про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3573/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Старобільського управління Пенсійного фонду України Луганської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
12 серпня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також - позивач) до Старобільського управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - відповідач, Старобільське ОУПФУ), в якій просить:
- скасувати Рішення від 27.02.1980 № 3/33 комісії по призначенню пенсій при виконкомі Новоайдарської рай (міськ) Ради народних депутатів Ворошиловградської області у вигляду протоколу, яке прийняте відносно батька - ОСОБА_2 ;
- зобов'язати Старобільське ОУПФУ зарахувати до пільгового стажу працю батьком - ОСОБА_2 період роботи з 25.04.1952 по 07.05.1966 «підземного робочого очисного забою», «підземного бутчика очисного забою» за Списком №1, розділ - 1, підрозділ - 1 на основі Постанови Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість, у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах»;
- зобов'язати Старобільське ОУПФУ повторно розглянути заяву батька ОСОБА_2 про призначення пенсії про зобов'язання зарахувати до пільгового стажу батькові ОСОБА_2 за списком № 1, розділ - 1, підрозділ - 1 період роботи «підземного робочого очисного забою», «підземного бутчика очисного забою» з 25.04.1952 по 07.05.1966 та за результатами розгляду справи вирішити питання про призначення батькові - ОСОБА_2 з 18.02.1980 пенсії за віком на пільгових умовах і у пільговому розмірі за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, Розділ - І гірничі роботи - «добича вугілля......», Підрозділ - 1 підземні роботи Ь «всі робітники.......зайняті повний робочий день на підземних роботах по добичі вугілля....» згідно п. «а» ч. 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Постанови Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість, у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах».
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Вимоги до позовної заяви визначені частиною п'ятою статті 160 КАС України.
Згідно з пунктом 11 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що є порушенням пункту 11 частини п'ятої статті 160 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Письмовими доказами відповідно до частини першої статті 94 КАС України є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
В позовній заяві зазначено, що позивач у вересні 2018 року звернувся до Новоайдарського районного суду Луганської області з позовом про встановлення юридичного факту робіт під землею з повним робочим днем попо видобутку вугілля в шахті батьком - ОСОБА_2 до Старобільського об'єднання управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Однак до суду рішення Новоайдарського районного суду Луганської області позивачем не додано, що є порушенням пункту 5 частини п'ятої статті 160 та частини четвертої статті 161 КАС України.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суд встановив, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом з пропуском строку звернення до суду, оскільки одною з вимог є скасувати Рішення від 27.02.1980 № 3/33 комісії по призначенню пенсій при виконкомі Новоайдарської рай (міськ) Ради народних депутатів Ворошиловградської області та вирішення питання щодо призначення батькові - ОСОБА_2 з 18.02.1980 пенсії за віком на пільгових умовах і у пільговому розмірі за Списком № 1.
Так, відповідно до частин першої та другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивачем клопотання про поновлення строку звернення до суду з доказами його пропуску не надано.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статті 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старобільського управління Пенсійного фонду України Луганської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 10-ти (десяти) днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- належним чином завірену копію рішення Новоайдарського районного суду Луганської області про встановлення юридичного факту робіт під землею з повним робочим днем попо видобутку вугілля в шахті батьком - ОСОБА_2 до Старобільського об'єднання управління Пенсійного фонду України Луганської області;
- клопотання про поновлення строку звернення до суду та надання доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяС.В. Борзаниця