажаний строк відвантаження, вид транспорту перевезення - атоцисерна, ж/д цистерна, або трубопроводом в резервуар та ін.;
4.2.2. оплатити і прийняти товар (його партії), залізничні тарифи і інші додаткові послуги (за наявності таких), за цінами і в строки, обумовлені сторонами в додаткових угодах до даного договору.
Згідно з п.5.1. договору № 206-9 товар постачається покупцю транспортом продавця до місця призначення, вказаного покупцем в заявці, або його передача здійснюється в пункті самовивозу транспортом покупця.
Пунктами 6.1,6.2 договору № 206-9 визначено, що покупець здійснює оплату за товар протягом 3-х банківських днів, з моменту отримання рахунку від продавця. Оплата здійснюється в безготівковій формі шляхом переведення грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця в національній валюті України.
На підтвердження виконання умов даного договору (щодо поставки та перевезення товару покупцеві, оплати за поставлений товар) з боку позивача до суду надано в копіях: - видаткову накладну № 1909-18-5 від 19.09.2018 року на поставку газу скрапленого у кількості 2,198 тонн на суму 57148,00 грн. (т.1 а.с.137); - товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (газу) № 1909-18-5 від 19.09.2018 року (т.1 а.с.138); - звіт про дебетові і кредитові операції по рахунку ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" з 01.09.2018 року по 30.09.2018 року, з якого вбачається, що на підставі рахунку № 1909-18-5 від 19.09.2018 року ПП "Аквазар-Трейд" здійснено 24.09.2018 року оплату за газ скраплений на суму 57148,00 грн. (т.1 а.с.139).
За результатами здійснення вказаної господарської операції щодо постачання газу скрапленого позивачем виписана: - податкова накладна № 46 від 19.09.2018 року на загальну суму постачання 57 148, 00 грн., в тому числі ПДВ - 9 524, 67 грн., згідно якої постачався товар "скраплений газ" з кодом УКТ ЗЕД 2711139700, загальною кількістю 2,198 тонн (т.1 а.с.125).
Судом першої інстанції встановлено, що дана податкова накладна № 46 направлена позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних 11 жовтня 2018 року, та ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" отримано квитанцію №1 від 11.10.2018 року (т.1 а.с.126), в якій зазначено, що "Документ доставлено до ДФС України, документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 19.09.2018 №46 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Також, у квитанції позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та додатково повідомлено показник "D"=.00137134048917.
При цьому позивач зауважував на тому, що згідно витягу щодо сум податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ №1211899 на запит від 12.10.2018 року №1211899, платник податку - ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на 654961,52 грн. (т.1 а.с.118,120).
На виконання вимог контролюючого органу, 14.10.2018 року позивачем направлено до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області повідомлення № 60 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена (т.1 а.с.127), а саме, щодо податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року, в якому надано пояснення стосовно того, що газ був придбаний у постачальника - ТОВ "Сокар ЕлПіДжи " згідно договору № 6-2016 за видатковою накладною № 7109, оплата здійснена згідно банківської виписки по 30.09.2018 року, зберігання відбулось на ГНС Одеса ТОВ "ВК-Інвест2005" на підставі договору зберігання та перевалки № 010617, перевозився товар газовим перевізником ТОВ "Газ-Пойнт" на підставі договору перевезення №107-17, у подальшому проданий цей газ на АЗС ПП "Аквазар-Трейд" згідно договору № 206-9 за видатковою накладною № 1909-18-5, оплата здійснена, що підтверджується випискою по 30.09.2018 року.
До вказаного повідомлення позивачем було додано відповідні документи, на які міститься посилання у поясненнях, а також, й інші документи, що підтверджують здійснення господарської операції, на підставі якої була виписана податкова накладна №46, що також вбачається з наданого до суду з боку відповідача Головного управління ДФС в Одеській області "скріншоту" електронного журналу розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовним ПН/РК (т.1 а.с.217).
Згідно квитанції № 2 від 14.10.2018 року вказане повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій із відповідними документами доставлено до контролюючого органу ДФС та прийнято його (т.1 а.с.128).
Судом встановлено, що Комісією ГУ ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за розглядом наданого подання та документів, прийнято рішення № 958523/40407208 від 18.10.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН щодо податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року (т.1 а.с.129-130).
Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування у вказаному рішенні зазначено "ненадання платником податків" копій документів: - договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податків, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі розрахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузей специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити); - документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (документи, які не надано підкреслити).
У вказаному рішенні зазначено, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач скористався процедурою адміністративного оскарження та 23.10.2018 року ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" направлено до Державної фіскальної служби скаргу на рішення Комісії №958523/40407208 від 18.10.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН щодо податкової накладної №46 від 19.09.2018 року (т.1 а.с.131), яка згідно квитанції №1 від 23.10.2018 року доставлена до центрального рівня ДФС України (т.1 а.с.132).
Разом із вказаною скаргою позивачем було подано усі ті ж самі документи, що подавались разом із повідомленням, а також, додатково були надані докази (т.2 а.с.23-24), в тому числі, сертифікат, паспорт якості та довіреність.
