Постанова від 04.09.2019 по справі 522/12839/19

Справа № 522/12839/19

Провадження № 3/522/8377/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2019 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали направлені з Приморського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції України в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м. Одеси надійшла для розгляду справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1. за протоколом серії АПР18 №341223 від 08.07.2019 року.

В судове засідання 04.09.2019 року ОСОБА_1 не з'явилась, адвокатом ОСОБА_1. надано докази перебування останньої на території іншої країни.

Дослідивши матеріали справи суд виявив, що протокол про адміністративне правопорушення складно відносно ОСОБА_1 проте в матеріалах справи по адміністративне правопорушення міститься водійське посвідчення на ім'я ОСОБА_1, даний факт свідчить про те, що протокол серії АПР18 №341223 від 08.07.2019 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Після виявлення помилки в протоколі про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1. необхідно повернути для належного оформлення до Приморського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.

Так, відповідно до приписів ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.

В порушення зазначених вимог закону, в протоколі про адміністративне правопорушення належним чином не вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, у тому числі індивідуальний податковий номер фізичної особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що в подальшому унеможливлює виконання судового рішення у випадку накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Зі змісту ст.245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує питання щодо правильності складення протоколу та щодо належного сповіщення осіб, які беруть обов'язкову участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Згідно до абз.5 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП України, відповідного правоохоронному органу для належного оформлення.

З урахуванням викладеного, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №341223 від 08.07.2019 року з додатками до нього підлягають поверненню до Приморського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції України в Одеській області для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.251, ст.245, ст.256, ст.268, ст. 277, ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

УХВАЛИВ:

Матеріали справи про адміністративне порушення, передбаченого ст.173 КУпАП стосовно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 до Приморського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції України в Одеській області для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: В.Я. Бондар