Справа № 2-4364- 2009 року
(ЗАОЧНЕ)
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
25 грудня 2009 року Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі : головуючого - судді Старинщук О. В.,
при секретарі Резніченко Л. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ПП «Житловик-Люкс» «ЖЕК - 27» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг , -
21.10.2009 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, мотивуючи тим, що відповідач мешкає в квартирі АДРЕСА_1, який знаходиться на обслуговуванні ЖЕК № 27 та надаються комунальні та інші послуги, за які він відповідно до п. п. 18, 20, 21 "Правил надання населенню послуг з водотеплопостачання та водовідведення" затверджених постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року та п. 17 "Правил користування приміщеннями житлових будинків і при будинкових територій", які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 року за № 572 повинен своєчасно вносити плату. Однак, оплату за комунальні та інші послуги відповідач на протязі тривалого часу не сплачує, станом на 01.09.2009 року, заборгованість становить - 3483,20 грн.
Добровільно сплатити суму заборгованості відповідач не бажає, тому позивач просить стягнути її в примусовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача заборгованість та судові витрати.
Відповідач по справі ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи, до суду не з'явився та не повідомив суд про причини своєї неявки. Про належне повідомлення відповідачів свідчить акт, складений працівниками ЖЕК № 27 від 018.12.2009 року, згідно якого, мешканці квартири АДРЕСА_1 відмовились від отримання судової повістки та були повідомлені про дату та час розгляду справи. За таких обставин, приймаючи до уваги, що представник позивача не заперечує проти розгляду справи у відсутність відповідача, суд на підставі ст. 169 ч. 4 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за правилами постановлення заочного рішення, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки згідно закону відповідач - боржник зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються ст. ст. 64, 67, 68 ЖК України , ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п. п. 17-21 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою КМ України від 21.07.2005 року № 630.
Згідно ст. ст. 526, 527 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок.
Відповідно до розрахунку ПП "Житловик-Люкс" "ЖЕК-27", заборгованість відповідача по оплаті за житлово-комунальні послуги, станом на 01.09.2009 року становить 3483,20 грн., що підтверджується оборотною відомістю по особовому рахунку. Згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. В зв'язку з цим суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про стягнення на його користь з відповідача 30,00 грн. за витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді та 51 грн. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п. п. 17-21 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою КМ України від 21.07.2005 року № 630, ст. ст. 67, 68 ЖК України, ст. 526, 530, ЦК України, ст. ст. 10, 60, 88, 212 213, 214, 215, 224-227 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 користь ПП «Житловик-Люкс» «ЖЕК - 27» - суму заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі 3483,20 грн. та витрати на ІТЗ в розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду через Замостянський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти діб з моменту його проголошення, а відповідачем протягом 10 діб з дня отримання копії рішення може бути подана заява про його перегляд до Замостянського районного суду.
Суддя: