Рішення від 07.08.2019 по справі 826/14514/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07 серпня 2019 року № 826/14514/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Скочок Т.О., суддів Кармазіна О.А. та Катющенка В.П., розглянувши у в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства «Укргазвидобування»

доДержавної служби геології та надр України

про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування», код ЄДРПОУ 30019775 (далі також - позивач, ПАТ «Укргазвидобування») з позовом до Державної служби геології та надр України (далі також - відповідач, Держгеонадра), в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 12.12.2017 просило:

- визнати протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлений строк з приводу заяви Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої в межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років;

- визнати протиправною відмову Державної служби геології та надр України, оформлену листом від 05.09.2017 №20000/03/12-17, у наданні Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років, за заявою, поданою листом від 19.01.2017 №3/2-01-541;

- зобов'язати Державну службу геології та надр України вчинити дії з надання Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років, за заявою, поданою листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, шляхом надання Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області строком дії на 20 років.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до положень пп. 13 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (далі - Порядок №615), ПАТ «Укргазвидобування» разом з листом від 19.01.2017 №3/2-01-541 подало 20.01.2017 до Держгеонадр заяву про надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років. Позивач стверджує, що він додав до вказаної заяви всі документи, передбачені Порядком №615, однак відповідач листом від 05.09.2017 №19997/03/12-17 відмовив позивачу у наданні спеціального дозволу на підставі п. 19 Порядку №615, та повернув позивачу заяву з доданими документами у зв'язку з тим, що на даний час пп. 13 п. 8 Порядку виключено Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №277. Таку відмову відповідача позивач вважає протиправною, оскільки на час звернення із заявою (вх. №1157/02/12-17 від 20.01.2017) пп. 13 п. 8 Порядку №615 був чинним, а відповідач, в свою чергу, мав прийняти рішення у строки і у порядку, визначеними цим Порядком. Однак, в даному випадку відповідач допустив протиправну бездіяльність в частині розгляду та прийняття рішення у встановленому законодавством порядку та спосіб, внаслідок якої позивачу було безпідставно відмовлено в отриманні спеціального дозволу на користування надрами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.11.2017 відкрито провадження у справі №826/14514/17 за вказаним позовом ПАТ «Укргазвидобування», закінчено підготовче провадження та дану справу призначено до судового розгляду в судовому засіданні.

У призначених судових засіданнях представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав повністю, та 28.03.2018 заявив письмове клопотання про здійснення подальшого судового розгляду справи за відсутності представника ПАТ «Укргазвидобування», в порядку письмового провадження.

24.01.2018 представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував з підстав і мотивів, що наведені у тексті його відзиву на позовну заяву. Свої заперечення проти позову відповідач обґрунтовує тим, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і 615, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 06.04.2016 №277 (далі - Постанова КМ України №277), яка набрала чинності з 12.04.2016, були внесені зміни до Порядку №615. Так, зокрема, згідно з Постановою КМ України №277 підпункт 13 пункту 8 Порядку №615 було виключено. Оскільки за своєю правовою природою норми Порядку №615 є процедурними нормами, тому з набранням чинності Постановою КМ України №277 (тобто, 01.04.2017) заява позивача на отримання спеціального дозволу на користування надрами підлягала розгляду у діючій редакції Порядку №615. З огляду на наведене відповідач вважає, що надання ПАТ «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами на підставі пп. 13 п. 8 Порядку №615 є неможливим. Крім того, п. 8 Порядку №615 передбачено, що документи, які не відповідають вимогам цього Порядку, повертаються заявникові. Так, Держгеонадрами за результатами проведених планових перевірок дотримання ПАТ «Укргазвидобування» вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, у т.ч. дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення (горючі газоподібні та рідкі корисні копалини), що оформлені актами №34/2542 від 25.05.2016 та №30/2370 від 25.05.2016, встановлені факти невиконання Акціонерним товариством програм робіт щодо користування надрами Кам'янської та Східно-Харківської площ, що є додатками до відповідних угод про умови користування надрами (спеціальні дозволи №2542 від 09.09.2014, №2370 від 12.08.2003). Таким чином, згідно п. 19 Порядку №615, у зв'язку з невідповідністю документів, поданих заявником, вимогам п. 8 цього Порядку, відповідачем було відмовлено позивачу у наданні спеціального дозволу на користування надрами та повернута заява разом із пакетом документів. За таких обставин, на думку представника відповідача, підстави для задоволення позову відсутні. До того ж, вимога про зобов'язання надати спеціальний дозвіл на користування надрами є втручанням у дискреційні повноваження контролюючого органу, відповідно, не може бути задоволеною судом.

В судові засідання, призначені на 28.02.2018 та 28.03.2018, відповідач явку свого уповноваженого представника не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дати, час і місце судових засідань.