01.11.2018 року за результатами розгляду скарги позивача на рішення № 958523/40407208 про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН щодо ПН № 46 від 19.09.2018 року, комісією з питань розгляду скарг ДФС України прийнято рішення № 40198/40407208/2, яким залишено скаргу товариства без задоволення, а рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 18.10.2018 року № 958523/40407208 - без змін (т.1 а.с.133).
У даному рішенні зазначено, що підставами для відмови є те, що відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ/чи можливість надання послуг, виконання робіт та копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі.
Не погоджуючись із вищевикладеним, позивач звернувся до суду.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення комісії ГУ ДФС в Одеській області не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
П'ятий апеляційний адміністративний суд погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне:
У відповідності до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Положеннями пп. «в» 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений в Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341), (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до п. 2 Порядку № 1246, податкова накладна, це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п. 13 Порядку №1 246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Зі змісту квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН по податковій накладній ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена контролюючим органом 11.10.2018 року відповідно до п.201.16 ст.201 КАС України та контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 (далі - Порядок № 117).
Відповідно до п.5 Порядку № 117, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з п.6 Порядку № 117 у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до п.7 Порядку № 117 у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Вимоги п.п. 6 та 7 Порядку № 117 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов'язків контролюючих органів.
Пунктом 10 Порядку №117 визначено, що критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
На виконання п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117, Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 року наказом № 144 затвердила, зокрема, Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, який діяв до 03.08.2018 року (тобто, на час відмови реєстрації податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року цей Порядок вже не діяв).
Критерії ризиковості платника податку, в тому числі п.1.6 п.1 цих Критеріїв, містяться у листі ДФС України від 21.03.2018 р. N 959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку".
Згідно з пп.1.6 п.1цих Критеріїв, комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків, ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: - платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); - дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; - платник податку-юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); - платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; - платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; - платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); - наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Отже, приписами цих "Критеріїв ризиковості платника податку" визначено декілька критеріїв оцінки ступеня ризиків.
Таким чином, фіскальний орган був зобов'язаний у квитанції від 11.10.2018 року чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом пп.1.6 п.6 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Крім того, в квитанції № 1 про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено за якою саме підставою позивача із вказаних в пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку" віднесено до ризикових платників.
До суду не надано доказів та пояснень щодо того, які саме ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв мав позивач як платник податку станом на 11.10.2018 року.
16 жовтня 2018 року ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" на адресу ГУ ДФС в Одеській області надано звернення за вих. № 1610-18 (зареєстровано в ГУ ДФС в Одеській області за вх. № 13414/10/15-32) (т.1 а.с.119, 124), в якому товариство просило повідомити положення Податкового кодексу України, за яким підприємство позивача почало відповідати критеріям ризику, з урахуванням того, що, як зазначило підприємство: 1) усі обов'язкові процедури реєстрації підприємством пройдені своєчасно; 2) підприємство зареєстровано і фактично знаходиться за адресою реєстрації (проведені слідчі дії поліцією ДПІ Приморського р-ну ); 3) підприємство працює з 2016 року, керівництво не змінювалось (відомості в ЄДР у розпорядженні ДФС); 4) підприємство має рахунки у 2-х банках (надається Банком в ДПІ); 5) у жодній процедурі банкрутства підприємство не задіяно (відомості з ЄДР судових рішень в доступності ДФС); 6) уся податкова звітність подавалась своєчасно (квитанції №2 ДФС).
Отже, як вказано у зверненні, залишається тільки сьомий критерій ризику (наявна інформація, що свідчіть про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником), однак на думку позивача, цей критерій є дуже загальним та неконкретним.
У вказаному зверненні також зазначено, що для пояснення цього та на виконання п.56.23 ст.56 Податкового кодексу України ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" (код 40407208) надає до ГУ ДФС в Одеській області усі необхідні документи для підтвердження реальності операцій господарської діяльності та розблокування зупинених податкових накладних в кількості 24 шт.
Відповіді на вказане звернення збоку представників відповідачів до суду не надавалось.
Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Як вже встановлено судом, контролюючим органом не зазначено у квитанції від 11.10.2018 року, за якою саме підставою позивача із вказаних в пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку" віднесено до ризикових платників, чим не дотримано критерію "визначеності", оскільки зазначено лише загальне посилання на відповідність податкової накладної вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Зі змісту квитанції від 11.10.2018 року по податковій накладній ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року вбачається, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Відповідно до п.14 Порядку № 117, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: - договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; - договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; - розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; - документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу зазначеної норми Порядку № 117 слідує, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду необхідних документів.
Таким чином, з огляду на вищенаведений судом зміст квитанції від 11.10.2018 року, суд зазначає, що у зазначеній квитанції контролюючим органом не вказано ані конкретного виду критерію ризиковості платника податку (пункт пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податків"), ані конкретного виду (переліку) необхідних документів, перелік яких встановлений у п.14 Порядку № 117.
