Постанова від 23.02.2010 по справі 2-а-416\10

№ 2-а-416\10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2010 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі головуючого - судді Пивоварової Ю.О., при секретарі Шестаковій О.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної ради м. Донецька про оскарження дій та зобов»язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду із вказаним позовом до відповідача, зазначивши, що вона з 2008 року знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку. У зв'язку із цим має право на отримання щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У січні 2008 року вона звернулась до УПЗСН Пролетарської районної у м. Донецьку ради за призначенням державної допомоги, та з того часу перебуває в управлінні на обліку і отримує щомісячно зазначену державну допомогу у розмірі 130 грн. Вважає, що відповідач невірно нараховує та виплачує їй вказану допомогу, оскільки розмір допомоги не відповідає встановленому прожитковому мінімуму на дитину віком до 6 років, як це встановлено Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми». Тому просила суд визнати дії УПСЗН Пролетарської районної ради м. Донецька в частині недоплати державної допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку неправомірним та зобов»язати перерахувати вказану допомогу виходячи із розміру, встановленому Законом..

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_3 у судове засідання не з»явилась, надавши до суду письмові заперечення проти позову, згідно яких позовні вимоги не визнала та пояснила, що нарахування та виплата державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється на підставі Законів України «Про Державний бюджет України на відповідний рік». Не дивлячись на те, що деякі положення вказаних законів були визнані неконституційними рішеннями Конституційного Суду України, фінансування витрат, пов»язаних з реалізацією цих Законів, здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Оскільки ані Кабінетом Міністрів України, ані Верховною Радою України на виконання рішення Конституційного Суду України зміни до Закону України «Про Державний бюджет України» внесені не було, Управління праці та соціального захисту населення продовжує здійснювати виплати в межах затверджених бюджетних асигнувань.

Суд, вислухавши пояснення позивача, з»ясувавши позицію представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримує державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як незастрахована у системі загальнообов»язкового державного соціального страхування з 28.01.08 року до 24.11.10 року. При цьому розмір допомоги, що отримала ОСОБА_1 склав 130 грн., що підтверджується відповідною довідкою.

Згідно ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.

При цьому п. п. 7 п.23 Р.ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, в тому числі Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рік" від 28.12.2007 року № 107-VI встановлено допомогу по догляду за дитиною в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш 130 гривень. Зазначене положення Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рік" від 28.12.2007 року № 107-VI не конституційним не визнавалося.

Таким чином, оцінюючи наведене, суд вважає, що підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 немає.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про допомогу сім'ям з дітьми”, «Про Державний бюджет України на 2008 рік», рішеннями Конституційного Суду України від 22.05.08 року № 10-рп, ст.9, 10, 11, 69, 94, 158-163, 186 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної в м. Донецьку ради про оскарження дій та зобов»язання вчинити певні дії відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя