01.08.2019
Справа № 522/10284/19
Провадження 3/522/6711/19
01 серпня 2019 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Свячена Ю.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , старший механік відділення автоматики та телемеханіки військової частини НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 про притягнення за ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На адресу Приморського районного суду, м. Одеси, надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення в/ч НОМЕР_1 №9 від 11.06.2019 року за ч. 3 ст. 172-20 встановлено, що 11.06.2019 року старший механік відділення автоматики та телемеханіки електротехнічної групи електромеханічної бойової частини старший матрос ОСОБА_1 прибув на військову службу зі звільнення з явними ознаками алкогольного сп'яніння, та був відсутній на шикуванні екіпажу за командою «Великий збір» під час підйому прапору Військово-Морських сил.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до р. ІІІ п. 7 Інструкції про порядок оформлення і складання матеріалів про військові адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-20 КУпАП
У разі виявлення факту або виникнення підозри у розпиванні алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вживанні наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцем на території місця проходження військової служби, військових об'єктів, або появи військовослужбовця на території місця проходження військової служби, військових об'єктів у нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння для підтвердження ознак військового адміністративного правопорушення такого військовослужбовця направляють до закладу охорони здоров'я на підставі письмового направлення військовослужбовця на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння уповноваженої посадової особи.
Військовослужбовець направляється до закладу охорони здоров'я з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння у супроводі військовослужбовців підрозділу власної безпеки СЗРУ.
Однак ніяких доказів у підтвердження ймовірного стану алкогольного сп'яніння не було надано.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надав пояснення в яких зазначив, що дійсно напередодні, тобто, 10.06.2019 року, випив 250-300гр лікеру «П'яна вишня» та біля 1 год. 30 хв. 11.06.2019 року ліг спати на судні, так як йому о 08 год. 30 хв. потрібно було заступати на вахту.
Також ОСОБА_1 зазначив, що графік служби дуже напружений. На протязі тривалого періоду часу він заступає на добову вахту із відпочинком у 8 годин, що відображається на його емоційному, психологічному та фізичному стані.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення кров, для встановлення ступені ймовірного сп'яніння у медичному пункті, куди ОСОБА_1 було направлено - не брали. Для висновку про стан сп'яніння члени комісії у складі голови комісії молодшого лейтенанту ОСОБА_2 та членів комісії капітану 3 рангу Смирнова Є, лейтенанту ОСОБА_3 , капітан-лейтенанту ОСОБА_4 та старшини 2 статті ОСОБА_5 скористались зовнішнім спостереженням, що не дає достатніх даних щодо ступені ймовірного сп'яніння ОСОБА_1 .
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В матеріалах справи відсутні докази підтверджуючі вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ст.62 Конституції України, яка є нормою прямої дії, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на його користь, на підставі чого суддя приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Оскільки, через сплив часу встановити ступінь сп'яніння лабораторним методом не виявляється можливим, а фактичних даних недостатньо для встановлення вини ОСОБА_1 , суд вважає за доцільне на підставі ст. 247 ч. 1 п. 1 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин як відсутність складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.62 Конституції України, р. ІІІ п. 7 Інструкції про порядок оформлення і складання матеріалів про військові адміністративні правопорушення, передбачені ст. 7, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, ст.ст. 245, 251, 252, ст. 247 ч. 1 п. 1 КпАП України, суддя, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , старшого механіка відділення автоматики та телемеханіки військової частини НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити відповідно до ч.1 п.1ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: Свячена Ю.Б.