Відповідно до п.15 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Згідно з п.16 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 18 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Згідно з п.19 Порядку № 117 комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Положеннями п.20 Порядку № 117 визначено, що зазначені комісії приймають рішення про: - реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; - відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Судом встановлено, що у порядку, визначеному п.16 Порядку № 117, позивачем були надані контролюючому органу копії документів та пояснення щодо господарської операції, за результатами якої складено податкову накладну № 46 від 19.09.2018 року, для направлення до комісії для прийняття рішення щодо реєстрації податкових накладних.
Рішенням комісії Головного управління ДФС в Одеській області № 958523/40407208 від 18.10.2018 року відмовлено в реєстрації податкової накладної ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: - ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; - ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; - надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Згідно з п.22, п.23 Порядку №117 рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
Комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: - щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу; - щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
З вказаного вбачається, що рішення Комісії ГУ ДФС в Одеській області повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Однак, рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області № 958523/40407208 від 18.10.2018 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" № 46 від 19.09.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містить загальну фразу про те, що причиною його прийняття є ненадання договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податків, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі розрахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузей специфіки, накладні; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством, - без вказівки (зазначення) яких саме документів не вистачає для прийняття рішення щодо реєстрації спірної податкової накладної.
Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 (додаток 2 до вказаного Порядку), та передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.
Проте, в порушення наведених вимог законодавства рішення Комісії ГУ ДФС в Одеській області від № 958523/40407208 від 18.10.2018 року містить лише загальний перелік документів, що передбачений формою такого рішення (додаток 2 до вказаного Порядку), і не містить підкреслення конкретних видів документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано.
Отже, у самому рішенні вказано, що документи, які не надано, - необхідно підкреслити. Однак, відповідачем - Головним управлінням ДФС в Одеській області зазначено три (3) із п'яти (5) груп документів, у якості підстав для відмови, без визначення конкретного документу або документів із кожної групи документів, які не надані позивачем, на думку контролюючого органу.
Тобто, відповідачем - Головним управлінням ДФС в Одеській області не зроблено жодного підкреслення у зазначеній формі рішення для конкретизації документів, яких не було надано позивачем до податкового органу.
Таким чином, оскаржуване позивачем рішення комісії ГУ ДФС в Одеській області № 958523/40407208 від 18.10.2018 року не містить чіткого визначення підстав для відмови в реєстрації податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року.
Апелянт у апеляційній скарзі не зазначив яких конкретно документів із загально перелічених груп документів в оскаржуваному рішенні, не було подано позивачем разом із повідомленням від 14.10.2018 року для здійснення реєстрації спірної податкової накладної.
Стосовно ненадання позивачем договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податків, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі розрахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузей специфіки, накладні; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством, суд зазначає наступне.
У квитанції про зупинення реєстрації ПН № 46 від 19.09.2018 року контролюючим органом не було зазначено про необхідність надання вказаних документів, хоча чітке визначення підстав для зупинення реєстрації є прямою вимогою законодавства.
В свою чергу, як вже встановлено судом, позивачем до контролюючого органу були надані документи на підтвердження придбання позивачем товару, його перевезення, зберігання, відповідні договори, докази оплати, сертифікат та паспорт якості на товар, та документи щодо реалізації вказаного товару контрагенту позивача (покупцю).
При цьому, слід зауважити на тому, що вказані документи вже були наявні у позивача станом на момент подання для реєстрації податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року та повідомлення від 14.10.2018 року.
Отже, як вбачається з викладеного, оскаржуване позивачем рішення не містить чіткого визначення підстав для відмови в реєстрації податкової накладної № 46 від 19.09.2018 року. Окрім того, воно не містить конкретної інформації про причини та підстави для його прийняття, а саме інформації про те, яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію вказаної податкової накладної.
Щодо аналізу самих господарських операцій між ТОВ "ГАЗ-ТОРГ-БУД" та ПП "Аквазар-Трейд", то в даній справі суд не надає оцінку реальності та фактичності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до п. 61.1 ст. 61 ПК України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Позивачем подано до відповідача документи щодо перевезення товару (газу скрапленого) ПП "Аквазар-Трейд"перевізником "Газ Пойнт", при цьому до суду надав ТТН № 1909-18-5 та договір із перевізником ТОВ "Логістик Енд Ойл". Однак, дана обставина не впливає на вирішення справи по суті, оскільки, при вирішенні даної справи суд також виходить із того, що оскаржуване рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації № 958523/40407208 від 18.10.2018 року є актом індивідуальної дії.
Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), на які він поширюється.
Обов'язковою ознакою правового акта індивідуальної дії суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення. Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти управління, є їх виражений правозастосовний характер. Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.
Однак, оскаржуване рішення комісії ГУ ДФС в Одеській області не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Інші доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Згідно з ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області, - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 червня 2019 року по справі № 420/1271/19, - залишити без змін.
Стягнути до Державного бюджету (стягувачем є Державна судова адміністрація, отримувач коштів УК в м. Одесі/Приморський район/22030101, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок 34315206081007, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір в розмірі 2 643 (дві тисячі шістсот сорок три) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5).
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст Постанови складено - 18 вересня 2019 року.
Суддя-доповідач Семенюк Г.В.
Судді Потапчук В.О. Шляхтицького О.І.