28.03.2018 суд на підставі ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів ч. 3 цієї ж статті Кодексу (у редакції чинній на момент вчинення відповідної процесуальної дії), ухвалив про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані особами, які беруть участь у справі, документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

20.01.2017 ПАТ «Укргазвидобування», керуючись пп. 13 п. 8 Порядку №615, звернулося до Держгеонадр із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років. Вказана заява з додатками була подана разом з супровідним листом Акціонерного товариства від 19.01.2017 №3/2-01-541, та зареєстрована Держгеонадрами 20.01.2017 за №1157/02/12-17.

В ході розгляду даної справи сторони до суду не подали жодні документальні докази на підтвердження обставин вжиття Держгеонадрами заходів щодо направлення відповідним компетентним органам для погодження отриманих від позивача 20.01.2017 документів, та про існування таких суд не повідомили.

Разом з тим, відповідач направив на адресу позивача лист №20000/03/12-17 від 05.09.2017, в якому зазначив, що Держгеонадрами опрацьована заява ПАТ «Укргазвидобування» про надання спеціального дозволу на користування надрами відповідно до пп. 13 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, та повідомив, що на даний час пп. 13 п. 8 Порядку виключено Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №277. У підсумок до наведеного відповідач зазначив, що повертає пакет документів (за вх. №1157/02/12-17 від 20.01.2017) та повідомив про те, що у наданні спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Укргазвидобування» відмовлено відповідно до п. 19 Порядку.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 14 Кодексу України Про надра (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), надра надаються у користування для: геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення; видобування корисних копалин; будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод; створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади та ін.); виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції; задоволення інших потреб.

Згідно ч. 2 ст. 16 Кодексу України Про надра спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони урегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, якою затверджено Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - Порядок № 615).

За змістом положень п. 2 Порядку №615, дозволи надаються Держгеонадрами переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку, органом з питань надання дозволу, крім корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим, дозволи на видобування яких надаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим згідно із цим Порядком.

Зокрема, відповідно до пп. 13 п. 8 Порядку №615 (в редакції чинній на момент звернення позивача із заявою про отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону) без проведення аукціону спеціальний дозвіл на користування надрами надається у разі геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки та видобування корисних копалин акціонерними товариствами, 100 відсотків акцій яких належать державі, та суб'єктами ринку природного газу, на яких для забезпечення загальносуспільних інтересів згідно із законом покладено виконання спеціальних обов'язків на ринку природного газу та у статутному капіталі яких не менш як 100 відсотків акцій належать господарському товариству, єдиним акціонером якого є держава.

Для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає органові з питань надання дозволу заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1. Разом із заявою подаються дві копії заяви та доданих до неї документів. У заяві зазначаються назва і місцезнаходження ділянки надр, вид корисних копалин, відомості про заявника (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця чи серія та номер паспорта такої особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган ДФС і мають відмітку у паспорті), інформація для здійснення зв'язку із заявником (номер телефону, адреса електронної пошти), а також підстава для надання дозволу згідно з пунктом 8 цього Порядку (абз. 20 п. 8 Порядку №615).

Рішення про надання дозволу без проведення аукціону приймається протягом 30 днів після отримання всіх погоджень, передбачених п. 9 цього Порядку (абз. 26 п. 8 Порядку №615).

В свою чергу, п. 9 Порядку № 615 встановлено, що надання надр у користування, за винятком надання надр на умовах угод про розподіл продукції, погоджується з: Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними обласними, Київською і Севастопольською міськими радами - на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - на користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення; Мінприроди - на всі види користування надрами (абз. 1 - 4 п. 9 Порядку №615).

Видача дозволу здійснюється на підставі заяви і документів, зазначених у додатку 1 та погоджується органами, визначеними абзацами другим-четвертим цього пункту (абз. 6 п. 9 Порядку №615).

Для здійснення погодження орган, який видає дозвіл, не пізніше ніж протягом шести робочих днів з дати реєстрації документів надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах другому - четвертому цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів (абз. 8 п. 9 Порядку №615).

За результатами розгляду документів, надісланих на погодження, органи, зазначені в абзацах другому-четвертому цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному вигляді надсилають органу, який видає дозвіл (абз. 9 п. 9 Порядку №615).

У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах другому і третьому цього пункту, позитивної або негативної відповіді щодо погодження за результатами розгляду на найближчій сесії (але у будь-якому разі не пізніше ніж через 90 календарних днів з дати отримання документів від органу з питань надання дозволу) вважається, що надання дозволу ними погоджено (абз. 9 п. 9 Порядку №615).

У разі ненадання Мінприроди погодження протягом 30-денного строку вважається, що надання дозволу ним погоджено (абз. 11 п. 9 Порядку №615).

Згідно абз. 1 - 2 п. 25 Порядку № 615 про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього орган з питань надання дозволу видає наказ, а Рада міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження.

З метою попереднього розгляду матеріалів щодо надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, анулювання дозволів та внесення до них змін Державна служба геології та надр України або Рада міністрів Автономної Республіки Крим відповідно до повноважень утворює комісію з питань надрокористування та затверджує положення про неї.

Наказ Державної служби геології та надр України про надання дозволу розміщується протягом п'яти днів на офіційному веб-сайті Державної служби геології та надр України (абз. 5 п. 25 Порядку №615).

