Справа №760/19711/19
Провадження №2-а/760/1136/19
15 липня 2019 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві, поліцейського Управління патрульної поліції у місті Києві Тарасюка Петра Федоровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
Позивач ОСОБА_1 08.07.2019 р. звернувся до суду з адміністративним позовом до УПП у м. Києві, поліцейського УПП у м. Києві Тарасюка П.Ф., в якому просить: визнати дії службової особи поліцейського УПП у м. Києві Тарасюка П.Ф. з притягнення позивача до адміністративної відповідальності протиправними; та скасувати постанову серії ГБ № 134317 від 27 червня 2019 р. по справі про адміністративне правопорушення, складену службовою особою УПП у м. Києві поліцейським Тарасюком П. Ф. про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 119 грн.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути враховані позивачем при складанні та поданні позовної заяви до суду.
Так, згідно п.п. 2, 8, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно вимог п. 5 ч. 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до положень ч. ч. 1, 3 ст. 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
За таких обставин, у позовній заяві не зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги саме до відповідача - Управління патрульної поліції у м. Києві, із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини, оскільки оскаржувана постанова, як вказує позивач, винесене поліцейським УПП у м. Києві Тарасюком П.Ф.
Позивачу слід уточнити відповідача у справі, вказавши повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача (посаду, звання), його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв'язку.
Крім того, в порушення ч. 4 ст. 161 КАС України, позивачем до позову додано копію оскаржуваної постанови серії ГБ № 134317 від 27.06.2019 р., яка є неналежної якості, є непридатною для читання, неможливо встановити ні її змісту, ні дати складання, немає можливості установити ім'я особи, яку притягнуто до відповідальності і перевірити чи саме на позивача накладено штраф, її неможливо дослідити (прочитати), оскільки не видно жодного слова в бланку постанови.
Отже, така низька якість копії постанови унеможливлює встановлення змісту документу.
А тому позивачу необхідно надати вищезгадану постанову, оскільки така може містити необхідні відомості про обставини, які можуть мати значення для вирішення справи по суті.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, про необхідність залишення позовної заяви без руху та надання строку позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись статтями 160-161, 169 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві, поліцейського Управління патрульної поліції у місті Києві Тарасюка Петра Федоровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, - залишити без руху.
Надати строк на усунення недоліків терміном десять днів з моменту отримання копії ухвали, шляхом подачі нової заяви, з урахуванням вимог викладених в ухвалі.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.І. Кушнір