Ухвала від 12.08.2019 по справі 320/1117/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

12 серпня 2019 року м. Київ Справа № 320/1117/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

7 березня 2019 р. до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (далі - відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови у проведенні позивачу обчислення, нарахування та виплати пенсії по інвалідності згідно з ст. 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 80 % заробітку, обчисленого відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у редакції, чинній з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2018 р., із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2016 та 2017 роки з дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності як інваліду війни з 19 вересня 2018 р. та про зобов'язання вчинити певні дії - провести позивачу обчислення, нарахування та виплату пенсії по інвалідності згідно з ст. 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 80 % заробітку, обчисленого відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у редакції, чинній з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2018 р., із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2016 та 2017 роки з дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності як інваліду війни з 19 вересня 2018 р.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12 березня 2019 р. у справі відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання.

19 липня 2019 р. до суду від позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду.

12 серпня 2019 р. позивач та представник позивача в судове засідання не прибули. В цей же день, до суду надійшло клопотання від представника відповідача про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи стосовно поданої заяви про залишення позовної заяви без розгляду, встановив таке.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Згідно з вимогами ч.4 ст. 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Частиною 5 ст. 240 КАС України визначено, що в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Як встановлено судом, заява про залишення позову без розгляду у ході розгляду справи надійшла до суду від позивача.

Дослідивши документи, що посвідчують особу позивача, беручи до уваги предмет спору та нові обставини справи, у зв'язку з якими подано заяву, зважаючи на принцип диспозитивності, покладений в основу адміністративного судочинства, суд дійшов висновку, що заява про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню.

Суд зазначає, що оскільки позивач є звільненим від сплати судового збору, то підстави для вирішення питання щодо судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

2. Позов ОСОБА_1 до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

3. Роз'яснити позивачеві, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

4. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Журавель В.О.