Постанова від 03.09.2019 по справі 752/16881/19

Справа № 752/16881/19

Провадження №: 3/752/6662/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2019 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., розглянувши матеріали об'єднаних адміністративних справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого АК «ІНЖИНІРІНГ» інженером технагляду, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.139 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 інкримінується те, що він 01.08.2019 р. об 11.20 год., по вул. Деміївська, 16 у м. Києві, будучи особою, відповідальною за проведення будівництва, допустив встановлення будівельного сміттєвого контейнеру на проїзній частині вулиці Деміївська, чим створив штучну перешкоду в русі транспортних засобів та порушив вимоги п.15.15 Правил дорожнього руху.

Також ОСОБА_1 інкримінується те, що 01.08.2019 р. о 13.00 год. у м. Києві по вул. Деміївська, 16, будучи особою, відповідальною за проведення будівництва, не виконав законної вимоги № 944 від 01.08.2019 посадової особи Національної поліції щодо усунення порушень правил норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме не звільнив проїзну частині вулиці від сміттєвого будівельного контейнера та не припинив роботи пов'язані з облаштуванням виїзду та заїзду на будівництво, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про дату та час його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, з будь-якими клопотаннями до суду не звертався. Суд вважає за можливе провести розгляд справи за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Норма п.1.5 Правил дорожнього руху регламентує, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.

Норма п.15.15 Правил дорожнього руху регламентує, що на проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків: оформлення дорожньо-транспортної пригоди, виконання дорожніх робіт або робіт, пов'язаних із зайняттям проїзної частини, обмеження або заборони руху транспортниз засобів та пішоходів у випадках передбачених законодавством.

Диспозиція ч.1 ст.139 КУпАП встановлює відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.

Диспозиція ст.18828 КУпАП встановлює відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, серед іншого, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення.

Стаття 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадових осів діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

З даних актів обстеження ділянки вулично-шляхової мережі за адресою: м . Київ, вул . Деміївська , 16, складених інспектором ВОДР УПП у м. Києві ДПП Слютою О.Г. від 01.08.2019 р., встановлено, що забезпечення безпечного експлуатаційного стану наведеної ділянки покладено на КП ШЕУ Голосіївського р-ну у м. Києві, за місцем обстеження виявлено встановлення сміттєвого будівельного контейнеру на проїзній частині вулиці та облаштування виїзу/заїзду на будівельний майданчик.

Між тим, з даних протоколів про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 3234479 від 06.08.2019 р. та серії ДПР 18 № 323478 від 06.08.2019 р. вбачається, що він складений відносно ОСОБА_1 який працює інженером технагляду АК «ІНЖИНІРІНГ». Доказів того, що саме ОСОБА_1 є особою, яка створила штучні перешкоди для дорожнього руху транспортних засобів до матеріалів справи не додано. Доказів того, що ОСОБА_1 є особою, яка відповідальна за проведення робіт, надання дозвільної документації, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, до матеріалів справи також не додано.

При таких обставинах, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складів адміністративних правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 139 КУпАП та ст.18828 КУпАП.

З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст.9, п.1 ч.1 ст.247, ст.ст.251-252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, суд, -

постановив:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 139, ст. 188-28 КУпАП, закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає чинності після закінчення строку, встановленого на її оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяті днів з дня її винесення.

Суддя М.В. Єсауленко