Справа № 133/1659/19
провадження №3/133/596/19
13.08.2019
в складі головуючого судді ВоронюкВ.А.
при секретарі Полонській Н.М.
з участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
захисника особи, яка притягується до адміністративнлї відповідальності - адвоката Слободяного О.Є.
розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Козятинського ВП Калинівкького ВП ГУНП у Вінницької області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , працюючого машиністом ТОВ "Українське каолінове товариство",
за ст. 174 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24.06.219 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст. 174 КУпАП, а саме за те, що 24.06.2019 року о 20 год. 55 хв., поблизу вул. Лісова в смт. Глухівці, в населеному пункті здійснив три постріли з належної йому мисливської вогнепальної рушниці, ІЖ-26 № НОМЕР_1 , у бродячих собак.
До розгляду справи по суті від представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Слободяного О.Є., надійшло клопотання, в якому він просить адміністративний матеріал повернути до Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання, оскільки вказаний протокол не відповідає вимогам с. 256 КУпАП, а саме з тексту протоколу та з пояснень свідків не зрозуміло, чи постріли з мисливської зброї, ОСОБА_1 здійснював в межах на селеного пункту чи за його межами ,на якій саме відстані від будівель.. Крім того вважає, що рушниця ІЖ-54 вилучена у ОСОБА_1 безпідставно. Оскільки відповідно до ст.ст. 174. 265 КУпАП та відповідно до п.п. 3.1, 3.3, 3.4 Інструкції №56/М від 31.03.2003 року підлягає вилученню та конфіскації у разі визнання особи винною лише зброя, яка є знаряддям вчинення правопорушення. Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення постріли ОСОБА_1 здійснювались із належної йому мисливської вогнепальної рушниці, ІЖ-26 № НОМЕР_1 . З матеріалів справи вбачається, що опис вилученої зброї не складався, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано, звідки саме були вилучені рушниці, не зазначено, що були вилучені дозволи на зберігання зброї, місце їх зберігання.
Суд, заслухавши адвоката Слободяного О.Є., який підтримав клопотання ,вважає, що клопотання про поверння протоколу про адміністративне правопорушення на доопрацювання для належного оформлення підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушеннязазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідківі потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Із протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вбачається, що порушник здійснював постріли поблизу вул. Лісова в смт. Глухівці, проте точна відстань до вул. Лісової в протоколі не зазначена.
Із письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які додані до протоколу, вбачається, що біля очисних споруд вони побачили чоловіка, який здійснював постріли по бродячих собаках, та викликали працівників поліції.
Згідно з довідкою виконкому Глуховецької селищної ради № 553 від 15.07.2019, очисні споруди розташовані за межами смт. Глухівці на відстані орієнтовно 700 метрів від межі населеного пункту.
З пояснень ОСОБА_1 вбачається, що АДРЕСА_1 крайньою вулицею в смт АДРЕСА_1 , за нею немає будинків та вона фактично є межею населеного пункту.
Стаття 174 КУпАП передбачає відповідальність за стрільбу з вогнепальної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку та передбачає обов'язкову конфіскацію зброї.
Відповідно до ст.. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» забороняється полювання в заборонених для цього місцях, а саме:
- у межах населених пунктів (сіл, селищ, міст),
- на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.
Для того, щоб визнати особу винною за ст.. 174 КУпАП. необхідно довести, що нею були здійснеі постріли в межах населеного пункту або на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту.
Вивчивши протокол про адмінправопорушення та надані до нього матеріали неможливо зробити висновок, де саме були здійснені постріли - в межах населено пункту чи за ними, та на якій саме відстані від будівель.
Місце вчинення правопорушення у протоколі вказано приблизно - «поблизу вул. Лісової». Зазначена вказівка на місце вчинення пострілів не відповідає вимогам ст.. 256 КУпАП та не дає змоги визначитись, чи були порушені ОСОБА_1 вимоги ст.. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», тобто неможливо зробити висновок, чи є в діях ОСОБА_1 склад правопорушення передбачений ст.. 174 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст.. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234 1, 234 2, 244 4, 262і 264цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаютьсядо розгляду справи про адміністративне правопорушенняу порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві.
При вчиненні порушень, передбачених статтями 174, 190- 195 4 цього Кодексу, поліцейський, а при вчиненні правопорушень, передбачених статтями 191, 195цього Кодексу, також посадова особа прикордонної служби має право вилучити нагородну, вогнепальну мисливську, пневматичну зброюкалібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду та холодну зброю, бойові припасиі спеціальні засоби самооборони.
Порядок вилучення зброї передбачений Інструкцією про порядок вилучення та передання на зберігання до органів внутрішніх справ вилученої у порушників природоохоронного законодавства вогнепальної та іншої зброї і боєприпасів, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №56/М від 31.03.2003 року, яка розроблена відповідно до … статей 242-1, 255, 260, 264, 265 та 267 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.п. 3.1, 3.3, 3.4 зазначеної Інструкції:
- вогнепальна та інша зброя і боєприпаси підлягають вилученню у випадках, визначених у статті 20 Закону України "Про мисливське господарство та полювання";
- при вилученні у порушників природоохоронного законодавства зброї та боєприпасів складається протокол про адміністративне правопорушення, у якому робиться відмітка про їх вилучення. Разом із зброєю вилучаються дозволи на її зберігання, носіння та використання (у разі їх наявності);
- на усі вилучені речі та документи видається опис, який складається у двох примірниках. Перший примірник опису вручається порушнику, другий примірник після підпису порушника про отримання опису залишається у особи, яка його склала. В описі детально зазначається тип зброї, модель, калібр, номер, якісний стан зброї та боєприпасів.
З матеріалів справи вбачається, що опис вилученої зброї не складався, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано, звідки саме були вилучені рушниці, не зазначено, що були вилучені дозволи на зберігання зброї та кому передані на зберігання..
Відповідно до ст.ст. 174. 265 КУпАП та відповідно до п.п. 3.1, 3.3, 3.4 Інструкції №56/М від 31.03.2003 року підлягає вилученню та конфіскації у разі визнання особи винною лише зброя, яка є знаряддям вчинення правопорушення.
У ОСОБА_1 ж була вилучена як рушниця ІЖ-26 так і рушниця ІЖ-54, про що зроблено відмітку у протоколі про адмінправопорушення від 24.06.2019. Таким чином рушниця ІЖ-54 була вилучена безпідставно.
Враховуючи вищевикладене справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 268, 283, 284 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, повернути до Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, для належного оформлення.
Постанова оскаорженню не підлягає
Суддя - В.А.Воронюк
Дата документу 13.08.2019