Постанова від 25.07.2019 по справі 308/8209/19

Справа № 308/8209/19

3/308/3897/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2019 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Тхір О.А., з участю представника Закарпатської митниці ДФС Зубенка І.І., розглянувши справу про порушення митних правил, що надійшла з Закарпатської митниці ДФС України, відносно громадянина Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , що мешкає в АДРЕСА_1 , паспорт громадянина Румунії НОМЕР_1 від 02 липня 2009 року, за ст. 471 МК України,

ВСТАНОВИВ:

11.06.2019 року о 13 год. 06 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» митного посту «Солотвино» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «LAND ROVER», моделі «FREELANDER», реєстраційний номерний знак Румунії НОМЕР_2 , під керуванням громадянина Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1), який слідував в приватних справах.

Формою проходження митного контролю гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) обрав порядок проходження митного контролю по каналу "зелений коридор".

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Згідно п. 6 цієї Технологічної схеми - під час митного контролю та митного оформлення автомобільних транспортних засобів і товарів митні органи у пунктах пропуску здійснюють, зокрема, аналіз та оцінку ризиків, митний огляд (огляд та переогляд автомобільних транспортних засобів і товарів, ручної поклажі та багажу, особистий огляд громадян).

Відповідно до п. 6 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку «зеленого коридору» та направлено у «червоний коридор» для проведення митного огляду.

При усному опитуванні гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) заявив, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність у нього предметів, що підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення та вивезення з митної території України.

В ході проведення митного контролю зазначеного транспортного засобу, документів та речей громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) було виявлено не заявлений за встановленою формою кийок телескопічний чотирьохсекційний металевий із металевою рукояткою, довжиною у розкритому вигляді - 62 см., у складеному вигляді - 19 см., у кількості 1 (одна) штука, що знаходився в передній частині транспортного засобу в ніші для речей під кермом автомобіля. Доступ до виявленого телескопічного кийка нічим не утруднювався та став можливим відразу після відкриття передніх водійських дверей автомобіля, зі слів громадянина вартість становить 250 гривень.

У відповідності до ч. 1 ст.197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.

У відповідності до ч.2. зазначеної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин встановлений Положенням про дозвільну систему, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.10.92 N 576.

Пунктом 9 згаданого Положення встановлено, що видача дозволів на виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорону, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин здійснюється у порядку, визначеному МВС.

Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.98 N 622, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.10.98 за N 637/3077.

Пунктом 12.4 згаданої Інструкції встановлено, що зброя громадянами України перевозиться через державний кордон на підставі дозволів МВС, ГУМВС, УМВС України, а іноземними громадянами - тільки за дозволом МВС України.

Виявлений під час митного огляду предмет гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) повідомив, що даний кийок належить його онукові, у письмовому поясненні повідомив, що зазначений телескопічний кийок він забув вибрати з "бардачка" автомобіля.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів.

На момент переміщення через митний кордон України у гр. Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) відсутні будь-які дозвільні документи на виявлений телескопічний кийок.

Таким чином, громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» предметів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Зазначеними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення - порушення митних правил, передбачене статтею 471 Митного кодексу України.

Представник Закарпатської митниці ДФС Зубенко І.І. у судовому засіданні зазначив, що громадянин Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) винен у вчиненні правопорушення, його вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому його необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України та застосувати до нього стягнення відповідно до санкції вказаної статті.

Громадянин Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) у судове засідання не з'явився, будучи повідомленим про час і місце розгляду справи. Проте в матеріалах справи міститься його заява про можливість розгляду справи за його відсутності.

Заслухавши представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях гр. Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1) є склад правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України порушення встановленого, відповідно до вимог МК України, порядку проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Вина громадянина Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю стверджується протоколом про порушення митних правил № 3072/30500/19 від 11.06.2019 року, його письмовими поясненням, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 11.06.2019 року, доповідною запискою старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного посту «Солотвино» Голоботовського А.М . , від 11.06.2019 року та фотоілюстрацією.

Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, вважаю, що у відповідності до вимог ст. ст. 23, 33 КУпАП на гр. Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) слід накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст. 471 МК України, у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з гр. Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у сумі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 471, 527-529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень, з конфіскацією на користь держави товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України, а саме:

-Кийок телескопічний чотирьохсекційний металевий із металевою рукояткою, довжиною у розкритому вигляді - 62 см., у складеному вигляді - 19 см., у кількості 1 (одна) штука.

Стягнути з громадянина Румунії ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави України 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. судового збору.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області О.А. Тхір