"05" серпня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/1030/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
при секретарі судового засідання Чкан Д.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Харківської міської ради (м. Харків)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаррент" (м. Харків)
про скасування рішення державного реєстратора,
за участю представників:
позивача - Гриньова Р.О. (довіреність від 02,01.2019);
відповідача - не з'явився;
Харківська міська рада (надалі - позивач) надала Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фаррент" (надалі - відповідач) про скасування державної реєстрації прав, в якій просить:
1) скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича (індексний номер рішення 42638754) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №1 в літ. " А -1 " по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101);
2) скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича (індексний номер рішення 42638481) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №2 в літ. "А-1" по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101).
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 15.04.2019 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
У вказаній ухвалі суду вирішено розглядати справу №922/1030/19 за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 15.05.2019 о 12:30 год, про що повідомлено учасників справи.
15.05.2019 підготовче засідання було відкладено судом на 29.05.2019 о 14:00 год, про що ухвалою суду повідомлено сторін.
29.05.2019 відповідач надав заяву про відкладення розгляду справи.
Вищевказану заяву відповідача задоволено протокольною ухвалою від 29.05.2019 та підготовче засідання було відкладено на 12.06.2019 о 14:00 год, про що повідомлено сторін ухвалою суду від 29.05.2019.
12.06.2019 у підготовчому судовому засіданні представник позивача заявив усне клопотання про продовження строку проведення підготовчого провадження на 30 днів та про відкладення підготовчого засідання для надання уточнення редакції позовних вимог, оскільки при формуванні позовних вимог не було визначено конкретної дати оскаржуваних рішень у прохальній частині позовної заяви.
12.06.2019 протокольною ухвалою суду були задоволені усні клопотання представника позивача про продовження строку проведення підготовчого провадження на 30 днів та про відкладення підготовчого засідання.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 12.06.2019 повідомлено учасників справи про продовження строку проведення підготовчого провадження на 30 днів та про відкладення підготовчого засідання на 03.07.2019 об 11:30 год.
13.06.2019 позивач надав заяву щодо уточнення позовних вимог, оскільки, як зазначає позивач, при формуванні позовних вимог не було визначено конкретної дати оскаржуваних рішень у прохальній частині позовної заяви.
Відповідно до уточнених позовних вимог позивач просить: скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638754) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення № 1 в літ. "А-1" по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101); скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638481) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №2 в літ . "А-1" по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101).
Протокольною ухвалою суду від 03.07.2019 було прийнято до розгляду уточнення позивачем редакції позовних вимог.
13.06.2019 позивач надав заяву про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача КП "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради.
Протокольною ухвалою від 03.07.2019 суд відхилив заяву позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача КП "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради як необґрунтовану та оскільки позивачем не додано доказів виконання ним вимог ч. 1 ст. 51 ГПК України.
03.07.2019 підготовче засідання було відкладено на 10.07.2019 о 14:00 год.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 10.07.2019 учасників справи повідомлено про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 24.07.2019 о 14:00 год.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 17.07.2019 було зобов'язано державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича та Комунальне підприємство "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради надати Господарському суду Харківської області в паперовій формі належним чином засвідчені копії рішень: від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638754) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №1 в літ . "А-1" по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101), а також від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638481) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №2 в літ . "А-1 " по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101).
Вищевказані рішення зобов'язано державного реєстратора надати Господарському суду Харківської області в належним чином засвідчених копіях у паперовій формі протягом 3 (трьох) днів з дня вручення цієї ухвали суду.
24.07.2019 в судовому засіданні була оголошена перерва до 05.08.2019 о 15:00 год.
Державний реєстратор Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича та Комунальне підприємство "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради не надали Господарському суду Харківської області в паперовій формі належним чином засвідчені копії рішень: від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638754) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №1 в літ . "А-1 " по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101), а також від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638481) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №2 в літ . "А-1" по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101).
Поштові відправлення не були отримані ані державним реєстратором Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценком Павлом Геннадійовичем за двома адресами, ані Комунальним підприємством "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради за двома адресами, та були повернуті відділенням зв'язку до суду через відсутність адресатів, про що наявні відмітки на конвертах.
Відповідач не надав суду відзив на позов та витребувані судом документи.