Наказ Державної служби геології та надр України та розпорядження Ради міністрів Автономної Республіки Крим про зупинення, анулювання, відмову в наданні чи продовження строку дії дозволу розміщується протягом п'яти робочих днів на офіційному веб-сайті відповідного органу (абз. 7 п. 25 Порядку №615).

Наведені положення пункту 25 Порядку №615 кореспондують п. 7 Положення про державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1174, за змістом якого, Держгеонадра у межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України і наказів Мінприроди видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.

Таким чином, рішення про надання спеціального дозволу на користування надрами або про відмову у наданні такого дозволу оформляється розпорядчим індивідуальним правовим актом - наказом Держгеонадр, а відтак такі рішення не можуть оформлятися листами у відповідь на заяву заявника. До того ж прийняттю будь-якого із вказаних рішень має передувати визначена Порядком №615 процедура.

Як свідчать наявні у справі матеріали, відповідач направив на адресу позивача лист №20000/03/12-17 від 05.09.2017, в якому зазначив, що Державна служба геології та надр України опрацювала заяву ПАТ «Укргазвидобування» про надання спеціального дозволу на користування надрами відповідно до пп. 13 п. 8 Порядку №615, та повідомив, що на даний час пп. 13 п. 8 Порядку виключено постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №277. При цьому, відповідач повернув пакет документів та повідомив про те, що у наданні зазначеного спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Укргазвидобування» відмовлено відповідно до п. 19 Порядку.

При цьому, Держгеонадрами відповідне рішення у формі наказу, яке повинно бути протягом 5 (робочих) днів розміщене на офіційному веб-сайті Державної служби геології та надр України, за наслідками отримання заяви позивача прийнято не було, що не спростовано відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, під час судового розгляду справи.

У зв'язку з цим суд вважає, що лист відповідача №20000/03/12-17 від 05.09.2017, складений у відповідь на заяву позивача про надання спеціального дозволу на користування надрами відповідно до пп. 13 п. 8 Порядку №615, за формою не може вважатись «відмовою» у розумінні норм чинного законодавства України.

З огляду на що, суд одразу звертає увагу, що позовна вимога про визнання протиправною відмови Державної служби геології та надр України, оформленої листом від 05.09.2017 №20000/03/12-17, у наданні Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої у межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років, за заявою, поданою листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, є необґрунтованою та задоволенню не підлягає, оскільки фактично рішення про вказану відмову, оформлене належним чином, відсутнє.

Натомість, враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що відповідач припустився протиправної бездіяльності щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлені законом строк і спосіб з приводу заяви Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 19.01.2017 №3/2-01-541. А тому суд вважає правомірними та обґрунтованими позовні вимоги позивача в частині вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлений строк з приводу заяви ПАТ «Укргазвидобування», поданої листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої в межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача вчинити дії з надання ПАТ «Укргазвидобування» спеціального дозволу на користування надрами за заявою, поданою листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, шляхом надання ПАТ «Укргазвидобування» такого спеціального дозволу, суд зазначає наступне.

Як зазначено вище, Державною службою геології та надр України не було належним чином розглянуто заяву Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», у зв'язку з чим, належним способом захисту права та охоронюваних законом інтересів позивача у межах спірних правовідносин, у силу п. 10 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, є зобов'язання Державної служби геології та надр України повторно розглянути заяву Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої в межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, у встановленому законодавством порядку, з урахуванням висновків суду. У той же час, заявлена позовна вимога зобов'язального характеру наразі є передчасною.

У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, перевіривши та проаналізувавши матеріали справи і надані сторонами докази за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 цього Кодексу).

Наявним у матеріалах справи платіжним дорученням від 09.11.2017 №6387 підтверджено, що ПАТ «Укргазвидобування» під час звернення до суду з вказаними позовом сплачено судовий збір у загальному розмірі 4 800 грн. Відтак, суд вказує про присудження судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в частині задоволених позовних вимог на користь позивача у сумі 3 200 грн.

Керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775, адреса: 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28) до Державної служби геології та надр України (код ЄДРПОУ 37536031, адреса: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16) про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо нездійснення розгляду та прийняття рішення у встановлений строк з приводу заяви Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої в межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, строком дії на 20 років.

Зобов'язати Державну службу геології та надр України повторно розглянути заяву Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування», поданої разом з листом від 19.01.2017 №3/2-01-541, щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Міжсільської площі, розташованої в межах Самбірського, Дрогобицького і Стрийського районів Львівської області, у встановленому законодавством порядку, з урахуванням висновків суду.

В решті позовних вимог відмовити.

Присудити здійснені Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» (код ЄДРПОУ 30019775, адреса: 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28) документально підтверджені судові витрати у розмірі 3 200 грн. (трьох тисяч двохсот гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби геології та надр України (код ЄДРПОУ 37536031, адреса: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16).

Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Т.О. Скочок

Судді О.А. Кармазін

В.П. Катющенко