Ухвала від 15.08.2019 по справі 757/39861/19-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/39861/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до слідчого судді надійшло вказане клопотання

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62019100000000680 від 06.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до статті 98 Конституції України, статей 1,4,7 Закону України «Про Рахункову палату» та згідно з планом роботи Рахункової палати на 2018 рік, на підставі доручень Рахункової палати від 03.09.2018 № 07-516, від 27.07.2018 № 07-428, від 27.07.2018 № 07-429, від 06.08.2018 № 07-457, від 10.08.2018 № 07-467, від 17.08.2018 № 07-479, від 27.08.2018 № 07-486, від 03.09.2018 № 07-515, від 17.09.2018 № 07-574, від 17.09.2018 № 07-575, від 17.09.2018 № 07-576 контрольними групами ІНФОРМАЦІЯ_1 проведено аудит ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління, на яку протягом 2017-2018 років виділено 674 млн. грн., з боку ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 відповідно.

Під час аудиту ефективності використання ІНФОРМАЦІЯ_2 коштів державного бюджету на заходи із комплексної реформи державного управління ревізорами-аудиторами виявлено незаконний розподіл коштів державного бюджету та їх використання не за цільовим призначенням окремими міністерствами та відомствами.

За результатами аудиту встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 без зауважень погоджено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації реформи державного управління» на суму 44,7 млн. грн.

Передача зазначених бюджетних коштів здійснено у порушення пункту 4 Порядку та умов розподілу і використання коштів на підтримку реалізації комплексної реформи державного управління, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 647, яким визначено, що проект розподілу цих коштів готується ІНФОРМАЦІЯ_2 . У той же час встановлено, що розпорядження підготовлено у порушення регламенту Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

Відповідно до додатку до постанови КМУ від 18.05.2016 №335, яким затверджено склад координаційної ради, Державний секретар Кабінету Міністрів України не був членом Координаційної ради (зміни в частині, що стосується вкалючення Державного секретаря Кабінету Міністрів України до складу Координаційної ради, до вказаної постанови внесено 24.10.2018 Постановою Кабінету Міністрів України № 945)

Відповідно до положення, затвердженого цією Постановою, Раду очолює голова, який є Міністром Кабінету Міністрів України, який відповідно до підпункту 6 ст. 8 Положення, може делегувати свої повноваження лише одному з членів Ради у разі відсутності голови. На підставі цього незаконного протоколу №10, на мою думку, ІНФОРМАЦІЯ_13 в порушення порядку №647 розроблено проект розподілу коштів на суму 24,7 млн. гривень.

Згідно зазначеного розподілу, кошти державного бюджету розподілені на на цілі, які не стосуються реформи державного управління, а ІНФОРМАЦІЯ_13 (розробник розпорядження) перевищено свої повноваження, оскільки останнє не було уповноваженим готувати проект розподілу коштів державного бюджету.

За результатами проведеної ІНФОРМАЦІЯ_14 складено акт від 14.09.2018 № 07-10/22 про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління, у якому містилися виявлені порушення законодавства.

Для встановлення обставин кримінального провадження та встановлення факту умисного укриття виявлених під час проведеної ІНФОРМАЦІЯ_14 (аудиту) ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з реалізації комплексної реформи державного управління порушень, у слідства виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_15 .

Слідчий в кримінальному провадженні - ОСОБА_3 надав на адресу суду заяву, відповідно до якої вимоги клопотання підтримав повністю, розгляд справи просив здійснювати за його відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, в судове засідання не з'явився, відповідних заяв на адресу суду не направив.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

У відповідності до положення ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 6 цієї ж статті слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали, надані в його обґрунтування, з слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як слідчим доведена необхідність отримання доступу до вказаних речей та документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів, іншим способом неможливо.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 163, 164, 166, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчому Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих та прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні № 62019100000000680 тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_15 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- доручень на виконання заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) результативності та економності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.09.2018 № 07-516, від 27.07.2018 № 07-428, від 27.07.2018 № 07-429, від 06.08.2018 № 07-457, від 10.08.2018 № 07-467, від 17.08.2018 № 07-479, від 27.08.2018 № 07-486, від 03.09.2018 № 07-515, від 17.09.2018 № 07-574, від 17.09.2018 № 07-575, від 17.09.2018 № 07-576 у ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 відповідно;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 14.09.2018 № 07-10/22;

- звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з реалізації комплексної реформи державного управління, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_15 від 23.10.2018 № 27-1;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.08.2018 № 07-10/14;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.08.2018 № 07-10/15;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 10.08.2018 № 07-10/16;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 17.08.2018 № 07-10/17;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 31.08.2018 № 07-10/20;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 14.09.2018 № 07-10/21;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 19.09.2018 № 07-10/23;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 21.09.2018 № 07-10/24;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 21.09.2018 № 07-10/25;

- заперечень, зауважень та пояснень, додатків до вказаних актів;

- проекти рішень та звітів, які виносились на розгляд колегії рахункової палати з даного приводу.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/39861/19-к.

Примірник 2 та завірену копію ухвали надано слідчому ОСОБА_3

Слідчий суддя ОСОБА_1