Представник відповідача у жодне судове засідання не з'явився, зокрема у судове засідання від 05.08.2019, про причини неявки суду не повідомив, хоча відповідач був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, що підтверджується відповідними рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на судовий захист своїх прав та інтересів.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Відповідно до положень ст. 189 Земельного кодексу України Харківською міською радою були вжиті заходи самоврядного контролю щодо використання земельної ділянки по вул. Героїв Труда, 49А у м. Харкові .
Підставою для вжиття перевірочних заходів став лист Харківської місцевої прокуратури №1499вих18 від 28.11.2018 щодо використання земельної ділянки за вищевказаною адресою без правовстановлюючих документів на землю.
Земельна ділянка по вул. Героїв Праці, 49А у м. Харкові в силу приписів ст. 83 Земельного кодексу України перебуває у власності територіальної громади м. Харкова.
Це підтверджується листом Департаменту земельних відносин Харківської міської ради №851/0/225-19 від 08.02.2019.
У відповідності до зазначеного листа Департамент земельних відносин Харківської міської ради повідомив, що інформація щодо укладених договорів оренди землі на земельні ділянки, які розташовані по вул. Героїв Праці, 49А , в Департаменті відсутня, земельні ділянки за зазначеною адресою в Департаменті на оформленні не перебувають, рішень щодо продажу земельних ділянок Харківською міською радою не приймалось.
Як зазначає позивач у позовній заяві, земельна ділянка за вищевказаною адресою (кадастровий № 6310137500:12:003:0011 ) знаходилась у користуванні ТОВ "Бонс" на підставі договору оренди земельної ділянки №7597/03 від 18.12.2013, укладеного з Харківською міською радою, відповідно до п. 1.1 якого під забудовою розташовано 0,0030 га, тобто 30 кв м. Зазначена земельна ділянка повернута до земель запасу міста за актом приймання-передачі №44/14 від 25.02.2014.
Виходом на місце позивачем встановлено розташування будівлі з прибудовою.
Як убачається з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 42638754 від 21.08.2018, державний реєстратор Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценко П.Г. провів державну реєстрацію права власності за ТОВ "Фаррент" на нежитлове приміщення №1 в літ. "А-1" площею 20,3 кв м, що розташоване за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Героїв Праці, будинок 49-А , відкривши розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу на об'єкт нерухомого майна.
Рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 42638481 від 21.08.2018, державний реєстратор Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценко П.Г. провів державну реєстрацію права власності за ТОВ "Фаррент" на нежитлове приміщення № 2 в літ. "А-1" площею 35,0 кв м, що розташоване за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Героїв Праці, будинок 49-А , відкривши розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу на об'єкт нерухомого майна.
На підставі вказаних рішень до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесені відповідні записи про право власності №27579734 та №27579455.
Підставою виникнення права власності державним реєстратором вказані: висновок щодо технічної можливості поділу об'єкта нерухомого майна №180722/2 від 22.07.2018, виданий ФОП Циганковим Є.В. ; протокол ТОВ "Фаррент" №2 від 12.04.2018; акт №б/н від 12.04.2018 про внесення майна до статутного капіталу ТОВ "Фаррент" (від ОСОБА_3 ).
Згідно з вищевказаною інформаційною довідкою, раніше нежитлова будівля літ. "А-1" мала загальну площу 41,2 кв м та належала відповідачу на підставі протоколу ТОВ "Фаррент" №2 від 12.04.2018, акту внесення майна до статутного капіталу від 12.04.2018 (передано від ОСОБА_3 до ТОВ "Фаррент").
Отже, обидва приміщення в нежитловій будівлі, що розташована за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Героїв Праці, будинок 49-А , на теперішній час мають площу 55,3 кв м.
Тобто, за наслідком поділу площа об'єкта збільшилась на 14,1 кв м (на 34,2%), що не може мати місця без зміни її геометричних розмірів та зайняття додаткової земельної ділянки, тобто без проведених робіт з реконструкції.
В єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України, розміщеному на офіційному сайті Держархбудінспекції України, відсутня інформація щодо вищезазначеного об'єкту будівництва.
Як зазначає позивач у позовній заяві, викладене вище свідчить про те, що право власності зареєстроване на не прийнятий до експлуатації об'єкт будівництва (реконструкції), і про те, що у забудовника відсутній документ, що підтверджує прийняття спірного об'єкту до експлуатації, а реєстрація прав на нього проведена з порушенням вимог діючого законодавства.
Такі відповідні дії забудовника прямо порушують законні права та інтереси позивача, який за наслідком забудови належної йому земельної ділянки позбавлений можливості використовувати її на власний розсуд.
