Постанова від 08.08.2019 по справі 126/1172/19

ПОСТАНОВА

Справа № 126/1172/19

Провадження № 3/126/731/2019

"08" серпня 2019 р. м. Бершадь

Суддя Бершадського районного суду

Вінницької області

Гуцол В. І.

розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Бершадського РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ст. 183-1 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Бершадського районного суду Вінницької області Гуцола В.І. перебуває справа № 126/1172/19 (провадження № 3/126/731/2019) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 ч. 1 КУпАП та справа № 126/1337/19 (провадження № 3/126/933/2019) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 ч. 1 КУпАП.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчинені однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які розглядаються одночасно, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи, що в провадженні Бершадського районного суду одночасно знаходяться дві адміністративні справи відносно однієї особи № 126/1172/19 (провадження № 3/126/731/2019) та № 126/1337/19 (провадження № 3/126/933/2019), для повного та всебічного розгляду, справи відповідно до ст. 36 КУпАП слід об'єднати в одне провадження. Об'єднаній справі присвоїти № 126/1172/19 (провадження № 3/126/731/2019).

Перед початком судового розгляду справи ОСОБА_1 було роз'яснено права у відповідності до ст. 268 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе в інкримінованих правопорушеннях не визнав, пояснив, що вказані в протоколах обставини не відповідають дійсності.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи суд дійшов слідуючих висновків.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Нормами ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.

Аналізуючи дані протоколу серії № 50 від 10.06.2019 року складеному відносно ОСОБА_1 , суд вважає, що він не оформлений належним чином, а саме в порушення ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дату вчинення або дату виявлення адміністративного правопорушення, а вказано лише час 10:15, а також не зазначено період виникнення заборгованості.

Крім того, в протоколі не вказано свідків, які були присутні при складані протоколу про адміністративне правопорушення, а зазначено понятих, що не передбачено Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Відповідно до додатку 11 до Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 р. № 512/5, протокол про адміністративне правопорушення має містити відомості про документ, який посвідчує особу, коли і ким виданий, серія і номер. Дана інформація у протоколі про адміністративне правопорушення відсутня.

Протокол про адміністративне правопорушення не містить і інших анкетних даних особи правопорушника (місце роботи (навчання), громадянство), що мають значення для справи.

Також суд зазначає, що протокол серії № 50 від 22.06.2019 року теж містить ряд недоліків, які є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що, в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини вчиненого правопорушення, і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.

Так в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків. Протокол не містить підпису ОСОБА_1 або відмітки про відмову від його підписання, також відсутні відомості про документ, який посвідчує особу, коли і ким виданий, серія і номер. Протокол не містить і інших анкетних даних особи правопорушника, що мають значення для справи.

Крім того, суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 ч. 1 КУпАП.

В порушення вимог КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не розкрита об'єктивна сторона правопорушення, не зазначено дату пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, не вказано на утримання кого стягуються аліменти та в якому розмірі, а також не зазначено період виникнення заборгованості, що має важливе значення для розгляду справи.

Крім того, при складані протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі, однак ні протокол серії № 50 від 10.06.2019 року ні протокол серії № 50 від 22.06.2019 року таких відомостей не містить.

За таких обставин, відповідно до ст.ст. 256, 278 КУпАП справа підлягає поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення, для доопрацювання та належного оформлення, оскільки зазначені недоліки позбавляють суд можливості прийняти відповідне рішення по справі.

Також з метою оперативного розгляду справ звертаю увагу про недопущення подібних ситуацій в подальшому.

На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Бершадського РВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 183-1 ч. 1 КУпАП для доопрацювання та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В. І. Гуцол