Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Постанова від 15.08.2019 по справі 755/10704/19

Справа № 755/10704/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" серпня 2019 р. суддя Дніпровського районного суд м. Києва Виниченко Л.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Північного офісу Держаудитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого на посаді заступника директора з питань розвитку та утримання зон рекреації Комунального підприємства «Плесо», проживаючого: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,-

установив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 25.06.2019 року № 26-166/2019пр, при проведенні з 01.04.2019 року по 22.04.2019 року та з 20.05.2019 року по 24.05.2019 року ревізії окремих питань фінсово-господарської діяльності комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо», результати якої викладено в акті ревізії від 31.05.2019 року № 10-30/385 виявлено, що ОСОБА_1 , як посадовою особою КП «Плесо» допущено порушення, а саме 25.06.2019 року тендерним комітетом КП «Плесо» не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу наступну інформацію: договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 4 до ТД) на закупівлю за номером UA-2017-03-07-001395-b; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 2 до ТД) на закупівлю за номером UA-2017-04-28-002354-b; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 2 до ТД) на закупівлю за номером UA-2017-06-29-001725-b; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 1 до ТД) на закупівлю за номером UA-2017-09-21-002367-b; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2017-10-03-003112-b; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-01-30-004214-с; договірну ціну з додатками та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-02-22-001314-с; договірну ціну, графік виконання робіт та план фінансування, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-04-19-002531-а; договірну ціну, графік виконання робіт та план фінансування, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-04-20-002495-а; договірну ціну, графік виконання робіт та план фінансування, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-07-06-000859-а; договірну ціну та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-07-17-001578-b; договірну ціну та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-09-13-003102-с; договірну ціну та графік виконання робіт, які є невід'ємними частинами проекту договору (додаток № 3 до ТД) на закупівлю за номером UA-2018-10-30002131-с.

Також в порушення порядку оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу: додаткову угоду від 22.12.2017 року № 3 до договору від 21.04.2017 року № 633, укладеного за результатами проведення закупівлі за № UA-2017-02-17-002274-с, опубліковано - 27.12.2017 року; договір від 17.05.2017 року № 656, укладений за результатами проведення закупівлі за номером UA-2017-04-06-001461-b, опубліковано - 20.05.2017 року; додаткову угоду від 28.12.2017 року № 1 до договору від 30.10.2017 року № 822, укладеного за результатами проведення закупівлі за номером UA-2017-09-21-002367-b (Лот № 2), опубліковано - 09.01.2018 року; додаткову угоду від 28.11.2017 року № 1 до договору від 03.11.2017 року № 823, укладеного за результатами проведення закупівлі за номером UA-2017-10-03-003112-b, опубліковано - 13.12.2017 року; додаткову угоду від 10.12.2018 року № 3 до договору від 07.03.2018 року № 892, укладеного за результатами проведення закупівлі за номером UA-2018-01-30-004214-с, опубліковано - 22.12.2018 року. Вказаними діями порушено вимоги ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

Своїми діями ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП визнав частково та пояснив, що документація була оприлюднена після того як від відділів було отримано всі необхідні документи, що підлягають оприлюдненню. Також зазначив, що вказаним порушенням жодних збитків завдано не було, а оприлюднення додатків Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено.

Суд, вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Плесо» за період з 01.10.2016 року по 01.01.2019 року, накази про затвердження складу тендерного комітету, Положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) Комунального підприємства виконавчого органу КМР (КМДА) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж; зміни до тендерної документації та роз'яснення до неї (у разі наявності) - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз'яснень; оголошення з відомостями про укладену рамкову угоду (у разі здійснення закупівлі за рамковими угодами) - не пізніше ніж через сім днів з дня укладення рамкової угоди; протокол розгляду тендерних пропозицій - протягом одного дня з дня його затвердження; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі; інформацію про відхилення тендерної пропозиції учасника - протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення; договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення; повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін; звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання; звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Згідно ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Надані ОСОБА_1 пояснення із запереченнями щодо зазначених у протоколі відомостей суд прийняти до уваги не може, оскільки вони спростовуються положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» та актом ревізії, у якому безпосередньо зазначається, що додатки до договору, договірна ціна з додатками та графік виконання робіт є невід'ємними частинами проекту договору, а тому мають бути оприлюднені як документи, що входять до тендерної документації.

За викладених обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявні дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, а саме штраф у розмірі семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 11 900 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, який згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» станом на день розгляду справи становить 384 грн. 20 коп.

Керуючись ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 36, 40-1,164-14 КУпАП, суд-

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 11 900 (одинадцять тисяч девятсот) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.М. Виниченко