Оскільки забудовник зареєстрував речове право на об'єкт будівництва, тим самим отримав державне визнання його таким, що побудований у відповідності до встановленого державою порядку, позивач не може пред'явити до нього вимог щодо приведення об'єкту самочинного будівництва (реконструкції) у попередній стан, що стало підставою звернення позивача до господарського суду з вимогою про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на нерухоме майно.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
За визначенням ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (тут і надалі в редакції на момент прийняття оскаржуваного рішення та запису; надалі - Закон №1952-ІV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закон №1952-ІV речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 5 вказаного Закону №1952-ІV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Якщо законодавством передбачено прийняття в експлуатацію нерухомого майна, державна реєстрація прав на таке майно проводиться після прийняття його в експлуатацію в установленому законодавством порядку, крім випадків, передбачених статтею 31 цього Закону.
Статтею 31 Закону №1952-ІV встановлено, що для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, і щодо зазначених об'єктів нерухомості раніше не проводилася державна реєстрація прав власності, подаються:
1) виписка із погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений - сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;
2) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об'єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано в Державному реєстрі прав.
Для здійснення державної реєстрації прав власності на зазначені об'єкти документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об'єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність.
Для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, проведення технічної інвентаризації щодо зазначених об'єктів нерухомості є необов'язковим.
Відповідно до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011, будівельними роботами є роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Згідно з ДБН А.2.2-3-2014 реконструкція - це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, в наслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його технікоекономічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкту в цілому або його частин (за умови їх автономності).
В силу вимог ст. 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" проведенню державної реєстрації прав на об'єкт нерухомого майна має передувати прийняття його до експлуатації.
Порядок прийняття об'єктів будівництва до експлуатації визначений ст. 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Частиною 2 статті 18 Закону №1952-ІV визначено, що перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
У частині обов'язку реєстрації права власності виключно на ті об'єкти будівництва, які прийняті до експлуатації (за винятком випадків, визначених ст. 31 Закону), Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень повністю відповідає вимогам Закону.
Таким чином, згідно з п. 54 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень для державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що створюється шляхом поділу або об'єднання, окрім іншого, подається документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (крім випадків, коли об'єкт нерухомого майна створюється шляхом поділу або об'єднання без проведення будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення).
Як вбачається з обставин справи, у даному випадку мав місце поділ об'єкту нерухомого майна.
Виходячи з вимог чинних нормативних актів, що регулюють спірні правовідносини, убачається, що для державної реєстрації права власності на новозбудований або реконструйований об'єкт до державного реєстратора надається документ, який підтверджує прийняття такого об'єкту до експлуатації.
Однак, є лише одне виключення. Для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 05 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, і щодо зазначених об'єктів нерухомості раніше не проводилася державна реєстрація прав власності, подаються:
1) виписка із погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений - сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;
2) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об'єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано в Державному реєстрі прав (для здійснення державної реєстрації прав власності на зазначені об'єкти документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об'єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність).
Частиною 1 статті 18 Закону визначено, що державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:
1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;
2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;
3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;
4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;
5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);
6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав;
7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;
8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.
Викладене вище свідчить про те, що у забудовника відсутній документ, що підтверджує прийняття спірного об'єкту до експлуатації, а отже, реєстрація прав на нього проведена з порушенням вимог діючого законодавства.
Таким чином, рішення державного реєстратора від 21.08.2018, індексні номери: 42638754 і 42638481 про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення № 1 в літ . " А-1 " по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101) і про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення № 2 в літ . "А-1 " по вул . Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101) є незаконними та такими, що підлягають скасуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 2, 3, 5, 18, 31 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", ст. 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст. 2, 46, 73, 74, 76 - 80, 86, 123, 129, 130, 165, 178, 231 - 238, 240, 241 ГПК України,
Позов задовольнити повністю.
Скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638754) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №1 в літ . "А-1" по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626710163101);
Скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Постачальник послуг" Солоницівської селищної ради Луценка Павла Геннадійовича від 21.08.2018 (індексний номер рішення 42638481) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення №2 в літ . "А-1 " по вул. Героїв Праці, 49-А у м. Харкові (реєстраційний номер об'єкта 1626695763101).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційного скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Харківської області протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повне рішення складено "15" серпня 2019 р.
Суддя В.І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://court.gov.ua/.