Справа № 324/1269/19
Провадження № 3/324/405/2019
05.08.2019 м. Пологи
Суддя Пологівського районного суду Запорізької області Іванченко М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, прож.: АДРЕСА_1 , за ст.130 ч.1 КУпАП,
До Пологівського районного суду Запорізької області надійшов протокол серії БД №241406, складений 20.07.2019 о 01год.30хв. інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, в якому зазначено: «20.07.2019 о 01год.20хв. в м.Пологи по вул.Магістральна біля будинку №519 керував автомобілем CHERY д/н НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах з порожнини рота, червоніння білків очей, тремтіння рук. Від продуття алкотестера DRAGER на місці відмовився, але пройшов медичний огляд в встановленому законом порядку в КУ Пологівська ЦРЛ, що згідно висновку №103 гр. ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'янінні, чим порушив п.2.5 ПДР».
Відповідно до ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо. Положення цього Кодексу поширюються і на адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена законами, ще не включеними до Кодексу.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, з огляду на принцип законності, встановлений ст.7 КУпАП, на основі суворого додержання якого здійснюється провадження в справах про адміністративні правопорушення, то протокол про адміністративне правопорушення повинен бути складений в суворій відповідності до вимог щодо його змісту, встановленими ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з'ясовує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 ч.1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В протоколі серії БД №241406, складеному інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, зазначено, що він був складений 20.07.2019 о 01год.30хв. При цьому, до вказаного протоколу в якості доказу керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння був наданий висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №103, в якому зазначено, що черговим лікарем КНП Пологівська БЛІЛ ОСОБА_2 о 01год.50хв. 20.07.2019 був оглянутий ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таким чином, протокол серії БД №241406 був складений інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП раніше ніж акт медичного огляду особи, що керує транспортним засобом, №103, яким лікар КНП Пологівська БЛІЛ ОСОБА_2 встановила факт перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння.
З огляду на викладене, є незрозумілим, яким чином при складенні протоколу серії БД №241406 інспектор СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції Скіба С.П. визначив, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння.
У вказаному протоколі інспектор СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції Скіба С.П. послався на висновок КУ Пологівська ЦРЛ №103, однак до протоколу вказаний висновок доданий не був, натомість до протоколу був доданий висновок лікаря КНП Пологівська БЛІЛ ОСОБА_2 №103 від 20.07.2019.
Крім цього, з протоколу серії БД №241406 від 20.07.2019 вбачається, що водій ОСОБА_1 пройшов на вимогу поліцейського медичний огляд в КНП Пологівська БЛІЛз метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, за результатом якого був складений висновок №103 від 20.07.2019, однак незважаючи це інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. в протоколі зазначено, що водій ОСОБА_1 порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001, з послідуючими змінами та доповненнями, згідно якого водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Внаслідок допущених порушень суд позбавлений можливості належним чином визначити обставини, які відповідно до вимог ст.280 КУпАП, підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
У зв'язку із цим, протокол серії БД №241406, складений 20.07.2019 о 01год.30хв. інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, у зв'язку із порушенням вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягають поверненню до Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278, 280 КУпАП України, суд,
Повернути до Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області протокол серії БД №241406, складений 20.07.2019 о 01год.30хв. інспектором СРПП №1 Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області старшим лейтенантом поліції Скіба С.П. відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, разом із доданими матеріалами для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М.В.Іванченко