Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 147/718/19
номер провадження № 3/147/258/19
09 серпня 2019 року суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Дудіков А.В., при секретарі Чудак Г.І., за участю прокурора Басюк Т.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №158 від 27.06.2019р., ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону, не своєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 , будучи 14.09.2018 р. звільненою з посади головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Тростянецької РДА, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, лише 28.01.2019 р.
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала. Подала клопотання про закриття провадження у справі, обґрунтоване тим, що її наказом УПтСЗН Тростянецької РДА від 03.09.2018 р. було звільнено за угодою сторін з 14.09.2019 р. 28.01.2019 р. вона подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави. Окрім того, зазначила, що протокол про адміністративне правопорушення №158 складено 27.06.2019 р. Факт несвоєчасного подання декларації був відомий Управлінню захисту економіки у Вінницькій області 25.04.2019 р., а тому на день розгляду справи судом першої інстанції закінчився, визначений ч.3 ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Прокурор в судовому засіданні підтримала викладені в протоколі обставини та просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення.
Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
Протокол №158 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 27.06.2019 оперуповноваженим міжрайонного відділу №3 Управління захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України майором поліції Оцабрик А.С.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Судом встановлено, що наказом начальника Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької РДА від 03.09.2018 р. №51, ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення з 14.09.2018 р. за угодою сторін.
Частиною 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
У рішенні №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. міститься роз'яснення, щодо типів існування декларацій та коли їх слід подавати. Зокрема, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Відповідно до наявної в матеріалах справи послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 вбачається, що остання 28.01.2019 о 12:01 год. подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто після закінчення встановленого законом строку.
Разом з тим відповідно до статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (пункт 7).
Згідно положень частини 3 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол №158 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , складений 27.06.2019 р.
Також, згідно рапортів о/у МВ №3 УЗЕ у Вінницькій області ДЗЕ Національної поліції України майора поліції А. Оцабрик від 28.05.2019 р. та 27.06.2019 р. вбачається, що на дату складання рапортів останньому було відомо про те, що ОСОБА_1 28.01.2019 р. несвоєчасно без поважних причин подала декларацію суб'єкта декларування, який припиняє свою діяльність (а.с.13,14).
В матеріалах справи наявний лист начальника Управління праці та соціального захисту населення від 08.05.2019 р. №02-876, наданий на запит Управління захисту економіки у Вінницькій області від 25.04.2019 р. за №2260/39/101/02-2019 про надання інформації про ОСОБА_1 , яка працювала в даному управлінні.
Тобто, станом на 25.04.2019 р. уповноваженій особі Управління захисту економіки у Вінницькій області було відомо, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію суб'єкта декларування.
Також, суд не може погодитись з твердженням у протоколі № 158 від 27.06.2019 р. про адміністративне правопорушення (а.с. 11), про те що датою виявлення адміністративного правопорушення є дата його складання, так як на момент складання протоколу зібрані необхідні докази, що в сукупності і свідчать про ознаки правопорушення, оскільки датою виявлення правопорушення є дата моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій, яка очевидно передувала збиранню необхідних доказів в результаті чого в решті і складений відповідний протокол.
Таким чином факт неподання ОСОБА_1 декларації у встановлений законом строк було виявлено ще до 25.04.2019 року, у зв'язку з чим суд вважає, що станом на день розгляду справи закінчився, визначений ч. 3 ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Разом з цим, пункт 7 статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення. Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (ст. 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Враховуючи вищевикладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає до закриття у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку накладення адміністративного стягнення, визначеного ч. 3 ст. 38 КУпАП на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.172-6, 221, 275- 280, 283-287 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Тростянецький районний суд Вінницької області.
Суддя: