27.08.2019 Справа № 756/7626/19
Унікальний №756/7626/19
Провадження №3/756/3736/19
27 серпня 2019 року м. Київ
суддя Оболонського районного суду м. Києва Диба О.В.,
розглянувши матеріали справи, які надійшли від Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого на посаді головного бухгалтера Комунального підприємства «Автодорсервіс», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №390 від 04.06.2019 ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Комунального підприємства «Автодорсервіс», тобто особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну електронну декларацію за 2018 рік, а саме 19.04.2019.
При цьому, ОСОБА_1 в усній формі 21.02.2017 була ознайомлена з порядком та строками подачі електронної декларації, що підтверджується листом Комунального підприємства «Автодорсервіс» №55 від 06.05.2019.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 (зі змінами), рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 (зі змінами), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала обставини викладені у протоколі, не заперечувала факт несвоєчасного подання електронної декларації за 2018 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Однак вказала, що електронне декларування пов'язане з вільним володінням комп'ютерною технікою, якою вона належним чином не володіє, а для заповнення декларації за 2017 рік вона скористалася допомогою спеціаліста. Крім того, вказала, що електронна декларація прив'язана до електронної пошти, пароль від якої був втрачений. Після створення нової електронної пошти нею була подана декларація.
У судовому засіданні прокурор Прокуратури м. Києва Приходько І.О. підтримав обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність осіб за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Згідно наказу Комунального підприємства «Автодорсервіс» від 01.03.2002 №11-П ОСОБА_1 з 01.03.2002 переведено на посаду бухгалтера, згідно наказу Комунального підприємства «Автодорсервіс» від 01.03.2005 №11-П ОСОБА_1 з 01.03.2005 переведено на посаду провідного бухгалтера, згідно наказу Комунального підприємства «Автодорсервіс» від 01.06.2010 №21-К ОСОБА_1 з 01.06.2010 переведено на посаду головного бухгалтера.
Відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3, ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 на момент обіймання посади головного бухгалтера Комунального підприємства «Автодорсервіс», є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Як убачається із матеріалів справи, відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 , остання розпочала роботу в реєстрі щодо подання щорічної декларації за 2018 рік лише 19.04.2019 о 16 год. 18 хв.
Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав щорічну електронну декларацію за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування 03.04.2018 о 09 год. 22 хв.
Факт неподання декларації до 01.04.2019, в судовому засіданні ОСОБА_1 визнала.
Отже, 19.04.2019 ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП, та яке було виявлено 04.06.2019.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила строк, встановлений ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже в її діях наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вказувала на те, що вчинені нею дії були ненавмисні, вона не мала на меті ухилитися від виконання свого обов'язку по поданні відповідної декларації, а позастрокова подача декларації відбулася внаслідок неналежного володіння комп'ютерною технікою та втрати паролю від електронної пошти.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи відсутність тяжких наслідків від вчиненого правопорушення, відсутність шкоди для інших, дані про особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, а також усунення ОСОБА_1 порушення в добровільному порядку у найкоротший строк та подання щорічної декларації за 2018 рік - 19.04.2019, суд вважає, що вчинене адміністративне правопорушення є малозначним та приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 172-6, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Суддя: О.В. Диба