про повернення заяви
02 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2655/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., одержавши заяву Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Маркет Плюс» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
30.08.2019 о 15:34 Головне управління ДФС у Волинській області звернулося із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Маркет Плюс» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.08.2019 вказану заяву було залишено без руху та повідомлено про це заявника, встановлено строк для усунення недоліків (із зазначенням способу їх усунення) - до 15:30 02.09.2019.
Копію вказаної ухвали заявник одержав електронною поштою 30.08.2019 о 16:53.
02.09.2019 о 14:55 на адресу суду від представника заявника Цвілюх Н.А. надійшло клопотання про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви (яке обґрунтоване неможливістю здійснити оплату судового збору через обмежене фінансування) разом із копіями документів.
Заяву та додані до неї документи необхідно повернути заявнику з таких мотивів та підстав.
Відповідно до частини третьої статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів. Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Відтак, оскільки заявник в установлений строк не виконав у повному обсязі вимоги суду, зазначені в ухвалі про залишення заяви без руху від 30.08.2019 (а саме не подав документ про сплату судового збору), тому вказану заяву і додані до неї документи необхідно повернути заявнику.
При цьому, у задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків заяви необхідно відмовити, з огляду на таке.
Відповідно до частин другої, третьої, шостої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Отже, продовження встановленого судом процесуального строку є правом, а не обов'язком суду, а при вирішенні відповідного клопотання суд перевіряє наявність підстав для продовження строку.
При вирішенні вказаного клопотання суд враховує, що частиною другою статті 283 КАС України встановлено максимальний строк (не більше ніж 24 години), який надається заявнику для усунення недоліків, а невиконання вимог суду у такий строк тягне за собою безальтернативний наслідок у вигляді повернення заявнику заяви та доданих документів.
Крім того, суд звертає увагу на приписи частини сьомої статті 283 КАС України щодо строків розгляду судом заяви (не пізніше 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду), та який може бути порушений у випадку продовження заявнику строку для усунення недоліків.
Покликання заявника на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод в обґрунтування свого клопотання суд до уваги не бере, оскільки вказаною Конвенцією права органів державної влади не гарантуються.
Керуючись частиною шостою статті 121, частиною третьою статті 283, статтею 248 КАС України, суд
В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Волинській області про продовження строку для усунення недоліків заяви відмовити.
Заяву Головного управління ДФС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Маркет Плюс» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків та додані до неї документи повернути заявнику.
Роз'яснити, що повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Копію ухвали про повернення заяви надіслати особі, яка її подала, разом із заявою та доданими до неї документами, а копію заяви залишити в суді.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її складення.
Суддя В.М.Валюх
Ухвала складена 02 вересня 2019 року о 16:00