15 серпня 2019 року
Київ
справа №240/5084/19
адміністративне провадження №К/9901/23044/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Шишова О.О.,
суддів - Дашутіна І.В., Яковенка М.М.
перевіривши касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Житомирській області
на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2019 року
та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2019 року
у справі № 240/5084/19
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Національної поліції в Житомирській області
про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними щодо не нарахування індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року та зобов'язання нарахувати та виплатити таку індексацію. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за вказаний період проходження військової служби позивачу не нараховувалася та не виплачувалася індексація його грошового забезпечення. На своє звернення щодо такої індексації позивач отримав відмову, викладену в листі від 13.02.2019 року. Таку відмову позивач вважає протиправною, так як Позивач має законне право на індексацію грошового забезпечення за вказаний період.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2019 року, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2019 року, позов задоволено:
- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Житомирській області щодо не нарахування ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року;
- зобов'язано Головне управління Національної поліції в Житомирській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року та видати відповідну довідку про таку індексацію.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, відповідач звернувся до суду з касаційною скаргою.
Пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Наведеним конституційним положенням відповідає стаття 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
За змістом пункту 1 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Предметом розгляду даної справи є нарахування та виплата індексації грошового забезпечення.
Аналіз доводів касаційної скарги в сукупності з відображеними в судових рішеннях судів першої та апеляційної інстанцій обставинами справи не дають підстав для висновку про наявність обставин, наведених у підпунктах «а»-«г» пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України. Посада публічної служби позивача не відноситься до переліку службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище в розумінні примітки до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».
У відповідності до пункту 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
За такого правового врегулювання та обставин справи підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 328, 333 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Національної поліції в Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2019 року.
Копію цієї ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.О. Шишов
Судді І.В. Дашутін
М.М. Яковенко