Справа № 500/5804/19
Провадження № 3/500/1583/19
Іменем України
03 вересня 2019 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Яковенка І.І., за участю секретаря судового засідання Щербак І.П., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Ізмаїлі Одеської області, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 04 серпня 2019 року о 18:10 годині в м. Ізмаїлі Одеської області поблизу будинку № 10 по вул. Весела керував мотоциклом «Jawa 350», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, не зв'язна вимова), від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому порядку відмовився, порушивши вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні винним себе у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що він дійсно відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, оскільки був нетверезим, однак він не керував транспортним засобом, а лише сидів на мотоциклі в момент, коли під'їхали працівники поліції. Також ОСОБА_1 пояснив , що місце, де він перебував знаходиться на відстані приблизно 30 метрів від його будинку, і він самостійно туди приїхав.
Однак, не дивлячись на невизнання своєї вини притягуваним ОСОБА_1., його вина у відмові від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння також повністю підтверджується дослідженими судом доказами.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 керував мотоциклом з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на стан сп'яніння на місці та в медичному закладі відмовився в присутності двох свідків.
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються даними письмових пояснень притягуваного двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, на відеозапису події правопорушення зафіксовано, як ОСОБА_1 злізає з мотоцикла.
Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів дозволяє суду дійти висновку про те, що версія притягуваного ОСОБА_1 про те, що він не керував транспортним засобом не знайшла свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки судом не знайдено логічного пояснення тому, що якщо притягуваний не керував транспортним засобом, то навіщо він в нетверезому стані сидів на нерухомому мотоциклі на проїзній частині на відстані приблизно 30 метрів від місця свого проживання.
Встановлені судом обставини свідчать про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суд враховує те, що ОСОБА_1 вчинив умисне правопорушення, характер якого вказує на те, що воно є грубим.
Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1, а також безальтернативну санкцію ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд дійшов висновку, що з метою його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень на нього необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів.
В силу ч. 1 ст. 401 КУпАП, з ОСОБА_1 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2019 року, що складає 384,20 грн.
Керуючись ст. ст. 283 - 285 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 (десять тисяч двісті) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).
Повний текст постанови виготовлений 06 вересня 2019 року.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко