Справа 688/3284/19
№ 1-кс/688/1314/19
Ухвала
Іменем України
04 вересня 2019 року м. Шепетівка
Слідчий суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівка клопотання слідчого СВ Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про призначення транспортно-трасологічної експертизи,
встановив:
Слідчий СВ Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про призначення транспортно-трасологічної експертизи по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019240270000835 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.286 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 24 серпня 2019 року близько 19 год. 00 хв. на автодорозі сполученням між с. Рилівка та с. Сенігів Шепетівського району Хмельницької області, водій автомобіля марки «Опель Вектра», державний номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_4 , 1997 року народження, рухаючись у напрямку с. Сенігів, не врахував дорожню обстановку та допустив наїзд на ОСОБА_5 , 1991 року народження, який виїжджав на велосипеді марки «Ардіс» із другорядної дороги на головну. В наслідок ДТП ОСОБА_5 , отримав тілесні ушкодження у вигляді політравми, перелому лівої руки та перелому правої ноги. Потерпілого госпіталізовано у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської ЦРЛ. Стан здоров'я важкий.
25 серпня 2019 року відомості про вказане правопорушення внесено в ЄРДР за № 12019240270000835, за попередньою кваліфікацією вчиненого злочину за ч.1 ст. 286 КК України.
24 серпня 2019 року в ході огляду місця події дорожньо-транспортної пригоди на автодорозі сполученням між с. Рилівка та с. Сенігів Шепетівського району Хмельницької області, поблизу с. Круглик Шепетівського району, автомобіль марки «Opel Vectra», реєстраційний державний номер НОМЕР_1 , та велосипед марки «ARDIS», вилучено та поміщено на територію спеціального майданчику для тимчасового зберігання затриманого автотранспорту, що розташований за адресою: м. Шепетівка, вул. Старокостянтинівське шосе, 31, Хмельницької області.
Під час досудового розслідування постала необхідність провести судову транспортно-трасологічну експертизу.
Слідчий в судове засідання не з'явився, про час та місце клопотання повідомлений належним чином. Слідчий суддя вважає, що неявка слідчого в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Згідно ч. 1, 2 ст. 242 КПК України експертиза проводиться за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.
Згідно з пунктом шостим частини другої статті 242 КПК України, слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Враховуючи, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність доручення проведення по кримінальному провадженню транспортно-трасологічної експертизи, у зв'язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 242-244 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
В кримінальному провадженню №12019240270000835 призначити транспортно-трасологічну експертизу, проведення якої доручити експертам Хмельницького НДЕКЦ МВС України.
На вирішення експертів поставити таке питання:
1.Яким було взаємне розташування транспортних засобів автомобіля марки «Opel Vectra», реєстраційний державний номер НОМЕР_1 , та велосипеда марки «ARDIS» між собою під час первинного контактування при зіткненні?
2.На якій смузі руху, відповідно до розташування слідів залишених транспортними засобами на проїзній частині, зафіксованих в протоколі огляду місця події та відображених на схемі до нього, відбулося зіткнення автомобіля марки «Opel Vectra», реєстраційний державний номер НОМЕР_1 , та велосипеда марки «ARDIS»?
3.
Для дослідження експертам надати в разі необхідності матеріали кримінального провадження №12019240270000835.
Копію ухвали для проведення транспортно-трасологічної експертизи надіслати експерту Хмельницького НДЕКЦ МВС України.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385, 387 КК України.
Висновок експерта надати слідчому СВ Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: